Iphone 6s Plus Değişim Swap Cihazı

Bu konuyu okuyanlar

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
İphone 6S Plus ikinci el ama değişim olmuş sifir halde cihaz alinirmi ? Bide ikinci el alicagimiz cihazin tamir gorup gormedigini cihazin acilip acilmadigini nasil anlayabiliriz ?

Son düzenleyen moderatör:

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
İPHONE 6S PLUS İKİNCİ EL AMA DEĞİŞİM OLMUŞ SIFIR HALDE CİHAZ ALINIRMI ? BİDE İKİNCİ EL ALICAĞIMIZ CİHAZIN TAMİR GÖRÜP GÖRMEDİĞİNİ CİHAZ AÇILIP AÇILMADIĞINI NASIL ANLAYABİLİRİZ ?
o cihaz alınır 2. el cihazın ise servis de anlaşılır tamir görüp görmediği...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Cihazda sorun olursa tabiki değişir...

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
İphone 6S Plus ikinci el ama değişim olmuş sifir halde cihaz alinirmi ? Bide ikinci el alicagimiz cihazin tamir gorup gormedigini cihazin acilip acilmadigini nasil anlayabiliriz ?

swap demek bildiğim kadarı ile birisinin sorunlu cihazını karşıdakini bekletmeden yenişi ile değişimi yapılıp o kişiden alınan bozuk cihazın da atıyorum ana kart sorunlu ise onu tamir ile uğraşmıyor fabrikada direk o parça sıfır geliyor sonra diğer parçalar da sıfır ayarına getirilip (temizlenme vs genelde ps4 lerde öyle oluyor) tekrar telefonu bozulan başka bir arkadaşa veriliyor yani swap cihaz bana göre sıfırdan farksız kimisi sevmez ama fiyatı ucuz olur genelde fabrika onaylı olan cihazı almamak için bir sıkıntı görmüyorum ben

2. el cihaz tamir konusu bir yetkili servisi ziyaret ederek alacağınız telefonun ımei numarasını verirseniz size yardımcı olurlar diye tahmin ediyorum

şunu da ekleyim şimdi bütük teknoloji marketlerde makyaj olarak sıfır ayarında garanti kapsamında yenillenmiş ürünler satıyor ve baya uygun oluyor fiyatları 1 yıl da garanti veriyorlar hem

thee_descentt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
swap demek bildiğim kadarı ile birisinin sorunlu cihazını karşıdakini bekletmeden yenişi ile değişimi yapılıp o kişiden alınan bozuk cihazın da atıyorum ana kart sorunlu ise onu tamir ile uğraşmıyor fabrikada direk o parça sıfır geliyor sonra diğer parçalar da sıfır ayarına getirilip (temizlenme vs genelde ps4 lerde öyle oluyor) tekrar telefonu bozulan başka bir arkadaşa veriliyor yani swap cihaz bana göre sıfırdan farksız kimisi sevmez ama fiyatı ucuz olur genelde fabrika onaylı olan cihazı almamak için bir sıkıntı görmüyorum ben

2. el cihaz tamir konusu bir yetkili servisi ziyaret ederek alacağınız telefonun ımei numarasını verirseniz size yardımcı olurlar diye tahmin ediyorum

şunu da ekleyim şimdi bütük teknoloji marketlerde makyaj olarak sıfır ayarında garanti kapsamında yenillenmiş ürünler satıyor ve baya uygun oluyor fiyatları 1 yıl da garanti veriyorlar hem

Usta böyle bilinçsiz konusunca baska insanların kafasında soru işareti kalıyor swap cihaz vergiden düşülmüş üründür anlıcanız ürün sıfırdır ve hiçbir şekilde içi degısıp onun bunun cıhazı deildir sadece yedek parca olarak gelır ve vergiye tabi tutulmadıgı için swap olarak gorunur magazan aldınız kutulu üründen bi farkı yoktur.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
bilinçsizce konuşunca demek bence size yakışmayan bir tavır oldu,

burada swap ın kelime anlamı bile takas iken nasıl sadece vergiden düşülmüş cihaz diyorsunuz aklım almıyor açıkcası isterseniz sony eurosia ile görüşün bakalım swap yedek parça olarak gelen cihazmı oluyor servis o kadar ürünü keyfine kabul etmiyor değişimde senden benden aldığı ürünü gidip çöpe atacak kadar savurgan değiller. ŞAHSEN ps4 cihazım sorundan dolayı swap işlemi gördü ve bana daha önce değişim için alınıp anakartı sıfırlanmış diğer parçaları isefabrika tarafından sıfır ayarına getirilmiş bir cihaz verildi hadi diyelim bunu ben bilinçsizce söyledim peki sony eurosia servisi demi bilinçsiz de ben swap ne derken bana çıklamayı bu şekilde yaptı ? birde tam okuduğunuzu anlamadığınızı fark ettim ben zaten sıfırdan farksız sıfır ayarına getirilen ürün dedim yani kutulu üründen farkı var vs demedim aynı şeyi siz de dediniz ?

