İphone 6s mi yoksa Galaxy s7 mi

S7 mi 6s mi

• Kullanılan toplam oy
    22

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar uzun zamandır telefon almayı düşünüyorum fakat hangi amirel gemisi daha iyi bir türlü anlayamadım size iki telefonda ilgimi çeken özellikleri sayayım;

İphone 6s : Telefonun apple ve ios olması beni etkiliyor ios işletim sistemini her zaman stabil ve iyi buldum. Telefonun bir cazibesi var ama telefon hep 2 gb ram ve bir gün ne demek yoğun kullanım da 5 saat ancak gidiyor.

Galaxy s7: Telefonun harika bir kamerası var 3000 mah batarya su gecirmezlik 4gb ram bunlar harika. Ama android işletim sistemi bir süre sonra yavaşlamaya başlıyor, telefon değeri düşüyor onun dışında androide pek isinamiyorum.

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Samsungda andiroid işletim sistemi gereği ram daha fazla olduğu için bataryası yüksek mAh li ama bu sizi aldatmasın. İphone 6s 2gb ram'i ile 4gb ramli samsungdan çok daha hızlı ve seri bir telefon ve bundan iki sene sonra s7 artık donmalar kasmalar başladığında 6s hala aynı serilikde ve hızında olacaktır. Performans konusunda da 6snin ekran çözünürlüğünün düşük olması 6s deki A9 işlemci o ekran çözünürlüğüne işlemci hiç yorulmuyor bile bu yüzden 6s şuan ve uzun vadede daha iyi bir cihaz.

S7 kamera olarak daha üstün bir cihaz bununda altını çizmeden geçemiycem. Hızlı şarj var ama s7 kullananlar kulübüne bakarsanız çoğu s7 kullanıcısı bu özelliği kapatmış durumda pile zarar verdiği sebeple.

Tabiki bir iphone aldığınız zaman verdiğiniz paranın karşılığını hizmette garantide çok fazlaca geri alıyorsunuz. Apple müşterlerinin memluniyetine çok önem verdiği için için rahat oluyor nasılsa apple sattığı malın arkasında.

Ve; şuan da s6'nın nasıl yüzüne bakılmıyorsa s7 de seneye öyle olucak samsung çok ürün çıkarttığı için cihazlarının değeri çok erken ve fazla düşüyor ama applr cihazlarında böyle birşey söz konusu değil bir apple cihaz alınca biliyorsunuz ki elinizdeki telefon sizin sermayeniz acil bir durum olduğun da hemen anında çom değer kaybetmeden satıp nakite çevirebilirsiniz.

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Samsungda andiroid işletim sistemi gereği ram daha fazla olduğu için bataryası yüksek mAh li ama bu sizi aldatmasın. İphone 6s 2gb ram'i ile 4gb ramli samsungdan çok daha hızlı ve seri bir telefon ve bundan iki sene sonra s7 artık donmalar kasmalar başladığında 6s hala aynı serilikde ve hızında olacaktır. Performans konusunda da 6snin ekran çözünürlüğünün düşük olması 6s deki A9 işlemci o ekran çözünürlüğüne işlemci hiç yorulmuyor bile bu yüzden 6s şuan ve uzun vadede daha iyi bir cihaz.

S7 kamera olarak daha üstün bir cihaz bununda altını çizmeden geçemiycem. Hızlı şarj var ama s7 kullananlar kulübüne bakarsanız çoğu s7 kullanıcısı bu özelliği kapatmış durumda pile zarar verdiği sebeple.

Tabiki bir iphone aldığınız zaman verdiğiniz paranın karşılığını hizmette garantide çok fazlaca geri alıyorsunuz. Apple müşterlerinin memluniyetine çok önem verdiği için için rahat oluyor nasılsa apple sattığı malın arkasında.

Ve; şuan da s6'nın nasıl yüzüne bakılmıyorsa s7 de seneye öyle olucak samsung çok ürün çıkarttığı için cihazlarının değeri çok erken ve fazla düşüyor ama applr cihazlarında böyle birşey söz konusu değil bir apple cihaz alınca biliyorsunuz ki elinizdeki telefon sizin sermayeniz acil bir durum olduğun da hemen anında çom değer kaybetmeden satıp nakite çevirebilirsiniz.
Kesinlikle haklısınız 6s almamak için hiç bir sebebin yok ama beni en çok tedirgin eden şey 6s in bataryası bu konuda oldukça kötü durumdayım aynı zamanda oyun konusu da beni uzuyor sizce en ağır grafik li oyunlarda bu şarj yeter mi ve s7 nin suya dayanikliligi ekranın daima açık olması benim ilgimi çekti ama android hakkında dediğiniz her şeye kesinlikle katılıyorum kasmalar donmalar başlayacak telefon değeri dusucek

