İphone 4s İtunes Error/Telefon açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

dazzly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba,

Iphone 4s cihazım var ve cihaza baktığınızda hala sıfıra yakın bir güzellikte duruyor. En son 9 güncellemesi gelene kadar hiç bir sorun yoktu ve cihazım gayet çok güzel bir şekilde çalışıyordu. Güncelleme sırasında ne oldu bilmiyorum cihazı boşta bırakmıştım. 2 saat sonra felan telefona baktığımda İtunes logo su beni karşılıyordu. Cihazı bilgisayara bağlayarak Itunes'e giriş yaptım oradan sistemi kurtar dedim elma logosu çıkıyor yükleme başlamadan telefon kapanıyor. Itunes'te hala uğraşıyorum 2016 yılına girdik ve 2. ayındayız hala telefona bir çözüm bulamadım. Bulunduğum şehirde ki herkes ana karttan dolayı diyor. Kimse uğraşmıyor, yapamam ben diyor. Ana karttan sorunu olan bir cihaz benim düşüncelerime göre ekrana görüntü bile vermez. