iPhone 6S Plus Alınır mı?

Sizce hangisi?

• Xiaomi

Kullanılan: 4 21.1%
  • iPhone

Kullanılan: 9 47.4%
  • Samsung Note Serisi

Kullanılan: 5 26.3%
  • HTC One

Kullanılan: 0 0.0%
  • Samsung S Serisi

Kullanılan: 1 5.3%

• Kullanılan toplam oy
    19

Bu konuyu okuyanlar

İbrahim YAVUZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba iPhone 6s Plus almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. İnternette bu modelin bluetooth desteklediği söyleniyor. Ayrıca SD kart olmadığından resimler ve dosyalarımız cloud ortamında saklanıyor galiba. Ayrıca Samsung almak istesem çoğu Samsung garantili olmuyor. Bu seferde Samsung mağazalarında almam gerekecek. Bana önerebileceğiniz bir telefon var mı?
Ben Xiaomi, Samsung Note 4/Note 5 ve iPhone arasında kaldım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
6S Plus pahalı bir cihaz tam bütçe belirtirsen daha düzgün bir cihaz önerebiliriz.

İbrahim YAVUZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3300 TL altı olabilir ben 6s plus ta karar kıldım ama sd kart ve bluetooth desteklememesi benim için bir dezavantaj olmaktadır. Bluetooth hadi halledilir cloud ortamına atılır. O problem değil ama 6s plus alırsam sd kart girişi olmadığından dosyalarımı özellikle müzikler (12GB) cloud ortamında saklamak zorunda kalacağım. Ayrıca chrome bookmarklar iPhone daki chrome ile senkron edilemiyormuş.

---- Mesajlar birleştirildi ----

64GB lık modelinide alacak fazla bütçem yok ayrıca bir telefon kullandıktan sonra zaten değeri otomatik yarıya düşüyor. Şuan Note 3 kullanıyorum değeri 300 tl aşağısı :) Apple cihazlarında böyle bir durum var fakat fazla değer kaybetmediğini duydum ve çevremdekiler iPhone 6S Plus öneriyorlar. 6S'te dosyaları cloud ortamına yedekledim. Peki bu dosyalar internet olmayınca açılmayacak. Yandex Disk'te Çevrimdışı Modu var ama 12GB'lık dosyayı aktarması problem.

Son düzenleme:

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
3300 TL altı olabilir ben 6s plus ta karar kıldım ama sd kart ve bluetooth desteklememesi benim için bir dezavantaj olmaktadır. Bluetooth hadi halledilir cloud ortamına atılır. O problem değil ama 6s plus alırsam sd kart girişi olmadığından dosyalarımı özellikle müzikler (12GB) cloud ortamında saklamak zorunda kalacağım. Ayrıca chrome bookmarklar iPhone daki chrome ile senkron edilemiyormuş.

64GB lık modelinide alacak fazla bütçem yok ayrıca bir telefon kullandıktan sonra zaten değeri otomatik yarıya düşüyor. Şuan Note 3 kullanıyorum değeri 300 tl aşağısı :) Apple cihazlarında böyle bir durum var fakat fazla değer kaybetmediğini duydum ve çevremdekiler iPhone 6S Plus öneriyorlar. 6S'te dosyaları cloud ortamına yedekledim. Peki bu dosyalar internet olmayınca açılmayacak. Yandex Disk'te Çevrimdışı Modu var ama 12GB'lık dosyayı aktarması problem.
7 128gb dusunebılırsın. fiyat konusunda ıphone ıkıncı eli guzel dusmuyor samsung bu konuda rezalet.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Xioami dediğinize göre ithalatçı garantili cihaz alabiliyorsunuz demek
2700e ithalatçı garantili 8gb ram 128 GB depolama olan OnePlus 5tyi alabilirsiniz
5T Teknosa da satışa başladı 3000e konsept mağazalara teşhir kapı gelecek miymiş gelmişmiymiş ne öyle bir şey duydum
XZ premium alabilirsiniz
HTC U11 ithalatçı garantili 6/128(güncelleme problemi çıkabiliyor servise verince duzeltiyorlar ) s8 var var da var liste çok hepsi 6s plusdan kat kat üstün cihazlar.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
6s plus alınmaz

S8 sıfır Samsung garantili ala bilirsiniz oneplus5t

Son düzenleme:

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Xiaomi Mi 6 var 1900’e 128 GB OnePlus 5T 2600-2700 civarı var 8/128 ya da 6/64 bakabilirsiniz

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
3300 tlye tr garantili s8 var.batarya dışında her türlü tatmin edecektir ki zaten bataryası 6s'ten çok daha iyi.
Biraz daha aza yine tr garantili xz premium.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Galaxy S8 işini görebilir ithalatçı olarakta OnePlus 5T var

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Herkese merhaba iPhone 6s Plus almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. İnternette bu modelin bluetooth desteklediği söyleniyor. Ayrıca SD kart olmadığından resimler ve dosyalarımız cloud ortamında saklanıyor galiba. Ayrıca Samsung almak istesem çoğu Samsung garantili olmuyor. Bu seferde Samsung mağazalarında almam gerekecek. Bana önerebileceğiniz bir telefon var mı?
Ben Xiaomi, Samsung Note 4/Note 5 ve iPhone arasında kaldım.

Kişiden kişiye değişiyor bu olay, bana sorsan şuan iPhone kullanıyorum yeni telefon alsam yine iPhone alırım ama bir başkası iPhone sevmez. Kendin kullan bir bak hoşuna gidiyorsa iPhone almaya kesin kararlıysan 6S’ten ziyade 7 alman daha iyi olur. Arada ki fiyat farkına değer. Android cihazları pek sevdiğim söylenemez, kullanışlı gelmiyor bana ama senin hoşuna gidiyorsa anroid’e de yönelebilirsin. iOS tarafında 7 öneriyorum ben, Plus sevmiyorum ben kendim sen seviyorsan 7 Plus tercih edebilirsin.

Abartma ve şişirme
Size önerdiğim cihazlardan biri 5T
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=qARozmOb9PY

Arka planda iOS’da durduruluyor. Fark ettiyseniz ilk girişlerde iPhone X daha hızlıydı. Sebebi android arkada çalıştırmaya devam ediyor bu da pil tüketimini arttırıyor. 2. Tur da hızlı açılmasının sebebi o.

Son düzenleme:

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Neden alınmaz peki Apple sistemi diğerlerine nazaran çok daha iyi olduğunu yakın çevremden duymuştum.
o yakın çevreniz kaç farklı cihaz kullandı bilmiyorum ama ben bütün ıos sürümlerini kullandım bir çok apple modelini kullandım son zamanlarda kabak tadı vermeye başladı o kadar basit şade bir ara yüzde bile takılmalar başlayan hatalar veren bir sürüm oldu. Ayrıca ıos sürümünü bir kenara bırakıyorum apple ıphone modeli olarak son zamanlar da çok teknik sorun çıkartan telefon oldu ve o parayı haketmiyor Benim gözümde.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kişiden kişiye değişiyor bu olay, bana sorsan şuan iPhone kullanıyorum yeni telefon alsam yine iPhone alırım ama bir başkası iPhone sevmez. Kendin kullan bir bak hoşuna gidiyorsa iPhone almaya kesin kararlıysan 6S’ten ziyade 7 alman daha iyi olur. Arada ki fiyat farkına değer. Android cihazları pek sevdiğim söylenemez, kullanışlı gelmiyor bana ama senin hoşuna gidiyorsa anroid’e de yönelebilirsin. iOS tarafında 7 öneriyorum ben, Plus sevmiyorum ben kendim sen seviyorsan 7 Plus tercih edebilirsin.

Arka planda iOS’da durduruluyor. Fark ettiyseniz ilk girişlerde iPhone X daha hızlıydı. Sebebi android arkada çalıştırmaya devam ediyor bu da pil tüketimini arttırıyor. 2. Tur da hızlı açılmasının sebebi o.
ALAKASI BİLE YOK.
7 Plus iOS 10'da bu uygulamalarda coşardı hepsini ramden çağırırdı. X çağıramıyor iOS 11'de bariz optimizasyon sorunları var.. X savunucağaım diye elinizden geleni yapıyorsunuz dediklerinizin tamamı yanlış. X'in ilk turda hızlı olmasının tek sebebi A11'in gücü. 5T aynı güçteki bir işlemci ile X'i yok eder ilk turda. Aynı güçteki işlemciye sahip 7 Plus ile OnePlus 5'de 7 Plus'u geçiyor OnePlus 5.
Tekrar söylüyorum şu Apple'ı övmek için elinizden gelen herşeyi yapıyorsunuz ama hepsi boşa ve anlamsız.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
ALAKASI BİLE YOK.
7 Plus iOS 10'da bu uygulamalarda coşardı hepsini ramden çağırırdı. X çağıramıyor iOS 11'de bariz optimizasyon sorunları var.. X savunucağaım diye elinizden geleni yapıyorsunuz dediklerinizin tamamı yanlış. X'in ilk turda hızlı olmasının tek sebebi A11'in gücü. 5T aynı güçteki bir işlemci ile X'i yok eder ilk turda. Aynı güçteki işlemciye sahip 7 Plus ile OnePlus 5'de 7 Plus'u geçiyor OnePlus 5.
Tekrar söylüyorum şu Apple'ı övmek için elinizden gelen herşeyi yapıyorsunuz ama hepsi boşa ve anlamsız.

