İPhone 7 128 gb cihazım için powerbank önerisi

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar powerbankler cihazın çıkış amper yada volt tam bilgim yok uyumlu olmalı imiş yoksa bataryaya zarar verebiliyormuş .İphone 7 nin şarj değerlerini bilen varmı ben çoğu sitede şarj değerlerini gördüm baş ve vücud olarak yardımcı olurmusunuz ve powerbank öeriniz varsa alabilirim link atarsanız daha makbule geçer teşekkürler

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Powerbanklarda iki adet şarj çıkışı vardır genelde 1A ve 2A. 2A hızlı şarjdır ve zarar verme ihtimali olan budur ama zarar vereceği de kesin değil. 1A ise bence güvenli olan bağlantı. Ama ikisi de şebeke gerilimini dönüştüren orjinal 5V 1A lik gereksinimi tam karşılar mı şüpheli. Ama full şarj ederler. Sen güvenlik konusunda felan çok takıntılı biriysen tavsiyem orginal iphone şarj kullan. Voltaj değerini felan birebir bilmen bişey değiştirmez. Çünkü orjinal şarj cihazı adı üstünde orjinaldir. Hatta değil powerbank benzer orjinal diye satılan şarj cihazları bile risk olabilir çok düşünürsen. Kısa vadede olmaz belki ama ilerde ne olacağı bilinmez.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
arkadaşlar powerbankler cihazın çıkış amper yada volt tam bilgim yok uyumlu olmalı imiş yoksa bataryaya zarar verebiliyormuş .İphone 7 nin şarj değerlerini bilen varmı ben çoğu sitede şarj değerlerini gördüm baş ve vücud olarak yardımcı olurmusunuz ve powerbank öeriniz varsa alabilirim link atarsanız daha makbule geçer teşekkürler
Spigen