İphone 7 mi, Xiaomi mi 9t pro mu ?

İphone 7 mi xiaomi mi 9t mu

• İphone 7

Kullanılan: 3 15.8%
  • Xiaomi mi 9t

Kullanılan: 16 84.2%

• Kullanılan toplam oy
    19

Bu konuyu okuyanlar

_Abhaz_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese Merhaba.Bu zamana kadar kullandığım tüm telefonlar iphone´du,İphone 3-4-5-6 kullandım hiç android bir telefon kullanmadım haliyle ön yargım var,telefonda kolay kolay kasma olmuyor hatta hiç olmuyor gibi bir şey,bir video veya fotograf çektip Sosyal medyaya yüklediğim zaman görüntü hiç bir zaman bozulmuyor falan ama şu an kullandığım iphone 6 satıp yerine İphone 7 veya ithalatçı garantili xiaomi mi 9t almayı düşünüyorum ama çok kararsızım bir yandan iphone dan kopamıyorum değer kaybetmiyor altın gibi bir yandan değişiklik yapmak istiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Ahahah şaka gibi mi 9t pro ile iphone 7'yi karşılaştırmak ??

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Öncelikle herkese Merhaba.Bu zamana kadar kullandığım tüm telefonlar iphone´du,İphone 3-4-5-6 kullandım hiç android bir telefon kullanmadım haliyle ön yargım var,telefonda kolay kolay kasma olmuyor hatta hiç olmuyor gibi bir şey,bir video veya fotograf çektip Sosyal medyaya yüklediğim zaman görüntü hiç bir zaman bozulmuyor falan ama şu an kullandığım iphone 6 satıp yerine İphone 7 veya ithalatçı garantili xiaomi mi 9t almayı düşünüyorum ama çok kararsızım bir yandan iphone dan kopamıyorum değer kaybetmiyor altın gibi bir yandan değişiklik yapmak istiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Mi9T Pro
Konu kapanmıştır :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ahahah şaka gibi mi 9t pro ile iphone 7'yi karşılaştırmak ??
MI9T'yi gectim Pro'su ile karşılaştırmak nedir bro ?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
İkisi arasında kesinlikle Mi9t Pro.iphone 7 bu saatten sonra alınmaz.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Bu zamanda iPhone 7 almak paranızı çöpe atmak demektir.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Tabiki iphone 7 buda soru mu yani xiomi mi 9t pro dediğin cihaz iphone 5s in rakibi.Yakın zamanda mi 10 pro çıktı iphone 7ye biraz yaklaşmış ama yine bir tık hızlıymış diyorlar iphone 7.E sonuçta apple yani hala sorunsuz 4s kullananlar varken sen neden 7 alamayasın ki.

Hayaksisheytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Apple ekosisteminde uzun yıllar kaldıysan.Android ters tepebilir. Biraz daha bekle bence apple ara model sızıntıları var iphone 9 gibi.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Tabiki iphone 7 buda soru mu yani xiomi mi 9t pro dediğin cihaz iphone 5s in rakibi.Yakın zamanda mi 10 pro çıktı iphone 7ye biraz yaklaşmış ama yine bir tık hızlıymış diyorlar iphone 7.E sonuçta apple yani hala sorunsuz 4s kullananlar varken sen neden 7 alamayasın ki.
Bu soruyu iPhone 8 için sorsaydı iki kez düşünebilirdim ancak 16nm işlemcili ve 2GB ram kullanan cihaz için şimdi bir sorun olmayabilir ancak iOS 14-15 Cihazı ne kadar yoracak bunu düşünmek gerekir diye düşünüyorum ayrıca diğer özellikler bakımından da geri kalmaya başladı. Yani kötü cihaz değil süper bir cihaz ama o paraya değmez. (iPhone 7 Plus kullanıyorum memnunum ama alalı 2 sene oldu.)

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Bu soruyu iPhone 8 için sorsaydı iki kez düşünebilirdim ancak 16nm işlemcili ve 2GB ram kullanan cihaz için şimdi bir sorun olmayabilir ancak iOS 14-15 Cihazı ne kadar yoracak bunu düşünmek gerekir diye düşünüyorum ayrıca diğer özellikler bakımından da geri kalmaya başladı. Yani kötü cihaz değil süper bir cihaz ama o paraya değmez. (iPhone 7 Plus kullanıyorum memnunum)
Büyük ihtimalle dalga geçmek amacıyla yazılmış bir cevap.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bu soruyu iPhone 8 için sorsaydı iki kez düşünebilirdim ancak 16nm işlemcili ve 2GB ram kullanan cihaz için şimdi bir sorun olmayabilir ancak iOS 14-15 Cihazı ne kadar yoracak bunu düşünmek gerekir diye düşünüyorum ayrıca diğer özellikler bakımından da geri kalmaya başladı. Yani kötü cihaz değil süper bir cihaz ama o paraya değmez. (iPhone 7 Plus kullanıyorum memnunum ama alalı 2 sene oldu.)
Plus modeller daha iyi daha güzel oluyor hep zaten 8 plus ın android tarafında rakibi yok ?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
E tabii ki 8 Plus tercih eder ama kıyaslanılan cihaz 8 Plus değil 7 :)
Aynen ama benim de kıyasladığım cihaz bu değil ben örnek olsun diye iphone 8 plus ile Xiaomi mi 10 proyu kıyasladım.
Apple kullanan kimseye snapdragon 865 işlemcisinin apple a 11 bionic işlemcisinden daha hızlı olduğunu anlatamayız.2 seneye kimse mi 10 pronun adını bile anmayacak derler.7000 liraya çıksa seneye fiyatı 4000 liraya düşer alsan 1 yıl kullansan 2500e zor satarsın falan.Klasik cümleler.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Uzun süre android telefonlar kullandım ve sürekli 1 yada engeç 2 yıl içinde yenisini alma gereği duydum. İlk iphone 5 çıktığında iphone a geçtim ve uzun süre kullandım. 5 ten sonra 5c,5s,6 gibi modeller çıktı ve aradan 2 sene geçti 6s çıktı. İster inan ister inanma o 6S halen canavar gibi iş görüyo. Ayrıca sonra başka bir hattımı takmak için iphone 7 de aldım. Şimdi ikisini birlikte kullanıyorum. İphone ile işin ancak senin canın sıkıldığında biter bence. Android telefonlarda türlü beğenmediğin şeyler çıkabilir. Ama ben dürüstce söylim iphone da tek şarj konusu canını sıkabilir. Onuda powerbank yada şarj kablosunu yanında taşıyarak çözebilirsin. İphone un telefonları ayrıca taşıma konusunda da kaba olmadıkları için rahatlık sağlıyor. Ama bir android müptelası isen alışman zaman alacaktır o yüzden geçmen riskli olabilir.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Aynen ama benim de kıyasladığım cihaz bu değil ben örnek olsun diye iphone 8 plus ile Xiaomi mi 10 proyu kıyasladım.
Apple kullanan kimseye snapdragon 865 işlemcisinin apple a 11 bionic işlemcisinden daha hızlı olduğunu anlatamayız.2 seneye kimse mi 10 pronun adını bile anmayacak derler.7000 liraya çıksa seneye fiyatı 4000 liraya düşer alsan 1 yıl kullansan 2500e zor satarsın falan.Klasik cümleler.
Maalesef öyle çok doğru bir tespit yaptın..

