iPhone 7 Plus Güncelleme Desteği

Bu konuyu okuyanlar

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
iPhone 7 Plus'ın güncelleme desteği daha ne kadar devam eder ? Android almaktan vazgeçtim, bütçeme uygun sadece iPhone 7 ve 7 Plus var, aralarında da 800 TL'lik bi fark var. Almışken 7 Plus alasım var, batarya, ekran ve Ram'den dolayı, bir de çift kamera olmasından dolayı ama bir de 1-2 sene sonra güncellemesi bitecek telefona 3799 TL vermek mantıklı mı diye de düşünüyorum. Başka telefon önermek yerine soruma cevap vermenizi rica ediyorum. iOS kullanmak istediğimden bu 2 cihazdan birini alacağım.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
iOS 15 alır büyük ihtimalle. Ama büyük konuşmak sitemiyorum Apple 5S ile 6 desteğini aynı anda kesti. 6S ile 7 desteğini de keserse şaşırtmaz. Bence 7 Plus yerine 8 al , hem performansı iyi hem de biraz daha uzun güncelleme alır.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
iOS 15 alır büyük ihtimalle. Ama büyük konuşmak sitemiyorum Apple 5S ile 6 desteğini aynı anda kesti. 6S ile 7 desteğini de keserse şaşırtmaz. Bence 7 Plus yerine 8 al , hem performansı iyi hem de biraz daha uzun güncelleme alır.
iPhone 7 Plus 3799 TL, iPhone 8 4500 TL'den fazla, nerdeyse bin TL'lik fark var, babam 7 Plus'a bile biraz fazla dedi ama ikna edebilirim 7 Plus için ama 8'e imkânı yok almaz. 7 ile 7 Plus'ın güncelleme desteği aynı anda mi kesilir ? Birinde 2 GB, diğerinde 3 GB Ram var

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
iPhone 7 Plus 3799 TL, iPhone 8 4500 TL'den fazla, nerdeyse bin TL'lik fark var, babam 7 Plus'a bile biraz fazla dedi ama ikna edebilirim 7 Plus için ama 8'e imkânı yok almaz. 7 ile 7 Plus'ın güncelleme desteği aynı anda mi kesilir ? Birinde 2 GB, diğerinde 3 GB Ram var
İos15 alır yüksek ihtimalle ama daha alacağını sanmam 2 sene sonra güncelleme bittikten sonra 3 sene daha kullanabilirsin çünkü telefon 6 sene olmuş olacak ve her türlü hızlı olur fakat eskisi gibi tatmin etmez benden demesi ama aynı anda güncelleme kesildiğini var sayarsak 7plus derim çünkü daha performanslı olacaktır

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Belki kesilebilir.
8'i daha ucuz fiyatlara bulabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
2 yıl daha güncelleme alır zannımca

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Plus olması ek güncelleme alacağı anlamına gelmiyor ki sadece ekranı ve pili büyük modeli. İkinci el garantili 8 alman daha iyi olur ama illa 7 serisi diyorsan eski bir 7 kullanıcısı olarak öneririm. Oynatmadığı oyun yok.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Plus olması ek güncelleme alacağı anlamına gelmiyor ki sadece ekranı ve pili büyük modeli. İkinci el garantili 8 alman daha iyi olur ama illa 7 serisi diyorsan eski bir 7 kullanıcısı olarak öneririm. Oynatmadığı oyun yok.
kastettiği 7’de 2GB ram 7 plus’da 3GB ram bulunması. Güncelleme konusunda ram de önemli olduğu için farkını sormuş

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Ram konusunda fark olduğu için sordum güncelleme de aynı zamanda mı kesilir diye. Abimde de 7 var zaten, benim Note 5'ten daha iyi oyun performansı. Güncelleme desteklerinin aynı süre olmasından dolayı 800 lira verilir mi diye şüpheliyim. 2. el almayı düşünmüyorum, piyasaya pek güven olmuyor, özellikle FETÖ muhabbetinden sonra, telefonda ki en ufak şeye bile takılıyorlar.

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ram konusunda fark olduğu için sordum güncelleme de aynı zamanda mı kesilir diye. Abimde de 7 var zaten, benim Note 5'ten daha iyi oyun performansı. Güncelleme desteklerinin aynı süre olmasından dolayı 800 lira verilir mi diye şüpheliyim. 2. el almayı düşünmüyorum, piyasaya pek güven olmuyor, özellikle FETÖ muhabbetinden sonra, telefonda ki en ufak şeye bile takılıyorlar.
Bana sorsan fiyat farkına rağmen verilir çünkü daha performanslı uzun kullanımlı olacaktır yani 2-3 sene sonra hala fazlasıyla işini görecektir

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bence 8 almak zorundasin olmuyosa 7plus al ama 8 icin para biriktirmelisin

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Evet 7plustan bahsediyorum zaten bende kullanıyorum şu anda ondan yazıyorum sorun varsa buyur
Benim de onu alasım var zaten, daha büyük ekran, daha iyi çözünürlük, Ram 1 GB fazla, çift kamera, batarya daha iyi, arada ki fiyata değebilir ama tek düşüncem aynı anda güncelleme desteğinin kesilecek olması. Daha fazla para vermeme rağmen, maksimum 2 sene sonra bitecek güncellemesi.

Bence 8 almak zorundasin olmuyosa 7plus al ama 8 icin para biriktirmelisin
Para çok da sıkıntı değil açıkcası, 8 Plus da alırım ama bir telefona o kadar para vermek mantıksız geliyor. 7'de de, 8'de de aynı şeyleri yapacağım. 7 Plus istememin en büyük sebebi ekran boyutu ve bataryasının daha iyi olması. Oynadığım oyunlar belli, onları çoğu telefon açar zaten, başka da pek bi şey yaptığım yok zaten telefonda. O yüzden gereksiz geliyor 4.5-5 bin TL vermek

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Benim de onu alasım var zaten, daha büyük ekran, daha iyi çözünürlük, Ram 1 GB fazla, çift kamera, batarya daha iyi, arada ki fiyata değebilir ama tek düşüncem aynı anda güncelleme desteğinin kesilecek olması. Daha fazla para vermeme rağmen, maksimum 2 sene sonra bitecek güncellemesi.
Güncellemenin bitecek olması sizi yanıltmasın iPhone’lar Samsung gibi değildir emin olun güncelleme bittikten sonra bile en az 2-3 senelik kullanım sizi karşılar

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Güncellemenin bitecek olması sizi yanıltmasın iPhone’lar Samsung gibi değildir emin olun güncelleme bittikten sonra bile en az 2-3 senelik kullanım sizi karşılar
Aslında benim Note 5'in de güncellemesi biteli 1 seneden fazla oldu galiba, güvenlik yaması bile gelmiyor, pek de sorun yok zaten. Ama Android 10 çıkacak, bende hâlâ 7 var, arayüz olarak Experience çıktı, ardından OneUI çıktı, bende hâlâ TouchWiz var. Yani yeni şeylerden mahrum kalmak biraz koyuyor.

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Aslında benim Note 5'in de güncellemesi biteli 1 seneden fazla oldu galiba, güvenlik yaması bile gelmiyor, pek de sorun yok zaten. Ama Android 10 çıkacak, bende hâlâ 7 var, arayüz olarak Experience çıktı, ardından OneUI çıktı, bende hâlâ TouchWiz var. Yani yeni şeylerden mahrum kalmak biraz koyuyor.
Geçen sene çıkan s9+ güncelleme almıyor karşılaştırma yapmak ayıp olur ??

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Geçen sene çıkan s9+ güncelleme almıyor karşılaştırma yapmak ayıp olur ??
Karşılaştırma yapmıyorum, sadece fazla para vermeme rağmen, aynı anda güncellemenin kesilecek olması bana saçma geliyor. Sonuçta Ram'i de daha fazla, bataryası da daha fazla. Biraz daha fazla güncelleme gelseydi daha iyi olurdu ama 7 Plus alacağım gibi duruyor.

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Karşılaştırma yapmıyorum, sadece fazla para vermeme rağmen, aynı anda güncellemenin kesilecek olması bana saçma geliyor. Sonuçta Ram'i de daha fazla, bataryası da daha fazla. Biraz daha fazla güncelleme gelseydi daha iyi olurdu ama 7 Plus alacağım gibi duruyor.
3 sene olmuş güncellemenin azalmadı normal dediğim gibi 1 senelik s9+ güncelleme almıyorken ve aynı fiyatta olmalarına rağmen 7plusun önde olması açıkçası farkı öne koyuyor. Birde bataryasının büyük olması sizi yanıltmasın YouTube ve ya oyunlarda ful ekran parlaklığında 4 saate bitiyor şarjı biraz az fakat ekran parlaklığını %50 de tuttuğumda 6-7 saat gidiyor ona göre düşünün derim. Normal oyunsuz ve ya az oyunlu kullanım da 10-13 saat şarj bitmiyor (parlaklık %20-%50 ortama göre)

