iPhone 7 ilgisi azalıyor!

Bu konuyu okuyanlar

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139

Satışa çıktığı ilk dönemde başarılı bir çizgide ilerleyen iPhone 7, gelen bilgilere göre kullanıcıların ilgisini kaybetmişe benziyor.

7-31.jpg

Apple, 7 Eylül tarihinde düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı duyurdu. Dünya genelinde yoğun ilgi gören iPhone 7 serisi için birçok mağazada stok problemi yaşanıyor.

Ancak analistler, iPhone 7 serisi için gösterilen yoğun ilginin fazla sürmeyeceğini belirtiyorlar. Peki, analistler bu düşüşün sebebi olarak neyi gösteriyor?

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 7 satışlarının zirveye ulaştığını ve satışların bundan sonra düşüşe geçeceğini ifade ediyor. Tedarikçilerin iPhone 7 sevkiyatlarını Aralık ayına doğru yüzde 5 ile yüzde 15 oranında azaltacağını belirten Kuo’ya göre bu düşüş 2017’nin ilk çeyreğinde kendini gösterecek.

Kuo, iPhone 7 serisine olan talebin azalmasını tasarımsal tarafta değişiklikler yapılmaması ve donanımsal yeniliklerin kullanıcı deneyimini değiştirememesi ile ilişkilendiriyor.

Çinli akıllı telefon üreticilerinin rekabeti şiddetli bir şekilde artırmasınında etki gösterdiği satışlar, genel anlamda değerlendirildiğinde ise başarılı bir grafik izliyor. iPhone 7 Plus modelinde ise durumun biraz farklı olduğunu belirten Kuo, cihaza olan yüksek talebin stok problemi nedeniyle devam ettiğini belirtiyor.

Haberin linki :
iPhone 7 ilgisi azalıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Olması gereken bu sadece işlemcinle yazılımınla olmaz o iş
Yıl olmuş 2016 hala kullanıcını 3.5 saat prize mahkum bekletiyorsan o işte bir sorun vardır.
5.5 inç ile 5.7 lik telefondan daha büyük oluyorsan sorun vardır.
Bir çok özelliğiyle geri olan telefonlarını en pahali telefon olarak piyasaya süruyorsan o işte bir sorun vardır.
3 senedir aynı tasarımla gidersen olacağı bu şuan satışları çok kaliteli bir telefon olduğundan değil arkasındaki elma logosundandir

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yılbaşı döneminde tekrar yükselir çünkü pekçok insan onu bekliyor hediye için[emoji1]

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
İphone 6s,6s+ ı olan insan almaz zaten . Yani almamalı . İşlemci kamera artısından başka bir farkı yok . Alacak insan 7s'i beklemeliydi ...

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Yılbaşında LGV20 tüm dünyaya yayılacak
Ve s8 g6 htc 11in çıkışına 2 ay süre kalmış olacak yükselmez
İos kullanicisi icin lg, samsung onemli değil. O yine ios alir,applein cekirdek kitlesi isterse android tarafi uzaya ciksin yine vazgecmez.
Buradaki sorun, applein yenilikciliginibkaybetmesi. Eskiden ios guncellemesi bile devrim niteliğinde yenilikler getiriyordu. Simdi ise gozboyamaktan ibaret yenilikler var. Ornegin buyuk ekran yaptin eyvallh ama ben ekrani bilemiyorum, bir tarafta YouTube oynatirken diger tarafta maillerime bakamıyorum. E ne anladim ben büyük ekrandan?
Ha bir de 8de gelecek olan yenilikler, tabi iddia edilen gibi olursa, gayet guzel.5.8" Amoled ekran , daha yuksek çözünürlük, cam metal kasa tasarimina donus .
Hal boyle olunca beklenti de ariyor tabi, millet bekliyor. (Bugun bile 5s son guncelleme ile gayet hizli bir deneyim sunuyor ve isini iyi yapiyor.)
Android tarafi bunlarin daha iyisini yapti ama o taraf tam bir corba. 3.500₺ verdigin cihaz, halen 7 guncellemesini alamiyor ama 700 liraya satilan gm gunu gunune aliyor.
Konu sahibine not: sizin bu kkonuyu islediginiz baska basliginiz neden silindi?

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Bana göre 7 serisi en çok ilgi gören seri ben Türkcell mağazasında sipariş verdiğimde 150 kişiyi aşkın kişi ön sipariş vermişti. Ve diğer mağazalar da öyle teknosaya geldi 30 dakika sonra stok bitti

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bana göre 7 serisi en çok ilgi gören seri ben Türkcell mağazasında sipariş verdiğimde 150 kişiyi aşkın kişi ön sipariş vermişti. Ve diğer mağazalar da öyle teknosaya geldi 30 dakika sonra stok bitti
Olay zaten başta patlama yapmış olup sonra düşecek olması

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747

Satışa çıktığı ilk dönemde başarılı bir çizgide ilerleyen iPhone 7, gelen bilgilere göre kullanıcıların ilgisini kaybetmişe benziyor.