Zaten mesele o olasaydıyla olmuyor. Apple’ı övünce elime bir şey geçmiyor gördüklerimi ve kendi düşüncelerimi söylüyorum hepsi bu beğenmek zorunda değilsiniz kimse size zorla Apple sevdirmiyor.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494

o yakın çevreniz kaç farklı cihaz kullandı bilmiyorum ama ben bütün ıos sürümlerini kullandım bir çok apple modelini kullandım son zamanlarda kabak tadı vermeye başladı o kadar basit şade bir ara yüzde bile takılmalar başlayan hatalar veren bir sürüm oldu. Ayrıca ıos sürümünü bir kenara bırakıyorum apple ıphone modeli olarak son zamanlar da çok teknik sorun çıkartan telefon oldu ve o parayı haketmiyor Benim gözümde.
benim yakım çevrem xiaomi mi6 yerine iphone 6'yı tercih ediyor.

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
6s plus şuan hepsiburada da 2800 tl idi sanırım eğer büyük ekranlı bir telefon istemiyorsan iphone 7 al derim yok büyük ekran olsun diyorsan 6s plus al geç gerisini düşünme bütün samimi duygularım ile yazıyorum geçen yıla kadar hep android telefonların amiral gemilerini aldım hep pişman oldum geçen yıl iphone geçtim 1 yıldır pempe iphonumu :D severek kullanıyorum.

daimy2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
bu arada parantez arası söyleyeyim: iphone telefonlarına ilgi azalıyor ve hatta firma ciddi zararlar etmeye başladı. bu yıl x modeli tutmadı, bu yaz üretimi durduruluyor, ayrıca iphone da kullanıkdıkça pil ömrünü optimize etmek için firma tarafından yüklenmiş ancak telefonu yavaşlatan bir yazılım bulundu ve ABD'te apple'a karşı büyük davalar açıldı.

İbrahim YAVUZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki 1000-2500 bandında önerebileceğiniz bir model varmı?

İbrahim YAVUZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5T, U11 6GB RAM (güncelleme sorununa dikkat. Düzeltilebilir) , XZ1
Bugün MediaMarkt ta biraz baktımda Samsung S7, Grand Prime ve J7 Prime modelleri ilgimi çekti. iPhone 7 olabilir dedim ama benim için cloud depolama problem olabilir diye SD kart desteği sunan S7 alma düşüncesindeyim. S8 olabilir fakat 6 ay sonra fiyat 2. el olduğu için 1/2 olacak o yüzden 1 telefona fazla para vermek istemiyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bugün MediaMarkt ta biraz baktımda Samsung S7, Grand Prime ve J7 Prime modelleri ilgimi çekti. iPhone 7 olabilir dedim ama benim için cloud depolama problem olabilir diye SD kart desteği sunan S7 alma düşüncesindeyim. S8 olabilir fakat 6 ay sonra fiyat 2. el olduğu için 1/2 olacak o yüzden 1 telefona fazla para vermek istemiyorum.
S7nin yanında diğer saydıkların bir hiç
5T 8 GB RAM 128 GB depolama Teknosa ya ithalatçı garantisi ile gelmiş 3000 TL'ye ona da bakabilirsiniz (SD kart girişi yok)

İbrahim YAVUZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki teşekkür ederim büyük ihtimal S7 alabilirim.

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
2500 bütçeyle OnePlus 5T al geç pişman olmazsın. U11 de tercih edilebilir fakat 5T nin ekran kasa oranı daha alınabilir kılıyor bence.