iPhone 7 Plus Değişim ve Swap Cihaz ?

Bu konuyu okuyanlar

Bordo38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar iPhone 7 Plus kullanmaktayım. Ekran'daki leke için değişim isteyeceğim ama Swap cihaz sıfır'mıdır? herhangi bir yerinde çizik olur'mu tavsiye edermisiniz. Kayseri'de yaşamaktayım burada yetkili servis Pupa ama İstanbul'a götürmelimiyim? Pupa verirsem kaç gün'de elim'de olur acaba. Teşekkürler

Bordo38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkür ederim pupa tavsiye edermisiniz ? istanbul'a gitmeye eriniyorum :) tahmininizce sizcde pupa versem bayramdan önce elimde olurmu acaba teşekkürler

can_dostum1979

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Swap” kelime anlamıyla değişim cihazı demek. Apple’ın sorunlu cihaza karşılık verdiği cihazlar jelatinli kutusunda sıfır cihazlardır.. Mağazada normal satış koşullarında satılan cihazlardan tek farkı, bu cihazların fabrika’dan çıkış ve paketlenme süreçlerindeki farklılıktır.. Bu fark olmasaydı, cihaz ithalat ve vergi aşamaları kapsamına girerdi..
Burada önemli olan konu “Swap” cihazların “Refurbished” olup olmadığıdır. “Refurbished” cihaz arızalandıktan sonra tamir edilerek tekrar piyasaya sürülen cihaz anlamına gelmektedir. Apple’daki “Swap” cihazlar doğrudan fabrikadan çıkıyor ve tamamen sıfır parçalardan oluşuyor. Yani swap cihazlar da direkt fabrikadan tamamen yeni parçalarla çıkan ve paketlenen/jelatinlenen ürünlerdir.

Bordo38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Swap” kelime anlamıyla değişim cihazı demek. Apple’ın sorunlu cihaza karşılık verdiği cihazlar jelatinli kutusunda sıfır cihazlardır.. Mağazada normal satış koşullarında satılan cihazlardan tek farkı, bu cihazların fabrika’dan çıkış ve paketlenme süreçlerindeki farklılıktır.. Bu fark olmasaydı, cihaz ithalat ve vergi aşamaları kapsamına girerdi..
Burada önemli olan konu “Swap” cihazların “Refurbished” olup olmadığıdır. “Refurbished” cihaz arızalandıktan sonra tamir edilerek tekrar piyasaya sürülen cihaz anlamına gelmektedir. Apple’daki “Swap” cihazlar doğrudan fabrikadan çıkıyor ve tamamen sıfır parçalardan oluşuyor. Yani swap cihazlar da direkt fabrikadan tamamen yeni parçalarla çıkan ve paketlenen/jelatinlenen ürünlerdir.

teşekkür ederim Refurbished olduğunu nasıl anlarım birde değişimde ısrar etmek istiyorum neler yapabilirim mesela ekran değişmesi gerekirse benden onay alırlar değilmi ?

can_dostum1979

Asistan
Reaksiyon puanı
2
teşekkür ederim Refurbished olduğunu nasıl anlarım birde değişimde ısrar etmek istiyorum neler yapabilirim mesela ekran değişmesi gerekirse benden onay alırlar değilmi ?

Refurbished cihazı anlamak biraz zor olur diye tahmin ediyorum. Ekran değişim için onay almalarına gerek olacağını sanmıyorum [garantiden] yapılacaksa?
ama ücretli bir onarım olursa mutlaka onay alacaklar.

Bordo38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ilk aldığımdan bari ses kaydında aşırı bir hışırtı var "şşşş" şeklinde bunuda neden olarak gösterip değişim isteyecegim umarım değişir olur teşekkürler.

Bordo38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar son bir sorum mevcut swap cihaz kullanıpta memnun olan olmayan varmı ? Çok kişiye sordum okudum makaleleri felan ama bir karmaşa mevcut kimi sıfır kimi sıfır değil diyor o yüzden. Swap kullanan özellikle iPhone 7 üzeri swap kullanan kişilerin yorumlarını alırsam çok mutlu olurum Allah cc yardımcı olan olmayan herkesten razı olsun inşAllah