Yardım iPhone 6S ekranını kırdım.

Bu konuyu okuyanlar

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Arkadaşlar merhaba,

Dün iş yerindeyken sinirlenip telefonu ekranı masaya gelecek şekilde vurdum ve ekran tuzbuz oldu. Ekran koruyucum da yoktu tabi. Telefon çalışıyor fakat dokunmatik falan çalışmıyor. Ben şimdi normal bir telefoncuya gidip ekran taktırsam yeterli olur mu ? Ekstradan bilmem gereken bir şey var mı ? 20 senedir aktif telefon kullanıyorum ilk kez ekran kırdım. Sorularımı maruz görün :)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar merhaba,

Dün iş yerindeyken sinirlenip telefonu ekranı masaya gelecek şekilde vurdum ve ekran tuzbuz oldu. Ekran koruyucum da yoktu tabi. Telefon çalışıyor fakat dokunmatik falan çalışmıyor. Ben şimdi normal bir telefoncuya gidip ekran taktırsam yeterli olur mu ? Ekstradan bilmem gereken bir şey var mı ? 20 senedir aktif telefon kullanıyorum ilk kez ekran kırdım. Sorularımı maruz görün :)
Ekran taktırılır.Orijinal ekran bulamazsın ama orijinale çok yakın ekranlar var.Ekranı inceleyip taktır. Renklerine,solukluğuna vesaire dikkat et.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Ekran taktırılır.Orijinal ekran bulamazsın ama orijinale çok yakın ekranlar var.Ekranı inceleyip taktır. Renklerine,solukluğuna vesaire dikkat et.

Herhangi bir telefon tamircisine gitsem taktırabilirim galiba. Şu anda Apple'a gidip o kadar para veremeyebilirim. Gerçi şimdi taktıracağım ekran ne kadar onu da bilmiyorum ya neyse :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de yakın zamanda değiştiren arkadaşlar ne kadara değiştirdi acaba ? Hazırlıklı gitmek lazım :)

Son düzenleme:

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Arkadaşlar merhaba,

Sen o cihazı elden çıkar.İkinci el iPhone 8 almaya çalış derim.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,999
Sen o cihazı elden çıkar.İkinci el iPhone 8 almaya çalış derim.
Katılıyorum durumunuz el veriyosa yeni bi telefon alın. Telefonun diğer parçaları sağlam duruyorsa telefoncuda satabilirsiniz kapağını kamerasını vs.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Katılıyorum durumunuz el veriyosa yeni bi telefon alın. Telefonun diğer parçaları sağlam duruyorsa telefoncuda satabilirsiniz kapağını kamerasını vs.

Telefon sapasağlam fakat durum yok. Nakit yok, taşınma olaylarımız var o yüzden taksite girmek istemiyorum. O yüzden mecbur ekran değiştireceğim. Apple çıkması 650 A kalite çakma 400 fiyat çektiler. Apple'ın sitesinden baktım 1.3K yazıyor. Cihazın fiyatı zaten o para :D

SleeepyJosef

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Telefon sapasağlam fakat durum yok. Nakit yok, taşınma olaylarımız var o yüzden taksite girmek istemiyorum. O yüzden mecbur ekran değiştireceğim. Apple çıkması 650 A kalite çakma 400 fiyat çektiler. Apple'ın sitesinden baktım 1.3K yazıyor. Cihazın fiyatı zaten o para :D
6S için apple a gerek yok A kalite değiştirdim kullanıyordum sadece renklere çok takıksanız fark edeceğiniz bir fark var ama genelde kullanıcılar bir şey fark etmiyor.Elden çıkarmanızı tavsiye etmem bir cam için daha gider bu telefon canavar :)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Şimdi herkes elden çıkar felan demiş? Ekran (Min)300-600(Maks) arasında tutacak.Eğer ekran orijinalse üst cam değişimi bile yapabilecek 100-200 arası bir fiyata.
Bu fiyatlarda cihazın üstüne ekleyip satarsa çok farklıda bir cihaz almaz.Maksimum Redmi Note 8 Pro gibi bir cihaz alınır.

6S için apple a gerek yok A kalite değiştirdim kullanıyordum sadece renklere çok takıksanız fark edeceğiniz bir fark var ama genelde kullanıcılar bir şey fark etmiyor.Elden çıkarmanızı tavsiye etmem bir cam için daha gider bu telefon canavar :)
Daha kaliteli ekranlarda renk orijinalle birebir neredeyse ?

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
İphone 6 ekranım revize ekran taktırdım yanında bekleyip taktırdım flexlerde apple logosu mevcut ve 1 2 yıldır kullanıyorum baya hızlı .

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Telefoncuya gittim "Elimde çıkma 6S ekranı var onu takayım" dedi. Tamam dedim. 650 TL verdim. Şu anda kullanmaya başladım. Biraz renk soluk gibi, orjinal olmayabilir bilemedim. Ama çalışıyor işte :)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Telefoncuya gittim "Elimde çıkma 6S ekranı var onu takayım" dedi. Tamam dedim. 650 TL verdim. Şu anda kullanmaya başladım. Biraz renk soluk gibi, orjinal olmayabilir bilemedim. Ama çalışıyor işte :)
Eğer çıkma değilse fiyat çok ?

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
max 200 300 tl ekranlar çıkma değilse pahalı

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Valla bilmiyorum adam telefondan çıkma dedi. A sınıf çakmalara da 400 demişti. Taktırdığım yer gelen olarak pahalı galiba :D

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523

Artık yapacak bir şey yok. O değil de şimdi ekranı taktı eyvallah bir de full kırılmaz cam taktı. Ekranın dokunmatiğinde bir enteresanlık var. Bazen dokunduğumu anlamıyor. Acaba diyorum kırılmaz camdan olabilir mi ? Lütfen "Evet büyük ihtimalle kırılmaz camdandır" diye cevap vermenizi bekliyorum :D

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Artık yapacak bir şey yok. O değil de şimdi ekranı taktı eyvallah bir de full kırılmaz cam taktı. Ekranın dokunmatiğinde bir enteresanlık var. Bazen dokunduğumu anlamıyor. Acaba diyorum kırılmaz camdan olabilir mi ? Lütfen "Evet büyük ihtimalle kırılmaz camdandır" diye cevap vermenizi bekliyorum :D
Belli olmaz ?

Belki çıkma ekran ama sıvı temaslı olabilirde..