Iphone 6s ile 2 Günü çıkarmak

Bu konuyu okuyanlar

sarper.arıkan

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba değerli forum takipçileri.

Sizlerle başımdan geçen ve spontane oluşan bir durumu paylaşmak istedim.
Geçtiğimiz haftasonu bir eğitim sebebiyle Ankaraya gitmem gerekti. Yolculuğa çıkarken ilk yaptığım teknolojik cihazlarımı yanımda götürmek olduğu için, tüm donanımlarımı almıştım. Fakat, iphone 6s telefonumun şarj kablosunu yanıma almadığımı, yola çıktıktan sonra farkettim.

Kısa süreli içsel söylenme sürecinin ardından, hemen iki gün boyunca iphonumun, şarjını nasıl optimize şekilde kullanarak iki günü çıkarabileceğimin planlarını yapmaya başladım.

Evden çıkmadan şarjımın %96 olduğunuda belirteyim.

Sonrasında, telefonumun ayarlar, pil seçeneklerinde bulunan düşük güç modunu açmakla işe başladım. Ekrana çokda ihtiyacım olmadığı için, parlaklığı %45 değerine kadar düşürdüm. Sistem düşük güç modundayken hey siri ayarınıda kapatarak, daha az sistemin pil tüketebilmesini destekledi.

Yukarıdakilerin yanısıra, son bir ayar olarakta ne olur, olmaz diyerek 4.5G bağlantı ayarını 3G seviyesine çekerek hücresel veri konusunda da bir optimizasyona gittim.
Durum böyle olunca, gece çıktığım yolculuğun ilk gününde 7,5 saat sonunda halen şarj düzeyim %90 düzeylerindeydi. Gideceğim yere ulaştığımda, gün içerisindeki kullanımımın neticesinde( üç kere sosyal medya portalında paylaşım, dört defa eposta kontrolü ve iki kere 20 dakikalık konuşma) saat 16:00'da şarj düzeyim %83'lere kadar indi.

Tüm bunlarla birlikte birinci günün akşamında saat 22:00'da şarj düzeyim %70'de kaldı. Gece hiçbir şekilde telefonla ilgilenmediğim için, sabah saat 09:00'da %69 değerini görmüş oldum.

İkinci günün sonunda ise, 10 dakikalık dört telefon görüşmesi, sosyal medya uygulamalarında 15 dakikalık kullanım sürecinin sonunda %59 değerini görebildim.
Dönüş yoluna çıktığım sularda yani, saat 17:30'da halen şarj düzeyim %59 seviyesindeydi. 8 saatlik yolculuğun sonunda 30 dakikalık internet kullanımı ve bir o kadar müzik dinlememin neticesinde %10 seviylerine kadar şarjı dayandırabildim.

Yolculuğumun sonunda, gerek müzik dinlemem gerekde internette gezinmem neticesinde %10 seviylerinden %3 seviyesine kadar şarjla yolculuğumu tamamladım.

Yola çıkarken duymuş olduğum endişem yerini bir rahatlığa bıraktı.

Ve neticede gördümki istenildiği taktirde günümüz akıllı cihazları hele mah değerleri düşük bir sistemde bile iki günü çıkarmak bir iki kısık ayarla mümkün olabiliyormuş.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere...