Iphone 6s deneyimlerim (Iphone kullanmaya dönüş)

Bu konuyu okuyanlar

sarper.arıkan

Asistan
Katılım
18 Mart 2016
Mesajlar
142
Reaksiyon puanı
18
Puanları
18
Yaş
38
SDN Forum kapsamında, sizler için yeni bir yazı dizisi hazırladım. Herşeyden önce, neden bu paylaşımı sizlere sunmak istedim (?) onu açıklayarak başlayayım.


SDN Forum içerisinde inceleme yapmak amacıyla edindiğim Galaxy s7 edge değerlendirmelerimi, gerek video olarak gerek de makale şeklinde sunmuştum. Ancak, çıktığı andan itibaren zaman zaman kullandığım iphone cihazıma geri dönmem gerekti ve S7 edge ile yollarımızı ayırdım.


İş böyle olunca, günlük deneyimde S7 edge deneyiminden sonra, iphone bana ne gibi kolaylıklar sağladı(?) bu yazı dizisinde ele almaya karar verdim.

Umarım, hoşunuza gider.


Değerlendirmelerimi aktarırken, belli başlı kriterler belirledim.

1.S7 edge ardından, tekrar iphone kullanmaya başlarkenki ilk izlenimler.

2.Güçlü yazılım mı, güçlü donanım mı?

3.Açık bir yapıdan, kapalı bir eko sisteme geçişin avantajları veya dezavantajları.

4.Şıklık ve işlevsellik.

5.Güvenlik ve güvenilirlik.


1.S7 edge ardından, tekrar iphone kullanmaya başlarkenki ilk izlenimler.


Yaklaşık, bir aylık süre içinde duyurulduğu andan itibaren herkesin ilgisini çeken, "SAMSUNG Galaxy S7 edge", benimde kullandığım bir sistem oldu. Günlük tüm işlerimi gördüğüm, sosyal medyayı takip ederek, paylaşımlarımda bulunduğum ayrılmaz bir parçam haline gelmişti. Ancak, iphone sistemime geri dönmem gerektiğinde ise;


Her türlü kurumsal ve bireysel çalışmalarımda beni yarı yolda bırakmayan "S7" ardından, tekrardan "6S" ile iphone cihazını tekrar kullanmaya başladığımda, özellikle, cihazı "S7 edge" yan ekranlarına hata ile dokunmayı önleme amaçlı, edindiğim tutuş stilini, iphonu ilk elime aldığımda uygulamama gerek olmadan kullanabilmemin bir rahatlığı oldu.


Bunun yanısıra, ios 9.3.1 ile ilk kurulum sihirbazına apple pay kurulum aşamasıda eklendiğini farkettim. Daha öncesinde, bu özellik kurulum sürecinde karşıma çıkmamıştı.


Fiziksel olarakda, “S7 edge” cihazımdan, “6S” cihazıma geçişteki bana verdiği Premium cihaz hissinde bir eksilme olmadı. Çevremde “S7 edge” de çok dikkat çekmişti haliyle, ancak, “APPLE” şirketi’nin kişilerde yarattığı etkiden dolayı, “Iphone yeni bir model mi çıkardı(?)” sorularına mağruz kaldığımı dile getirmem yanlış olmayacaktır.

Bu da şirketin taktirlik bir başarısı haliyle.


Bir başka ilk kullanım deneyimim ise daha çok tek elle işlerimi görmeye başladığım oldu. “S7 edge” ile de tek elle hareket edebiliyor olsamda, iphone üzerinde tek ve kıvrımsız bir ekran olduğu için, tek elimle eylemlerimi gerçekleştirmek daha rahat hale geldi.


Genel itibariyle tekrardan iphone ile buluşmak keyifli, ancak diğer kriterlerime göre günlük kullanımda neler bekliyor olacak beni, sizlerle paylaşıyor olacağım.
 
Üst