iPhone 6s mi Galaxy S7 mi

Apple iPhone 6s 16GB mi Samsung Galaxy S7 mi

• iPhone 6s (16GB)

• Galaxy S7

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
2799 tl bütçe
Apple iPhone 6s 16gb mı yoksa Samsung Galaxy S7 mi alınmalı

Özellikle apple da 16gb diye dikkat çekiyorum çünkü 64gb a gücüm yetmiyor. :)

Arkadaşlar şu özelliklere dikkat ediyorum;
Zırt pırt telefon değiştiremem 2799 lira bandında para veriyoruz bir daha bu meblayı çıkartmam zor. Güncelleme meraklısı değilim mevcut işletim sistemi götürsün yeter.
Pil önemli bir husus. Sabah 7.30 da evden çıkıyorum akşam 20-20.30 gibi eve geliyorum dışarıda şarja takma gibi bir olanağım yok eve geldiğimde en az %15-20 şarjı olsa tadından yenmez (cihaz dışarıdayken 5 ila 7 saat civarı kapalı kalıyor)
Kamera benim için çok önemli. İki cihazın da MP değerleri aynı farkı diyaframlarda görüyoruz. Tabi bu işin matematiksel kısmı. Gelçi iki cihaz da iyi fotoğraf çekiyor.
Nadiren oyun oynarım. Çok nadir. Ama oyun oynarken cihaz ısınmamalı.
Çok fazla müzik dinlerim. Telefona müzik indiren biriyim bu hususta bana sıkıntı çıkarmamalı.

Evet arkadaşlar sizce hangi cihaza yönelmeli? Fikirlerinizi sebepleri ile beyan ederseniz çok müteşekkir olurum :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
S7 dediklerini karşılaşıyor ama s7 nin ömrü 2-3 sene 6s 4-5 belki de 6

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
2799 tl bütçe

Zırt pırt telefon değiştiremem 2799 lira bandında para veriyoruz bir daha bu meblayı çıkartmam zor. Güncelleme meraklısı değilim mevcut işletim sistemi götürsün yeter.
Pil önemli bir husus. Sabah 7.30 da evden çıkıyorum akşam 20-20.30 gibi eve geliyorum dışarıda şarja takma gibi bir olanağım yok eve geldiğimde en az %15-20 şarjı olsa tadından yenmez (cihaz dışarıdayken 5 ila 7 saat civarı kapalı kalıyor)
Kamera benim için çok önemli. İki cihazın da MP değerleri aynı farkı diyaframlarda görüyoruz. Tabi bu işin matematiksel kısmı. Gelçi iki cihaz da iyi fotoğraf çekiyor.
Çok fazla müzik dinlerim. Telefona müzik indiren biriyim bu hususta bana sıkıntı çıkarmamalı.

Evet arkadaşlar sizce hangi cihaza yönelmeli? Fikirlerinizi sebepleri ile beyan ederseniz çok müteşekkir olurum :)

Merhaba,

Iphone 6s 16GB alirsaniz;

* Cihazi aktif kullandiginizda sarji aksam 20.00-20.30 istediginiz degerlerde olmaz. Gun icinde sarja takamak zorunda kalirsiniz. Gun icinde kullanmadiginiz anlarda yani ekran kilitli ama mobile veri acikken yank aktif kullanimda degilken sarji kendi kendine azalmiyor. Ornegin mobil veri acik gece 12 de %70 ile koydunuz cihazi ekran kilitli sabah kalktiginizda en fazla %67-70 arasi olur. Yani ios, androiddeki gibi altif degilken sarji azalmiyor. Fakat Iphone 6s'in pil suresi iphone 6'daki gibi iyi degil.

* iki cihaz da bakis acisina gore iyi bir kamera kalitesine sahip. Kamerayi sadece foto cekiminde kullaniyorsaniz iphone 6s isinizi gorur. Ama video cekimi yapan bir kullanici iseniz iphone 6s'deki ois desteginin olmamasi bir sorun. Video tamamen titresimden olusuyor. Selfilerde cekim kalitesi guzel ama kamera acisi dar oldugu icin 2-3 kisi ile selfi cekilmek biraz zor olabiliyor aciya sigamamalar olusuyor.

* iki cihaz da ust duzey oyunlarda isiniyor ama kiyasladigimizda iphone 6s daha az isiniyor. Ayrica ekran cozunurlugu dusuk oldugu icin ve islemcisi cok daha guclu oldugu icin 6s'de oyunlar daha performansli calisiyor.

* Muzik dinleme konusunda iphone 6s'in kulukliktan dinleme keyfi ve kalitesi daha iyi. Ama iphone'da muzik indirmek androiddeki gibi kolay olmayabilir.

Samsung s7 alirsaniz;

* Gucludur, performanslidir ama adnroid bir cihaz oldugu icin stabilitesi iphone 6s daha uzun sureli olmucaktir. Yani 6s alirp 3-4 sene kullanirsaniz hatta belkide 5 sene, samsung s7 2-3 sene kullandirir kendini.

* pil suresi aktif kullanimda aksam 20.00-20.30 civari istediginiz degerlerde olur. Hatta belkide daha fazla degerlerde olur. Cunku note 4 sabah 8 %100 ve tum gub aktif kullanim ile aksam 8 de %20-30 civari oluyor. S7'nin pc mark battery testi skoru note 4'den daha iyi olduguna gore s7 aksam 8'de daha ust seviyelerde olabilir.

* Kamera konusunda s7 bence daha basarili. Selfilerde daha genis acisi ile arka kemerasindaki daha dusuk diyaframi sayesinde ve dual piksel teknolokisi sayesinde daha iyi fotolar aliyor. Videolarda ise ois destegi oldugu icin titresimsiz goruntuler kaydediyor.

* Oyun performansi basarili. Ama esit zamanlarsa 6s ile oyun koyaslamasi yapilsa s7 daha cok isinir ve performansi 6s in gerisinde kalor. Cunku ekranin 2k olmasi ve islemcisinin 6s den biraz geri kalmasi bu konuda 6si basarili kiliyor.

* muzik konusunda zaten 6s'de bahsettik.

* 32gb dahili hafiza! Bu konuyuda es gecmeyelim cunku iphone 16 gb hafizasi gunumuz kullanim aliskanliklarini karsilamiyor cogu kullanicida. Gunumu ideali 32gb ama iphone 6s'in 32gb secenegi olmadigi icin ve ayni fiyata s7 32gb hafiza ile geldigi icin daha avantajli.

Alcagim cihazi 3-4 hatta 5 sene kullancam diyorsani iphone alin. Ama tavsiyem butceyi ayarlayin ya 6s 64 gb alin hafizaniz iyi olsun yada 6s plus 16gb alin pil sureniz ve ois desteginiz olsun. Ona siz karar verin.

Yok ben 2-3 yil kullanir sonrada degistircem cihazi derseniz o zaman s7 alin. Hafiza, ois, pil sorunu olmada, kamerasi ve ekrani daha iyi bir cihaza sahip olun. Ama uzun surede stabilitesi iphone 6s ailesindeki gibi olmaz onu bilin.

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Merhaba,

Iphone 6s 16GB alirsaniz;

* Cihazi aktif kullandiginizda sarji aksam 20.00-20.30 istediginiz degerlerde olmaz. Gun icinde sarja takamak zorunda kalirsiniz. Gun icinde kullanmadiginiz anlarda yani ekran kilitli ama mobile veri acikken yank aktif kullanimda degilken sarji kendi kendine azalmiyor. Ornegin mobil veri acik gece 12 de %70 ile koydunuz cihazi ekran kilitli sabah kalktiginizda en fazla %67-70 arasi olur. Yani ios, androiddeki gibi altif degilken sarji azalmiyor. Fakat Iphone 6s'in pil suresi iphone 6'daki gibi iyi degil.

* iki cihaz da bakis acisina gore iyi bir kamera kalitesine sahip. Kamerayi sadece foto cekiminde kullaniyorsaniz iphone 6s isinizi gorur. Ama video cekimi yapan bir kullanici iseniz iphone 6s'deki ois desteginin olmamasi bir sorun. Video tamamen titresimden olusuyor. Selfilerde cekim kalitesi guzel ama kamera acisi dar oldugu icin 2-3 kisi ile selfi cekilmek biraz zor olabiliyor aciya sigamamalar olusuyor.

* iki cihaz da ust duzey oyunlarda isiniyor ama kiyasladigimizda iphone 6s daha az isiniyor. Ayrica ekran cozunurlugu dusuk oldugu icin ve islemcisi cok daha guclu oldugu icin 6s'de oyunlar daha performansli calisiyor.