7-31.jpg

Apple, 7 Eylül tarihinde düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı duyurdu. Dünya genelinde yoğun ilgi gören iPhone 7 serisi için birçok mağazada stok problemi yaşanıyor.

Ancak analistler, iPhone 7 serisi için gösterilen yoğun ilginin fazla sürmeyeceğini belirtiyorlar. Peki, analistler bu düşüşün sebebi olarak neyi gösteriyor?

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 7 satışlarının zirveye ulaştığını ve satışların bundan sonra düşüşe geçeceğini ifade ediyor. Tedarikçilerin iPhone 7 sevkiyatlarını Aralık ayına doğru yüzde 5 ile yüzde 15 oranında azaltacağını belirten Kuo’ya göre bu düşüş 2017’nin ilk çeyreğinde kendini gösterecek.

Kuo, iPhone 7 serisine olan talebin azalmasını tasarımsal tarafta değişiklikler yapılmaması ve donanımsal yeniliklerin kullanıcı deneyimini değiştirememesi ile ilişkilendiriyor.

Çinli akıllı telefon üreticilerinin rekabeti şiddetli bir şekilde artırmasınında etki gösterdiği satışlar, genel anlamda değerlendirildiğinde ise başarılı bir grafik izliyor. iPhone 7 Plus modelinde ise durumun biraz farklı olduğunu belirten Kuo, cihaza olan yüksek talebin stok problemi nedeniyle devam ettiğini belirtiyor.

Haberin linki :
iPhone 7 ilgisi azalıyor

Doğal i7 plus daha ilgi görecek telefon

alikuz35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Daha ne için bunu dediğimi bile anlamıyorsun ya :D
Ben seni gayet iyi anlıyorum dostum için rahat olsun :wink:benim anlamadığım konu şu;

Apple yapmış yapacağı karı satmış hedeflediği telefon miktarını,telefon bu ekmek değil ki arkadaş sürekli alınsın tabi düşecek satış miktarı belli bi yerden sonra

savunduğun note 4 hala %100 ile satılıyor değilmi sende haklısın :blush::D

alikuz35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Ama pardon apple 10 yıl içinde batacak dimi böyle giderse şimdi daha iyi anladım seni ios artık iş görmüyor ne de olsa (!)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben seni gayet iyi anlıyorum dostum için rahat olsun :wink:benim anlamadığım konu şu;

Apple yapmış yapacağı karı satmış hedeflediği telefon miktarını,telefon bu ekmek değil ki arkadaş sürekli alınsın tabi düşecek satış miktarı belli bi yerden sonra

savunduğun note 4 hala %100 ile satılıyor değilmi sende haklısın :blush::D
Ohohhoo ya ölüyorum gülmekten sen anlamayacaksın.
adam 7 yerine 7 plusun tercih edğildini söylemeye çalışıyr bewnde ikisinde satışı düştü dedim
ayrıca 2 ayda satışı düşesin bir zahmet :D:D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ama pardon apple 10 yıl içinde batacak dimi böyle giderse şimdi daha iyi anladım seni ios artık iş görmüyor ne de olsa (!)
Yok canım muhteşem apple yüzde 65 ekran kasa oranı ile HD ekran ile 3.5 saate dolan şarj ile batar mı hiç muhteşem apple o :D

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Yok canım muhteşem apple yüzde 65 ekran kasa oranı ile HD ekran ile 3.5 saate dolan şarj ile batar mı hiç muhteşem apple o :D
kardeşim senin amacın ne anlamıyorum. forumu uzun süredir takip ediyorum, iphone bölümüne gelip iphone kötüleyip duruyorsun, hemen hemen her mesajında note 4 övüp duruyorsun. hayırdır samsung sana ceoluk fln mı verdi anlamadım isteyen istediğini kullansın seni ne ilgilendiriyor. herkesin kullanımı, öncelikleri, yaşam tarzı farklıdır. isterse apple polifonik müzik koysun, isterse 3310 ekranı koysun satıyosa satıyodur. bence sen bu kadar rakamlara takılıp iphone kötüleyeceğine kendini sorgula bu kadar insan neden bu cihazı alıyor neden tercih ediyor diye. boşu boşuna her konuda ortamı germe.

M

Murat Burç

SDN Okuru
kardeşim senin amacın ne anlamıyorum. forumu uzun süredir takip ediyorum, iphone bölümüne gelip iphone kötüleyip duruyorsun, hemen hemen her mesajında note 4 övüp duruyorsun. hayırdır samsung sana ceoluk fln mı verdi anlamadım isteyen istediğini kullansın seni ne ilgilendiriyor. herkesin kullanımı, öncelikleri, yaşam tarzı farklıdır. isterse apple polifonik müzik koysun, isterse 3310 ekranı koysun satıyosa satıyodur. bence sen bu kadar rakamlara takılıp iphone kötüleyeceğine kendini sorgula bu kadar insan neden bu cihazı alıyor neden tercih ediyor diye. boşu boşuna her konuda ortamı germe.
Note 4 övduğum yok samsungun note 4 ve üstünde adam olduğunu söylüyorum