iphone 6s 32 gb vs htc 10 önerilerinizi bekliyorum

Sizin seçiminiz ne olurdu?

• htc 10

Kullanılan: 12 44.4%
  • iphone 6s 32gb

Kullanılan: 15 55.6%

• Kullanılan toplam oy
    27

Bu konuyu okuyanlar

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
beyler ay başı telefon almayı düşünüyorum sizce 6s 32 gb mı htc 10 mu almak daha mantıklı birde şuan piyasada iphone 6s 32 gb görünmüyor sadece apple stroeda var oda 2-3 hafta içinde teslim edilir diyor iphone 6s 32 gb almak istersem apple store hariç nerden bulabilirim.

Kesinlikle htc 10 al. Her açıdan süper bir telefon olmuş. En büyük özelliği tabikii ses kalitesi. Kamerasıda s7 edge ile en iyi seçildi. İPhone da alabilirsin tabii ama bi üstünlüğü yok htc 10 a.
Bide hangi foruma baksam İPhone önerenler hat safhada. Sanırsın tüm dünya İPhone kullanıyor. :)

Not; dünyada ortalama 100 kişiden 86sı Android 12si iOs kullanıyor

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Öğrenciysen HTC 10 öneriyorum.müzik konusunda falan daha iyi ve Android daha Özgür.
iPhone 6s neredeyse hiç bir konuda HTC 10'dan daha iyi değildir.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Ses kalitesi: HTC
Stabilize: iPhone
Kamera:HTC
Parmak İzi Okuyucu:iPhone
Uzun Ömür: İkisi de hemen hemen aynı olur
Gibi devam eder...

nehirhamit007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şuan için hiçbi yerden alamazsın 6s 'ı büyük ihtimalle iphone 7 ile 32 gb 6slerde gelcek ilk olarak appstoreda satışa çıkar diye düşünüyorum sonra vatan bimeks mediamarkt gibi mağazalara dağılır
Şimdi apple store girdim 6 s. 32. GB 1 iş günü içinde teslim diyor bu çok iyi oldu. İthalatçı garanti ile uğraşmak zorunda kalmıycam

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bir yere kadar güncelleme iyidir elbette ama bir yerden sonra cihazın donanımı kaldırmıyor.
2 Güncelleme yap gerisini yapma cihaz çöpe çıkmasın sonra.Ama daha sonra sürekli güncelle diyor cihazı.Ben 4s kullanıyorum onda her gün en az 4 defa şu sürüme güncelle diye uyarı geliyor.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
2 Güncelleme yap gerisini yapma cihaz çöpe çıkmasın sonra.Ama daha sonra sürekli güncelle diyor cihazı.Ben 4s kullanıyorum onda her gün en az 4 defa şu sürüme güncelle diye uyarı geliyor.
Aynen. Siz anladınız beni. iOS un hangi sürümü yüklü sizde uygulama yüklemeden kullanmaya izin veriyor mu.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Aynen. Siz anladınız beni. iOS un hangi sürümü yüklü sizde uygulama yüklemeden kullanmaya izin veriyor mu.
9.3.3 yüklü inadım tuttu 9.3.5 yüklemeyeceğim.Ya da üşendim diyeyim.İzin veriyor ama uyarı verip duruyor bir de baskı oluşturmaya çalıştırırmışçasına 10 9 8 7 diye geri sayım yapıyor.Ama cihaz kullanılıyor.

nehirhamit007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Batarya performansı Nasıl gider oyun olarak top eleven , Clash royale, boom beach birde Clash of çlans oynuyorum

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
9.3.3 yüklü inadım tuttu 9.3.5 yüklemeyeceğim.Ya da üşendim diyeyim.İzin veriyor ama uyarı verip duruyor bir de baskı oluşturmaya çalıştırırmışçasına 10 9 8 7 diye geri sayım yapıyor.Ama cihaz kullanılıyor.
Anladım çok teşekkür ederim ben uygulama kullanmak için güncelleme yapmak lazım diye biliyordum. Ben 4s ve 5s kasasına aşığım resmen çok beğeniyorum.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
IMG_0513.PNG IMG_0514.PNG
Plus olmayan iphoneların en büyük zaafı bataryadır.Ama aşırı oyun oynanmayacaksa sorun olmaz bir gün gider.
Şuan şarj durumum bu oyunda bilemiyorum ama normal kullanımda süper bence

nehirhamit007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
anladım çok yardımcı oldunuz teşekkürler arkadaşlar kafanızı şişirdim biraz kusura bakmayın :)

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Ama iPhone zamanla güncelleme vererek cihazlarını öldürüyor o yüzden 3 sene gider 6s
iphone güncelleme vererek cihazlarını öldürmüyor seni zaten güncelleme yap diye zorlamıyor ben 4s kullanıyordum ios 9 da hafif takılmalardan başka cihazla ilgili bir sıkıntı görmedim hatta bu cihazı halen kullananlar var sadece yeni özellikler güncelleme sonrasında daha yüksek işlemci ve ram istediği için cihazlar bi müddet sonra yetersiz kalıyor buda doğal birşey e bizahmet kalsın kaç yıllık 4s halen kullanılıyor 4s zamanında çıkan cihazlara bak halen kullanılıyormu