* Muzik dinleme konusunda iphone 6s'in kulukliktan dinleme keyfi ve kalitesi daha iyi. Ama iphone'da muzik indirmek androiddeki gibi kolay olmayabilir.

Samsung s7 alirsaniz;

* Gucludur, performanslidir ama adnroid bir cihaz oldugu icin stabilitesi iphone 6s daha uzun sureli olmucaktir. Yani 6s alirp 3-4 sene kullanirsaniz hatta belkide 5 sene, samsung s7 2-3 sene kullandirir kendini.

* pil suresi aktif kullanimda aksam 20.00-20.30 civari istediginiz degerlerde olur. Hatta belkide daha fazla degerlerde olur. Cunku note 4 sabah 8 %100 ve tum gub aktif kullanim ile aksam 8 de %20-30 civari oluyor. S7'nin pc mark battery testi skoru note 4'den daha iyi olduguna gore s7 aksam 8'de daha ust seviyelerde olabilir.

* Kamera konusunda s7 bence daha basarili. Selfilerde daha genis acisi ile arka kemerasindaki daha dusuk diyaframi sayesinde ve dual piksel teknolokisi sayesinde daha iyi fotolar aliyor. Videolarda ise ois destegi oldugu icin titresimsiz goruntuler kaydediyor.

* Oyun performansi basarili. Ama esit zamanlarsa 6s ile oyun koyaslamasi yapilsa s7 daha cok isinir ve performansi 6s in gerisinde kalor. Cunku ekranin 2k olmasi ve islemcisinin 6s den biraz geri kalmasi bu konuda 6si basarili kiliyor.

* muzik konusunda zaten 6s'de bahsettik.

* 32gb dahili hafiza! Bu konuyuda es gecmeyelim cunku iphone 16 gb hafizasi gunumuz kullanim aliskanliklarini karsilamiyor cogu kullanicida. Gunumu ideali 32gb ama iphone 6s'in 32gb secenegi olmadigi icin ve ayni fiyata s7 32gb hafiza ile geldigi icin daha avantajli.

Alcagim cihazi 3-4 hatta 5 sene kullancam diyorsani iphone alin. Ama tavsiyem butceyi ayarlayin ya 6s 64 gb alin hafizaniz iyi olsun yada 6s plus 16gb alin pil sureniz ve ois desteginiz olsun. Ona siz karar verin.

Yok ben 2-3 yil kullanir sonrada degistircem cihazi derseniz o zaman s7 alin. Hafiza, ois, pil sorunu olmada, kamerasi ve ekrani daha iyi bir cihaza sahip olun. Ama uzun surede stabilitesi iphone 6s ailesindeki gibi olmaz onu bilin.
Detaylı inceleme makaleniz için teşekkür ederim. Satın alma konusunda bu yazınızı göz önünde bulunduracağım.

Ancak önceden bütçem 2300 civarıydı zorlayarak 2800 e çıktım daha fazla yükselemem :) 2300 bandında, beni bu iki elemandan daha mutlu edeceğini düşündüğünüz başka cihazlar da varsa yeni fikirlere açığım :)

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Detaylı inceleme makaleniz için teşekkür ederim. Satın alma konusunda bu yazınızı göz önünde bulunduracağım.

Ancak önceden bütçem 2300 civarıydı zorlayarak 2800 e çıktım daha fazla yükselemem :) 2300 bandında, beni bu iki elemandan daha mutlu edeceğini düşündüğünüz başka cihazlar da varsa yeni fikirlere açığım :)

Bak sana bide sunu ifade ediyim. Samsung s7 exynos 8890 kullaniyor. Exynoa 8890 islemcisi performans, isi, guc tuketimi konularinda en buyuk rakibi olan snapdragon 820'nin gerisinde kaliyor. S7 ne kadar ? 2800 tl. Lg g5 ne ile geliyor, snapdragon 820 ile. Fiyat? 2800 tl ile gelcek galiba. Simdi noldu g5 ayni fiyata daha iyi performans vercek demi. Kamera ve ekran konusunda lg, g4 deki basariyi korursa s7 gibi cok iyi bir ekran ve kameraya sahip olur. Ki buyuk ihtimalle de g5 in ekrani ve kamerasi cok iyi olur lg bu konuda iyi cunku. Ee geriye ne kaldi batarya. Lg g5 2800 mah, samsung s7 3000 mah. Degerler esit sayilir ama sonuc daha belli degil. Iste bu noktada sen samsung s7'nin fiyat rakibi olan lg g5'in pil suresini beklersen en dogrusunu yaparsin. Bak eger g5 ekran ve kamerasi iyi olur ki buyuk ihtimalle olur, pil suresi de s7 gibi veya s7 den iyi olursa kesinlikle s7 degil lg g5 al. Cunku ayni paraya daha guclu bir islemciye, s7 gibi guzel bir kamera ve ekrana , eger iyi de olursa guzel bir pil suresine sahip olcan.

Aslinda htc 10 tam sana gore ama fiyat pahali. 3000 tl. Sd820, 4gbram, 3000 mah batarya (6.30 saat pc mark battery skoru, deli dehset bir muzik keyfi.

Sen lg g5 i bekle dedigim gibi pili, ekrani, kamersi iyi olursa s7'yi bosver lg g5 yapistir bi tane.

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bak sana bide sunu ifade ediyim. Samsung s7 exynos 8890 kullaniyor. Exynoa 8890 islemcisi performans, isi, guc tuketimi konularinda en buyuk rakibi olan snapdragon 820'nin gerisinde kaliyor. S7 ne kadar ? 2800 tl. Lg g5 ne ile geliyor, snapdragon 820 ile. Fiyat? 2800 tl ile gelcek galiba. Simdi noldu g5 ayni fiyata daha iyi performans vercek demi. Kamera ve ekran konusunda lg, g4 deki basariyi korursa s7 gibi cok iyi bir ekran ve kameraya sahip olur. Ki buyuk ihtimalle de g5 in ekrani ve kamerasi cok iyi olur lg bu konuda iyi cunku. Ee geriye ne kaldi batarya. Lg g5 3000 mah, samsung s7 3000 mah. Degerler esit ama sonuc daha belli degil. Iste bu noktada sen samsung s7'nin fiyat rakibi olan lg g5'in pil suresini beklersen en dogrusunu yaparsin. Bak eger g5 ekran ve kamerasi iyi olur ki buyuk ihtimalle olur, pil suresi de s7 gibi veya s7 den iyi olursa kesinlikle s7 degil lg g5 al. Cunku ayni paraya daha guclu bir islemciye, s7 gibi guzel bir kamera ve ekrana , eger iyi de olursa guzel bir pil suresine sahip olcan.

Aslinda htc 10 tam sana gore ama fiyat pahali. 3000 tl. Sd820, 4gbram, 3000 mah batarya (6.30 saat pc mark battery skoru, deli dehset bir muzik keyfi.

Sen lg g5 i bekle dedigim gibi pili, ekrani, kamersi iyi olursa s7'yi bosver lg g5 yapistir bi tane.

görkem kardeşim g5 in bataryası 2800 mAh ama bence samsungtan iyi sonuc verir arayüzü de daha stabil bu kendi kendine şarj gitme olayı bütün androidlerde var ama en fazla samsungta bunu tolga cem küçükyılmaz bi inceleme de söylemişti

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bak sana bide sunu ifade ediyim. Samsung s7 exynos 8890 kullaniyor. Exynoa 8890 islemcisi performans, isi, guc tuketimi konularinda en buyuk rakibi olan snapdragon 820'nin gerisinde kaliyor. S7 ne kadar ? 2800 tl. Lg g5 ne ile geliyor, snapdragon 820 ile. Fiyat? 2800 tl ile gelcek galiba. Simdi noldu g5 ayni fiyata daha iyi performans vercek demi. Kamera ve ekran konusunda lg, g4 deki basariyi korursa s7 gibi cok iyi bir ekran ve kameraya sahip olur. Ki buyuk ihtimalle de g5 in ekrani ve kamerasi cok iyi olur lg bu konuda iyi cunku. Ee geriye ne kaldi batarya. Lg g5 3000 mah, samsung s7 3000 mah. Degerler esit ama sonuc daha belli degil. Iste bu noktada sen samsung s7'nin fiyat rakibi olan lg g5'in pil suresini beklersen en dogrusunu yaparsin. Bak eger g5 ekran ve kamerasi iyi olur ki buyuk ihtimalle olur, pil suresi de s7 gibi veya s7 den iyi olursa kesinlikle s7 degil lg g5 al. Cunku ayni paraya daha guclu bir islemciye, s7 gibi guzel bir kamera ve ekrana , eger iyi de olursa guzel bir pil suresine sahip olcan.

görkem kardeşim g5 in bataryası 2800 mAh ama bence samsungtan iyi sonuc verir arayüzü de daha stabil bu kendi kendine şarj gitme olayı bütün androidlerde var ama en fazla samsungta bunu tolga cem küçükyılmaz bi inceleme de söylemişti

İki mesaj için de çok teşekkür ettim :) bunları dikkate alacağım :)

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Lg g5 daha cikmadan onceki haberlerinden aklimda 3000 mah diye kalmis duzelttim :) lg g4 de type 3000ah diye yaziyor asil deger 2900 mah civari g5 de boyle olabilir diye haberler dusmustu kalmis demek biyerde :)

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
ya tamam g5 in özellikleri gercekten cok ıyı ama tasarımı ne ya ben tuvalette bile daha iyi portreler yapıyorum g5 in arkası falan cok kotu bu soruyu bende cok dusundum benım ıcın onemli olan 4 sene stabil sekılde kullanmak ama simdi s7 32gb 2700 6s 16gb 3100 bunu belirlemek zor bazen diyorum iPhone alayım daha hızlı vs bazen diyorum s7de ıyı hem daha ucuz hem 32 gb ama pil kendı kendıne cok gidiyor kafalar karısık :D

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar G5 in pili 2800 mAh. Bugün teknoloji marketlerdeki raflarda yerini aldı. Benim elime 2 hafta önceden G5 geldi inceleme fırsatı yakaladım. Güzel bir telefon, tasarımı uzaktan durduğu gibi değil ele alınca hissettiğiniz hissiyat olumlu. Ancak o cihazın 2800 gibi bir rakamı da hakettiğini düşünmüyorum açıkçası. Velhasıl avrupa fiyatı 699€ ki bu da yaklaşık 2100 Tl ye denk geliyor. Olması gereken de bu fiyat diye düşünüyorum 700 lira vergi bana fazla geldi. 2 ila 3 aya fiyatı zaten düşer diye düşünüyorum. Öbür taraftan qualcomm 820li S7 ile Exynos 8890lı S7 yi karşılaştırma fırsatım oldu ve 8890'lı modelin daha stabil olduğunu söyleyebilirim. Bir de daha önceden Lg de dilimiz yandı o yüzden G5 düşünmüyorum :) yine de öneriniz için teşekkür ederim :)

iPhone 6s'i Vatanda 2800 e gördüğüm için sorma ihtiyacı duydum kafama yatmadı değil. Yola S7 diye çıkıyoruz ama eve 6s le dönersek de şaşırmam yani :) bende sürpriz olmasın şansa bırakmayım diye teyit etmek istedim sizlere sorarak :)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
S7 tercih edin.

Daha iyi Ses kalitesi,ekran,pil süresi,kamera/selfie kamera,tasarım. Sd kart desteği, suya dayanaklı kasa, quick charge.

iPhone 6S in işlemci ve ''iOS stabilitesi'' var. Gerçi saf performans konusunda Exynos 8890 ile fazla fark yok aralarında, arada büyük bir çözünürlük farkı var çünkü.

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
2799 tl bütçe

S7 Edge var hepsiburadada 2800-2900 daha yeni gördüm bu arada çok fazla müzik dinlediğini ve beni dinlersen mayısın ortalarında htc 10 satışa sunuluyo mağazalarda 3000 tl felan olması lazım eğer 1 ay daha beklersen çok acelen yoksa hepsiburadadan 2700 2800 alırsın ki beklemi tavsiye ederim kulaklığı uçuyo kamerası çok iyi fazla ısınan bi cihaz değil ve şarjı da iyi bence bi bakmalasın

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Her telefonun omru en fazla 3 senedir iphone olsa dahi
Bu nedenle o butceye 16 gb bir iphone alma
Ve s7 on numara bir tel s7 tavsiye ediyorum kamera bakimindan tasarim bakimindan ekran bakimindan daha güzel

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Tüm yprumlar için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar :) sanırım S7 daha uygun olacak. Lg, HTC gibi markaları kullandım ve şöyle söyleyeyim sıkıntılarım oldu o yüzden iyi gözle bakamıyorum :) Xperia serisine yönelmeyi düşündüm ancak şuan piyasada Qualcomm 810lu Z5 mevcut ve beni ısınma konusunda korkutmuyor değil :) Xperia Z6 yı beklemekte fayda var mı bilemedim yeni aklıma geldi :D ancak daha cihaz tanıtılmadı piyasaya ne zaman gelir merak konusu :)

