İphone 5 Sürekli Şebeke Arama Sorunu..

Bu konuyu okuyanlar

baytar10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aşağıda Iphone 5'te yaşadığım sürekli şebeke arama sorunu ve sonrasında yaşadığım diğer sorunları sırasıyla açıkladım. Umarım bu konuda bana bir çözüm önerebilirsiniz.

- Kasım ayı başında yurtdışından bir Iphone 5 satın aldım ve pasaport kaydımı yaptırdım. Süre olarak herhangi bir gecikme olmadı, hatta cihaza sim kart takmadan önce pasaport kaydımı yaptırdım ve cihazı sorunsuz bir şekilde 6 ay kullandım. Cihaz iPhone 5 (A1428). Simlock yoktu ve jailbreak yapılmadı.

- 2 gün önce cihaz normal şekilde çalışmaktayken bir anda şebeke aramaya başladı ve "Searching" (Arıyor) mesajı çıktı. Cihaz herhangi bir darbe almadı.

- Pasaport kaydımı sorguladım, kayıtlı olarak gözüküyor..

- Sürekli şebeke arayan Iphone 5'i kapatıp açtım, tüm şebeke ve ağ ayarlarını resetledim, sim kartı çıkartıp taktım ama sorun çözülmedi. Simkartımı başka bir Iphone 5'te denedim ve çalıştı. Sorunlu Iphone 5'e başka bir simkart taktım ve o da sürekli şebeke arama modundaydı.

- Şebeke arayan telefonun ayarlarından IMEI numarasına ulaşmaya çalıştım, ancak General / About bölümünde IMEI numarası listede bulunmuyordu. IMEI satırı komple yokolmuştu. Ayrıca cihaza *#06# tuşladığımda da hiçbirşey olmadı ve IMEI numarası gözükmedi.

- Cihazı reset attım. Ancak İphone Firmware Güncelleniyor adımında, ilerleme çubuğu bitmeye yakın bir noktada sabit kaldı ve Hata Mesajı 3'ü aldım: "Unknown Error (3)".

- Defalarca tekrar restore denedim, Cihazı DFU moduna aldım, tekrar restore denedim, restore işlemi yarım kaldığında önerilen basit çözüm yöntemleri (bilgisayar firewall devre dışı bırakma, güncelleme, itunes güncelleme vb.) uyguladım ve tekrar restore etmeyi denedim.. Ancak hep aynı yerde takılma yaşıyorum ve Unknown Error 3 tekrar çıkıyor.

Cihazın sürekli şebeke arıyor modunda olması ve IMEI'sini gösterememesi ile ilgili sorunları IOS güncellemesi yaparak çözmek isterken, şimdi elimde restore edilemeyen bir Iphone 5 oldu.

Çözüm önerilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

mhmmdkvnci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
keşke restore etmeseydin bendede öyle bir sorun oluyordu cihazı wifi ye bağladım sonra ucak moduna aldım tekrar açtım sebekeyi buldu, yada cihazı sıfırlayacaktın sonra cihaza sim takmadan kuracaktın cihaz açıldıktan sonra simini takacaktın aynı sorunu bende yaşadım durmadan aranıyorda kalıyordu cihazı wifi ye bagladım aranıyordan çıktı sim yok dedi simi taktım gördü yani. eger cihaz açılırsa dediğim işlemleri bi dene derim belki senin cihaza bi yardımı olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sim kartı takmadan sıfırlama harıc hepsını yaptım zaten ama sım kart olmadan sıfırlama oluyo mu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abiler merhaba benim telefonumdanda karşıya ses gitmiyordu cihazı açtım bataryayı çıkardım taktım ses sorununu ses kaydeciyle denedim düzelmişti.
Fakat şu an telefonda şebeke yok "arıyor" sürekli ama bişey buldugu yok. ağ ayarlarını sıfırladım düzelme olmadı. sim kartı çıkartım sim yuvasından içeri hava tuttum yine düzelme yok. İlginç bir şekilde arkadaşınkine benzer bi konu daha var *#06# den imei ekranı açılmıyor fakat genel-hakkında kısmında imeiyi görebiliyorum imeiyi sorguladım kayıtlı.

Bu konu hakkında fikri olan varmı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Benimde Iphone 5 Var Şebeke sorunu vardı imeili doğrulayın şebeke sorunu kalmıyor .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cihazın ıphone 5 ise arka kasadan imei ne bakabilirsin.. birde ilk önce cihazın saat tarih otomatik buluyomu birde ona bak ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Slm email doğrulamayı Detaylı anlatabilirmisiniz acaba ı Phone 5 bataryayı söktüm taktım şebeke aramada kaldı tarih ayarınıda otomatik bulmuyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mail nasıl doğruluyacaz acaba Detaylı anlatabilirmisin bataryayı söktüm taktım tarih otomatik bulmadı ve Aranıyor yazıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abilerim bu tür sorunlar genelde düzelmez garantisi vara gönderin anakart değişimi yaparlar. garantisi yoksa şans eseri olur oda gerçekten iphone ustası olan bi teknik servise verin. ama dediğim gibi şans işi :)

Son mesajlar