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Şimdi apple store girdim 6 s. 32. GB 1 iş günü içinde teslim diyor bu çok iyi oldu. İthalatçı garanti ile uğraşmak zorunda kalmıycam

Çok şanslısınız bugun konu açtınız beklemeye geçtiniz 6s 32 gb satışa sunuldu :D

Yerinde bir tercih yapmışsınız hayırlı olsun .

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
şöyle söyliyim senin cihazında otomatik güncellemeyi indirdiyse güncellemektrn başka çaren yok o gelir ben ios 10 na geçmedim hatta 9.3.4 teyim bana neden güncelle diye uyarı gelmiyor biraz araştırıp yaz güncellemeyi indirme uyarı gelmesin indirdiysen güncelle bidaha indirme uyarı gelmesin ve ben 2 güncelleme yaptım 3. yüde wifi olmadığı için yapmadım olsa yapıcam ve cihazı sorunsuz kullanıcam çünkü çöp olucak bir cihaz yapmaz apple günümüzde 4s i kullananlar var

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
iphone güncelleme vererek cihazlarını öldürmüyor seni zaten güncelleme yap diye zorlamıyor ben 4s kullanıyordum ios 9 da hafif takılmalardan başka cihazla ilgili bir sıkıntı görmedim hatta bu cihazı halen kullananlar var sadece yeni özellikler güncelleme sonrasında daha yüksek işlemci ve ram istediği için cihazlar bi müddet sonra yetersiz kalıyor buda doğal birşey e bizahmet kalsın kaç yıllık 4s halen kullanılıyor 4s zamanında çıkan cihazlara bak halen kullanılıyormu
Aslında zorluyor :) sen güncelleme geldiği halde yapmazsan her gün güncelle diye milyon kere uyarı veriyor ve zaten bir süre sonra apple ve bütün uygulamalar desteği kesiyor whatsapp bile yükleyemiyorsun ve mecburen güncelliyorsun tabi haliyle donuyor cihaz sonrasıda birdaha güncelleme alamıyor ve geçmiş olsun oluyor...

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bu agresifliğiniz nereden geliyor sakin olun önceklikle. Orası öyle 4s çok güzel bir cihaz. Ama ilk çıktığı sürümü ile şuanki sürümü ile kıyaslanır ise epey fark var. Ayrıca iPhone sürüm güncellemeden uygulama kullandırtmıyor bunu unutmuşsunuz.

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bu agresifliğiniz nereden geliyor sakin olun önceklikle. Orası öyle 4s çok güzel bir cihaz. Ama ilk çıktığı sürümü ile şuanki sürümü ile kıyaslanır ise epey fark var. Ayrıca iPhone sürüm güncellemeden uygulama kullandırtmıyor bunu unutmuşsunuz.
ben agresif miyim hahaha forumdaki yorumlarıma bak anlarsın sen öyle anlamışsın ve evet bazı uygulamalar sürüm yükseltmeden kullanılmıyor ama bunlar yeni ios sürümünde gelen uygulamalar vs vs gibi mesela imessage uygulamaları güncellersen sıkıntı yok zaten güncellemen lazım apple güncelleme vermediği son sürümde o cihazın desteğini kesiyor artık yazılımcıya bağlı isterse destek verir isterse vermez bundada haklı apple kendi cihazına diğer üreticilerden daha çok destek veriyor.

nehirhamit007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çok şanslısınız bugun konu açtınız beklemeye geçtiniz 6s 32 gb satışa sunuldu :D

Yerinde bir tercih yapmışsınız hayırlı olsun .
Pek şanslım olduğum söylenemez bakalım umduğum gibi çıkıcak mı renk olarak da rose golde düşünüyorum

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Aslında zorluyor :) sen güncelleme geldiği halde yapmazsan her gün güncelle diye milyon kere uyarı veriyor ve zaten bir süre sonra apple ve bütün uygulamalar desteği kesiyor whatsapp bile yükleyemiyorsun ve mecburen güncelliyorsun tabi haliyle donuyor cihaz sonrasıda birdaha güncelleme alamıyor ve geçmiş olsun oluyor...
yapcak bişi yok cihazını imha ediyorsun lakin sencede artık yeni bir cihaz alma zamanı geldiğini söylemiyormu bir apple cihazı zaten son güncellemesini alana kadar kullanılır sonra yeni cihaza yönelceksin eğer hersene cihaz alıcak paran yoksa mesela ben 6 plus cihazımı son güncellemeyi alana kadar kullanıcam sonra değiştircem bu böyledir :)