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Kesinlikle haklısınız 6s almamak için hiç bir sebebin yok ama beni en çok tedirgin eden şey 6s in bataryası bu konuda oldukça kötü durumdayım aynı zamanda oyun konusu da beni uzuyor sizce en ağır grafik li oyunlarda bu şarj yeter mi ve s7 nin suya dayanikliligi ekranın daima açık olması benim ilgimi çekti ama android hakkında dediğiniz her şeye kesinlikle katılıyorum kasmalar donmalar başlayacak telefon değeri dusucek

Gündelik kullanımda 5.30-6.30 saat kullanım 20 saat bekleme süresi veriyor bence bunlar ideal değerler ben 6s plus kullanıyorum en fazla 8 saat kullanım aldım oyunsuz oda oyun olduğu zaman 7 saat civarında kalıyor. Sizi akşam eve getirir akşam geç saatlere kadar işiniz olur oyun oynamaz çok kullanamaya çalışırsınız sizi yarı yolda bırakmaz

Ve;
İos sistemin artısı telefonu kullanmayınca şarjı gitmiyor telefonun ama andiroid de bu böyle değil malasef ve ios da neyin şarj götürdüğünü en detaylı şekilde görebiliyorlen mesela çoğu andiroid kullanıcısının şikayet ettiği andiroid system kendi kendine en çok şarjı götürmesi iosda böyle şeylerle karşılaşmazsınız.

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
6S öneririm çünkü İOS işletim sistemi android'e göre daha az RAM tüketen ve daha uzun yıllar cihazı kastırmayan bir işletim sistemi bu yüzden 6s önerim ama paran varsa 6s plus almanı öneririm pil süresi ve kamera avantajı yüzünden.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 iyidir donma kasma bahane bitti o iş androidi hala eski android sanıyorlar kaldı ki 2 sene 3 ay sorunsuz s4 mini kullandım rom root görmedi işlemcisini yakınca s7ye geçtim.
Aynı anda yeğenimle birlikte almıştım o şimdi s4 minisini annesine verip note 5e geçti telefon 2.5 senesini doldurmuştur sıkıntısı yok.

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Gündelik kullanımda 5.30-6.30 saat kullanım 20 saat bekleme süresi veriyor bence bunlar ideal değerler ben 6s plus kullanıyorum en fazla 8 saat kullanım aldım oyunsuz oda oyun olduğu zaman 7 saat civarında kalıyor. Sizi akşam eve getirir akşam geç saatlere kadar işiniz olur oyun oynamaz çok kullanamaya çalışırsınız sizi yarı yolda bırakmaz

Ve;
İos sistemin artısı telefonu kullanmayınca şarjı gitmiyor telefonun ama andiroid de bu böyle değil malasef ve ios da neyin şarj götürdüğünü en detaylı şekilde görebiliyorlen mesela çoğu andiroid kullanıcısının şikayet ettiği andiroid system kendi kendine en çok şarjı götürmesi iosda böyle şeylerle karşılaşmazsınız.
Ben oyun oynamayı seven biriyim dediğiniz gibi ios kesinlikle en iyi işletim sistemi bana göre ama tek sıkıntı şarj yoksa kesin iphone 6s alacağım

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
6S öneririm çünkü İOS işletim sistemi android'e göre daha az RAM tüketen ve daha uzun yıllar cihazı kastırmayan bir işletim sistemi bu yüzden 6s önerim ama paran varsa 6s plus almanı öneririm pil süresi ve kamera avantajı yüzünden.
Plus almayı dusundum ama 5.5 ekran benim için biraz büyük gibi

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
S7 iyidir donma kasma bahane bitti o iş androidi hala eski android sanıyorlar kaldı ki 2 sene 3 ay sorunsuz s4 mini kullandım rom root görmedi işlemcisini yakınca s7ye geçtim.
Aynı anda yeğenimle birlikte almıştım o şimdi s4 minisini annesine verip note 5e geçti telefon 2.5 senesini doldurmuştur sıkıntısı yok.
Androide gelen guncellemeler nasıl ve s7 den memnun musun telefonu al ali ne kadar oldu

tabakoglusadik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
iphone 7 önümüzdeki ayda çıkma ihtimali var iphone 7 yi düşünmeni öneririm

