iPhone 5c iTunes geri yüklenemedi bilinmeyen hata (-1)

fragger

Dekan
21 Ekim 2016
9,543
3,061
293
Merhaba arkadaşlar iPhone 7 cihazıma iTunesden sorunsuz bir şekilde geri yükleme yapabiliriyorum bu demektir ki bilgisayarda iTunesde nir sorun yok fakan ikinci cihazım olan iPhone 5c iTunes'den Güncelleme veya Geri yükleme işlemi yaptığımda resimde ki hatayı alıyorum önerileriniz nedir?
IMG_1160.JPG

IMG_1161.JPG

uA-CetiN

Doçent
5 Temmuz 2009
570
55
28
36
Merhaba arkadaşlar iPhone 7 cihazıma iTunesden sorunsuz bir şekilde geri yükleme yapabiliriyorum bu demektir ki bilgisayarda iTunesde nir sorun yok fakan ikinci cihazım olan iPhone 5c iTunes'den Güncelleme veya Geri yükleme işlemi yaptığımda resimde ki hatayı alıyorum önerileriniz nedir?
Ekli dosyayı görüntüle 22062

Ekli dosyayı görüntüle 22063

Donanim sorunu yaşıyor olabilirsin itunes kaldır tüm aygıt ve donanımları sil itunes tekrar kur (temiz kurulum yap) telefonu bağla aygıt bulucak yüklücek tekrar dene olur bu arada itunes son surumu kullan [emoji1303]

fragger

Dekan
21 Ekim 2016
9,543
3,061
293
iTunes son sürüm ve Apple sitesinde ki kodlara baktın -1 hatasıyla ilgili bilgi yok

Kadima

Rektör
17 Mart 2011
11,958
841
293
Bende de iPhone 5C var ve aynı sorunu yaşamıştım. Beni takmadın ama yabancı sitelerde bulduğum çözümü yazayım belki işine yarar.
İpsw.me adresinden cihazına uygun ipsw dosyasını indiriyoruz ve \Kullanıcılar\KullanıcıAdı\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates klasörüne kopyalıyoruz. Eğer klasörde başka ipsw dosyası var ise siliyoruz. Telefonu usbden bağlayıp iTunes ile geri yükleme işlemini yapıyoruz. Bende bu şekilde sorun çözülmüştü.

fragger

Dekan
21 Ekim 2016
9,543
3,061
293
Bende de iPhone 5C var ve aynı sorunu yaşamıştım. Beni takmadın ama yabancı sitelerde bulduğum çözümü yazayım belki işine yarar.
İpsw.me adresinden cihazına uygun ipsw dosyasını indiriyoruz ve \Kullanıcılar\KullanıcıAdı\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates klasörüne kopyalıyoruz. Eğer klasörde başka ipsw dosyası var ise siliyoruz. Telefonu usbden bağlayıp iTunes ile geri yükleme işlemini yapıyoruz. Bende bu şekilde sorun çözülmüştü.

Yukarıda ki mesajını görmedim teşekkürler deneyeceğim

fragger

Dekan
21 Ekim 2016
9,543
3,061
293

Denedim fakat -1 bilinmeyen hata sorunu devam ediyor

fragger

Dekan
21 Ekim 2016
9,543
3,061
293
açılmıyor? o zaman donanımsal sorun var apple store'a götür değişim olur o...

iPhone 5c garantisi yok ikinci cihaz olarak kullanıyordum 1 haftalığına arkadaşıma verdim restore ekranında kalmış cihaz ve şuanda ipsw'de indirip geri yükleme yaptığımda, " bilinmeyen hata -1 " uyarısı geliyor ve cihaz açılmıyor. Muhtemelen donanımsal bir sorun var.

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
iPhone 5c garantisi yok ikinci cihaz olarak kullanıyordum 1 haftalığına arkadaşıma verdim restore ekranında kalmış cihaz ve şuanda ipsw'de indirip geri yükleme yaptığımda, " bilinmeyen hata -1 " uyarısı geliyor ve cihaz açılmıyor. Muhtemelen donanımsal bir sorun var.
götür apple'a üretim hatası var diye dirett garantisi bitsede hatalı cihazın değişimi şart ...
selamımı söyle...

fragger

Dekan
21 Ekim 2016
9,543
3,061
293
8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
Kabloda sorun yok, iP7'ye sorunsuz bi şekilde güncelleme işlemi yapıyorum fakat önlem amaçlı farklı kabloda kullandım sorun değişmedi
bir hava kaynağı bul kesinlikle nemli,sulu hava vermicek o havayı sokete tut tozunu temizleyip dene yağsız kontak siprey sıkma ekranın içine geçebiliyor ben denemiştim geçti.

Kenan onur

Öğrenci
19 Nisan 2017
50
1
8
Öncelikle merhaba sorunun birden fazla kaynagı var ben müşterinib telefona restore yaparkende bu olmustu biz bunu deneyerek bulmustuk. Sorun donanımdaydı şöyle orta tusu sök yerinden öyle bağla dene olmazsa ekranı sök dene olmazsa anakart işlemcisini ısıtabilirsin ben ekranı söktügümde sorun çözülmüştü 1 den fazla kaynagı oldugu icin deneye deneye bulucaksın yapamazsan istanbuldaysan applestore a götür ordaki arkadaslar baksın ama kesin çözüm karadüzen söke söke bulucaksın Ekstra diyim mavi ekran verirse telefon işlemciyi ısıtın düzeliyor İyi çalısmalar