Şunu da belirtiyim firmalar getirdiği parçalara da VERGİ VERİR !. tıpkı yani anakart geliyorsa onun imei numarasını kayıt ettirmek için yasal giriş yapılır yoksa her marka sizin mantıklar ürünleri parça getirip ülkere bant kurup cihazdan %30 daha fazla kar ederdi

bu işin firmaya tek artısı tamir süresi 30 günden fazla sürecek cihazlarda para iadesi yerine yerine sıfırlanmış sıfır ayarındaki cihazı vererek hem para iadesinden kurtuluyor hemde müşteriyi memnun etmiş oluyor

--istersen kim bilinçsiz yorum yapıyor tartışmayalım !

ek olarak aynı mantık aynı yorum olarak başka konularda defalarca anlatılmış bir olay

Refurbished İphone Hakkında Kaygılananlar Buraya !

bu arkadaş da bilinçsiz yorum yaptıysa google sorabilirsiniz ha oda bilinçsizce aynı şeyi derse
  • Teknik destek: 00800 448 829 878 apple müşteri hizmetleri orayı arayıp swap için bir arkadaşım bana bunu söyledi böylemi diye sorabilirsiniz

ama şuna emin olur ülkeler en çok kar sağladığı alanda bunun gibi basit mantık kaçak yollara kesinlikle izin vermez en azından bir muhasebe ve vergi bölümü öğrencisi olarak bunu diyebilirim !

Son düzenleme:

thee_descentt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
bilinçsizce konuşunca demek bence size yakışmayan bir tavır oldu,

burada swap ın kelime anlamı bile takas iken nasıl sadece vergiden düşülmüş cihaz diyorsunuz aklım almıyor açıkcası isterseniz sony eurosia ile görüşün bakalım swap yedek parça olarak gelen cihazmı oluyor servis o kadar ürünü keyfine kabul etmiyor değişimde senden benden aldığı ürünü gidip çöpe atacak kadar savurgan değiller. ŞAHSEN ps4 cihazım sorundan dolayı swap işlemi gördü ve bana daha önce değişim için alınıp anakartı sıfırlanmış diğer parçaları isefabrika tarafından sıfır ayarına getirilmiş bir cihaz verildi hadi diyelim bunu ben bilinçsizce söyledim peki sony eurosia servisi demi bilinçsiz de ben swap ne derken bana çıklamayı bu şekilde yaptı ? birde tam okuduğunuzu anlamadığınızı fark ettim ben zaten sıfırdan farksız sıfır ayarına getirilen ürün dedim yani kutulu üründen farkı var vs demedim aynı şeyi siz de dediniz ?

Şunu da belirtiyim firmalar getirdiği parçalara da VERGİ VERİR !. tıpkı yani anakart geliyorsa onun imei numarasını kayıt ettirmek için yasal giriş yapılır yoksa her marka sizin mantıklar ürünleri parça getirip ülkere bant kurup cihazdan %30 daha fazla kar ederdi

bu işin firmaya tek artısı tamir süresi 30 günden fazla sürecek cihazlarda para iadesi etmek yerine sıfırlanmış sıfır ayarındaki cihazı vererek hem para iadesinden kurtuluyor hemde müşteriyi memnun etmiş oluyor

--istersen kim bilinçsiz yorum yapıyor tartışmayalım !

Şimdi sen sony ve apple yi mi kıyaslıosun ?

Apple kıyaslanacak bi marka deil 2.cisi ben ps lerin tüm modellerini kullandım hem sony hem ithalatcı garantili vee suan ps4 üm sony garantili deil ve kucuk bir hatada direk sıfır ürünü alıp evime götürdüm hemde kutulu inanın sony garantilden daha iyi ve daha ucuza aldım [emoji3] senin 1 kol ve ps4 aldın fiyat 1500 ben 2 kol artı ps4 ü yanındada ozaman pes 2015 aldım 1250 liraa her neyse burda aynı seyden bahsedioruz teknosadan tutunda kvk da calısan ve bu işi yapan arkadaslarım var.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
ps 4 işini hesaplarsak emin olun sizden daha ucuza getirdim