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bu arada soylemedigim diğer bir şey s7 nin ses seviyesi kimse memnun değil 6s te böyle bir sorun yok sanırım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir de s7 deki diğer şikayet arka camın çok kolay kırılması sanırım bir iki arkadaşım bir düşürmede kırdılar ne düşünüyorsun
Ben düşürmedim. Arkası cam ve hassas yapıcak birşey yok kılıf alır korursun.
Açıkçası sesi mutsuz etmez arkaşlarında varmış son ses müzik dinle karar verirsin.
6sin kulaklık çıkışı iyide hoparlörü öyle s7den üstün değil

bthndmrc

Asistan
Reaksiyon puanı
111
Şimdi samsung eskisi gibi değil geçti kasmalar donmalar. İos kaliteli ve stabil bir sistem ve bir o kadarda kapalı android kullanıcıya tam admin yetkisi verdiği için kullanıcıya cidden çok bağlı fiyat konusunda evet çabuk düşüyor ve bir önceki modelin adı tarihe geçiyor yapabilecek bişe yok ama samsung her yıl yeni bir inovasyon getiren bir marka gereksiz gibi gelebilir ama s5 te kalp hızını s6 da kavis olayı note 7 de su altında kalemle kullanım gibi bir sürü yenilik geldi bunlara da değinmessek haksızlık olur. Apple da neler görebiliyorsunuz yeniliğe dair ?

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar uzun zamandır telefon almayı düşünüyorum fakat hangi amirel gemisi daha iyi bir türlü anlayamadım size iki telefonda ilgimi çeken özellikleri sayayım;

İphone 6s : Telefonun apple ve ios olması beni etkiliyor ios işletim sistemini her zaman stabil ve iyi buldum. Telefonun bir cazibesi var ama telefon hep 2 gb ram ve bir gün ne demek yoğun kullanım da 5 saat ancak gidiyor.

Galaxy s7: Telefonun harika bir kamerası var 3000 mah batarya su gecirmezlik 4gb ram bunlar harika. Ama android işletim sistemi bir süre sonra yavaşlamaya başlıyor, telefon değeri düşüyor onun dışında androide pek isinamiyorum.
İphone 6s in 16 gb modelinden bahsediyorsan kesinlikle alma.İos kullanacağım diye eziyet çekersin ben sana diyim.İphone 7 de bile 32 gb başlangıç modeli olacağı söyleniyor.Samsung s7 yerinede s7 edge öneririm biraz daha para ver şık olanını al.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone 6s in 16 gb modelinden bahsediyorsan kesinlikle alma.İos kullanacağım diye eziyet çekersin ben sana diyim.İphone 7 de bile 32 gb başlangıç modeli olacağı söyleniyor.Samsung s7 yerinede s7 edge öneririm biraz daha para ver şık olanını al.
edge alan note 7 alır 64 gb videode ve ekranda hdr desteğine sahip note 7 yi alır

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Ne alaka sazanlikla
S7 edge yi 2700 tl ye bulurum.Note 7 yeni çıktı ve bildirim kadaıyla 3600 tl gibi bir fiyatı var.Arada 900 tl ye yakın bir para var ve bu fiyata gm 5 plus alınr neredeyse.2 telefonda aynı chipseti aynı kamera modülünü kullanıyor.2 telefon da suyu geçirmez.İris tarayıcının parmak izi okuyucudan pek farkını göremedim ben açıkcası.İris tarayıcının yaptığı şeyleri parmak izi okuyucuda çok rahat yapar(klasör açma olayı vs.).Küçük küçük farklar var sadece hdr özelliği bildiğim kadarıyla ekranda mavi ışık filtresi birde 64 gb dahili hafıza ile gelmesi dışında pek fark yok.İphone 6s çıktığında 6 dan farkı yok dendi.Bence note 7 nin de s7 edge den farkı yok.S7 edge nin şeklinin klasik note serisine bürünmüş hali bence.İphone 6s te donanım çok arttı.Not 7 de donanım da aynı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 edge yi 2700 tl ye bulurum.Note 7 yeni çıktı ve bildirim kadaıyla 3600 tl gibi bir fiyatı var.Arada 900 tl ye yakın bir para var ve bu fiyata gm 5 plus alınr neredeyse.2 telefonda aynı chipseti aynı kamera modülünü kullanıyor.2 telefon da suyu geçirmez.İris tarayıcının parmak izi okuyucudan pek farkını göremedim ben açıkcası.İris tarayıcının yaptığı şeyleri parmak izi okuyucuda çok rahat yapar(klasör açma olayı vs.).Küçük küçük farklar var sadece hdr özelliği bildiğim kadarıyla ekranda mavi ışık filtresi birde 64 gb dahili hafıza ile gelmesi dışında pek fark yok.İphone 6s çıktığında 6 dan farkı yok dendi.Bence note 7 nin de s7 edge den farkı yok.S7 edge nin şeklinin klasik note serisine bürünmüş hali bence.İphone 6s te donanım çok arttı.Not 7 de donanım da aynı.
Tutturmusunuz s7 edgeyi 2700 e bulurum ithalatçı veya ikinci el olmadan bulun da bizde alalım