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Tüm yprumlar için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar :) sanırım S7 daha uygun olacak. Lg, HTC gibi markaları kullandım ve şöyle söyleyeyim sıkıntılarım oldu o yüzden iyi gözle bakamıyorum :) Xperia serisine yönelmeyi düşündüm ancak şuan piyasada Qualcomm 810lu Z5 mevcut ve beni ısınma konusunda korkutmuyor değil :) Xperia Z6 yı beklemekte fayda var mı bilemedim yeni aklıma geldi :D ancak daha cihaz tanıtılmadı piyasaya ne zaman gelir merak konusu :)

Z6 gelmeyecek. Z serisi sonlandırıldı. S7, G5 ve iphone 6s ten daha mantklı olacaktır. Ama S7 ile HTC 10 arasında ben de kararsızım :)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Kendim Z5 kullanıyorum. Isınma sorunu yok cihazda. Performans konusunda üzmez cihaz. Kamerası mükemmel,kulaklık çıkışı mükemmel cihazın. Ekranı rakipleri kadar iyi değil.(Samsung ve LG) ha kötü mü değil ama daha iyi olabilirdi. Hoparlör ses konusunda temiz ses veriyor ama düşük yinede. Ön kamerası ne çok iyi ne çok kötü. Pil süresi iyi. Sağlam bir cihaz baya düşürdüm cihazı, kılıfsız ve ekran koruyucusuz kullanıyorum çizik dahi yok cihazda, arka tarafta ki buzlu cam güzel his veriyor ve baya sağlam.Ama Z5 şu an daha ucuz bir cihaz düşünüyor iseniz tercih edilir. Piyasada S820, exynos 8890 lu cihazlar varken.

Diğer konuya gelirsek, arkadaşın dediği gibi Z6 gelmeyecek. X Performance tanıttılar donanım olarak amiral gemisi ama benim kanaatim iyi bir cihaz değil rakiplere göre ve ne zaman geleceği de belli değil cihazın. Zaten çıkardıkları cihaz geçiştirme bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Yeni üst seviye cihazı büyük ihtimalle sene sonu gelecektir.

Param biraz cebim de kalsın derseniz Z5 güzel cihaz. Yoksa piyasa da S7 ve HTC 10 gerçeği var, ikisi de çok iyi cihazlar.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Sony, en son mwc2016'da artik xperia z serisini sonlandirdiklarini ve yollarina xperia x ailesi ile devam edeceklerini acikladi. Yani xperia z6 modelini beklemeyin. Bu arada htc 10 icin onceki onyargilarinizdan kurtulabilirsiniz cunku htc 10 islemci performansi, on kamera kalitesi, kulaklik ses performansi, parmak izi sensoru konularinda samsung s7 den daha basarili bir urun cikarmis ortaya. Htc 10 arka kamerada s7 ile ayni performansi veriyor fakat on kamerada bariz daha iyi htc 10. Pil suresi konusunda s7 ile benzer skorlar veriyor cok bi fark yok. Ayrica htc 10 artik trend yani diger global cihazlarda da kullanilcak olan usb type-c ile geliyor. Buda uzun surede trend arabirimi yakalamis olucaksiniz anlamina geliyor. Htc 10'un samsung s7 den geri kaldigi noktalar;
* Ekran parlaklik (nit's) degeri: cihaz s7 ye gore parlakligi daha az bir ekran ile geliyor.
* Kasa tasarimindaki teknik detaylar: Htc 10 3000 mah bataryayi daha kalin bir kasaya sigdirmisken, sam. s7 daha ince bir kasaya 3000 mah batarya sigdirmis.

Bunlar sizin icin onemli eksiler ise tabi karar sizin. Ama htc 10 bu iki kriter disinda samsung s7 ile ya basa bas yada bariz onde.

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Son yorumlar için ayrı ayrı yeniden hepinize teşekkür ederim :) 1 1.5 ay beklemeyi düşünüyorum tabi süre zarfı daha da uzun olabilir. Htc den korkmuyor değilim ama yazdım kenara. Ön kamerada ois desteği çok büyük bir artı :) hele bi note6 gibi cihazlar da çıksın son fiyatlar belli olsun da son kararı öyle verelim diye düşünüyorum :)