Mesela ben iPhone 7 Plus alacağım zaman (2 sene önce) S8 çıkmıştı ve ortalık S8 ve S8+ diye çıldırıyordu. Kıyaslamalar çılgınlar gibi testler falan.. Üstünden 2 sene geçti şu an S8 satın alayım mı diye soran yok ancak hala 7-7 Plus alınır mı diye hala soruluyor. Aslında bu tamamen markanın kalitesini ve ürününün arkasında ne kadar iyi durduğunu gösterir..(Fanboy değilim sadece Android cihaz üreticilerinin gereksiz fazlalıkta çeşit ürettiklerine şikayetçiyim.. Asıl sıkıntı fazla cihaz üretmesi değil üretilen cihazların kısa sürede değerini yitirmesi.)

Son düzenleme:

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Maalesef öyle çok doğru bir tespit yaptın..

Mesela ben iPhone 7 Plus alacağım zaman (2 sene önce) S8 çıkmıştı ve ortalık S8 ve S8+ diye çıldırıyordu. Kıyaslamalar çılgınlar gibi testler falan.. Üstünden 2 sene geçti şu an S8 satın alayım mı diye soran yok ancak hala 7-7 Plus alınır mı diye hala soruluyor. Aslında bu tamamen markanın kalitesini ve ürününün arkasında ne kadar iyi durduğunu gösterir..(Fanboy değilim sadece Android cihaz üreticilerinin gereksiz fazlalıkta çeşit ürettiklerine şikayetçiyim.. Asıl sıkıntı fazla cihaz üretmesi değil üretilen cihazların kısa sürede değerini yitirmesi.)
Zaten fazla çıkıyor ama temelde bakınca aynı özellikler sadece isim değişiyor keşke öyle yapacaklarına 1 tane düzgün orta seviye bir tane ortaüst seviye bir tane giriş seviye 2 tane de sadece ekran boyutu değişen diğer özellikleri aynı tepe model çıkarsa her firma çok daha iyi olurdu.Hem satıcı açısından rahat olur hem alıcı açısından hemde daha kolay güncelleme verilirdi.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Reis sen manyak mısın MI9T Pro ile IPhone 5s'i kıyaslamak nedir ? :) :) :) :) :) :) :)
Cunku en iyi Apple en güzel Apple :) :) :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Reis sen manyak mısın MI9T Pro ile IPhone 5s'i kıyaslamak nedir ? :) :) :) :) :) :) :)
Cunku en iyi Apple en güzel Apple :) :) :)
Apple kullananlar 8 serisinden itibaren çıkan apple cihazların android tarafında rakibi yok diye bakıyorlar.
Bu durumda mi 9t pronun rakibi 6s oluyo 5s i yanlış yazmışım mi 10 pronun rakibi 7 serisi böylece 8 ve üstünün daha rakibi yok anca seneye olur ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Apple kullananlar 8 serisinden itibaren çıkan apple cihazların android tarafında rakibi yok diye bakıyorlar.
Bu durumda mi 9t pronun rakibi 6s oluyo 5s i yanlış yazmışım mi 10 pronun rakibi 7 serisi böylece 8 ve üstünün daha rakibi yok anca seneye olur ?
Apple kullananlar benim gözümde diyaliz hastasıdır hacım
MI 10 Pro'nun adı 2 sene sonra unutulmaz inşallah buraya yazıyorum 2020'nin en iyi telefonları MI 10 Pro ile OnePlus 8 Pro olacak

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Apple kullananlar benim gözümde diyaliz hastasıdır hacım
MI 10 Pro'nun adı 2 sene sonra unutulmaz inşallah buraya yazıyorum 2020'nin en iyi telefonları MI 10 Pro ile OnePlus 8 Pro olacak
Öyle bakmıyorlar ki ne kadar değer kaybedecek ona da bakıyorlar borsadan hisse alıyor gibi düşünebiliriz.