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
Çoğu Android telefon kullanıcıları Apple alınmaz pahalı diye diye insanları yanlış yöneltiyorlar hiç bir şekilde pahalı değil bugüne bugün ben şuan hala stabilliğini koruyabilen Iphone 5 kullanabiliyorsam ama Samsung galaxy Note 3 , S3 kullananlar dert yanıyor ise bu durumda bir anormallik vardır demekki note 3 ıphone 5 ten sonra çıkmasına rağmen çöp olmuş bir cihaz eğer android stabil olsaydı şuan note 2 bile cayır cayır çalışması lazım şimdi andocular diyecek ki eski androidle neden karşılaştırıyorsunuz. s7 edge ye ver 3000 tl üç yıl sonrası güncelleme bitsin geç gelsin sürekli fiyatı pat diye düşsün servis desteği berbat olsun hiç kimse kusura bakmasın ama 3000 tl vereceğinize gidin 6s 16 gb alın hafıza sorunu çekerseniz çekin en azından kaliteli ve uzun kullanım alırsınız kimse gelipte bana eski andorid kalmado demesin

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
57
Benim görüşüm Eylül Ayını beklemeniz. Eylül ayında İphone 7 çıkınca 6S lerin fiyatı biraz düşecek.

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bir arkadaş s4 2 yıldır kasmadı demiş. Tam bir samsung fanıdır inanmayın kendisine. S5 bile kasıyor arkadaşım kullanıyor bin pişman. Evet android eskisi gibi kasma donma yapmıyor, lakin bu hiç kasmadığı anlamına gelmiyor. Samsung un toucwiz arayüzü , size hep olmasada ara sıra süpriz çıkartabiliyor. Durduk yere beklemediğiniz bi an, uygulama durduruldu hatası ile karşılaşıyorsunuz. Tolga abi s7 edge nin uzun kullanım testinde kendiside belirtiyor zaten, ara sıra en çok ihtiyacınız olduğu an sana sorun çıkartabiliyor demişti . İzleyin videoyu görürsünüz. Ve zaman geçtikçe şişiyor tüm android telefonlar ( htc de bu süre biraz daha uzuyor sadece) kendim 1 hafta s7 kullandım ve hemen 6s e geçmiş biri olarak yazıyorum bunları. S7 nin 3000 mah bataryasına aldanmayın, şuan 6s kullanıyorum ikisininde şarjı aynı gidiyordu. Android özgürlük ios kapalı diyorlarda bi türlü anlamıyorum bu androidde tema değiştirme ve usb yi telefona bağlama dışında ne yapıyorlar bu arkadaşlar? Evde tv kumandası varken telefonu kumanda olarak mı kullanıyorlar? Allah aşkına napıyorsunuz bi söyleyin merak ettim. Samsungta her uygulamadan 2 tane var. Müziklerden , galeriden iki tane var. Buda sürekli arkada bi veri toplanmasına , ramin şişmesine neden oluyor. Ve bu uygulamaları kaldıramıyorsunuz. Evet kaldıramıyorsunuz. Bu mudur özgürlük? Root yapman gerekiyor. Ama samsungta knox sayacı diye birşey var, eğer root atarsan veya farklı bi room yüklersen, telefonun knox sayacı atıyor ve bu sayac atınca garantisi bozuluyor. Nette araştırın bunu lütfen.

Siz öncelikle fanları boşverin, ihtiyaçlarınız ne , önce ona karar verin. Eğer ihtiyaçlarınza göre yapın tercih. Örneğin ;

Kamera , suya dayanıklılık , ekran deneyimi istiyorsanız s7 alın

Stabilite, uzun kullanım, daha iyi market ve daha iyi uygulama deneyimi yaşamak istiyorsanız 6s alın.