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
3 sene olmuş güncellemenin azalmadı normal dediğim gibi 1 senelik s9+ güncelleme almıyorken ve aynı fiyatta olmalarına rağmen 7plusun önde olması açıkçası farkı öne koyuyor. Birde bataryasının büyük olması sizi yanıltmasın YouTube ve ya oyunlarda ful ekran parlaklığında 4 saate bitiyor şarjı biraz az fakat ekran parlaklığını %50 de tuttuğumda 6-7 saat gidiyor ona göre düşünün derim. Normal oyunsuz ve ya az oyunlu kullanım da 10-13 saat şarj bitmiyor (parlaklık %20-%50 ortama göre)
Youtube'da 6-7 saat fena değil ama pek iyi de değil açıkcası, normal iPhone 7'de daha da az olur herhalde, iPhone 7 Plus almak daha mantıkli olur galiba.

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Youtube'da 6-7 saat fena değil ama pek iyi de değil açıkcası, normal iPhone 7'de daha da az olur herhalde, iPhone 7 Plus almak daha mantıkli olur galiba.
Aynen öyle daha mantıklı olur ama dediğim gibi bataryası pek iyi sayılmaz fakat kesintisiz 6-7 saat biraz ara verip telefon da soğursa belki 1-2 saat daha gidebilir ben sıcak bir ortamda yaptım yaklaşık 25 derece felan

Samsun’un note10+ ta 12 saatlik deneyim sunduğunu ona rağmen iPhonenun normal kullanımda 10-13 saat gittiğini düşürsen YouTube da bile 6-7 saat az değil bence

ertugrul1903

Asistan
Reaksiyon puanı
33
konu dışında size sorucamda
iphone 6s plus almak mantıklımı

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Ip 7 plus ın son güncellemesi ios 14 olacak ama ios sistemin de bi sıkıntı olmaz düzgün çalışır

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
iPhone 7 Plus'ın güncelleme desteği daha ne kadar devam eder ? Android almaktan vazgeçtim, bütçeme uygun sadece iPhone 7 ve 7 Plus var, aralarında da 800 TL'lik bi fark var. Almışken 7 Plus alasım var, batarya, ekran ve Ram'den dolayı, bir de çift kamera olmasından dolayı ama bir de 1-2 sene sonra güncellemesi bitecek telefona 3799 TL vermek mantıklı mı diye de düşünüyorum. Başka telefon önermek yerine soruma cevap vermenizi rica ediyorum. iOS kullanmak istediğimden bu 2 cihazdan birini alacağım.
Android almaktan neden vazgeçtiniz.Mi 9T Pro indirimlerde 3400TL'ye kadar düşebiliyor.
iPhone alacaksanız da en az iPhone 8 öneririm.

Ip 7 plus ın son güncellemesi ios 14 olacak ama ios sistemin de bi sıkıntı olmaz düzgün çalışır
Yalnız güncelleme desteği bittikten birkaç sene sonra bazı uygulamalarda telefonunuzu desteklememeye başlıyor.

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Birde şunu ekleyeyim sabahtan beri 2-3 saat video izledim ve oyun oynadım onun dışında sosyal medya da 2 saat takıldım (10’da şarjdan çektim) şarjım şu anda 65

Android almaktan neden vazgeçtiniz.Mi 9T Pro indirimlerde 3400TL'ye kadar düşebiliyor.
iPhone alacaksanız da en az iPhone 8 öneririm.

Yalnız güncelleme desteği bittikten birkaç sene sonra bazı uygulamalarda telefonunuzu desteklememeye başlıyor.
Desteklenmeyen uygulamalar derken ayıp ediyorsunuz 6 senelik 5s bile çoğunu destekliyor ben şahidim ki 3 senelik 7 plus desteklemeyecek mi ? Birde android de güncelleme bittikten sonra hiçbir şeye güncelleme gelmiyor ona ne yapacağız 1 sene sonra instagram bile güncelleme almaz oluyor en basit örneği

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
İphone 7 plus destekler yada destekliyor.Ama arkadaş telefonu uzun zaman kullanmayı düşünüyorsa ileride sorun olabilir.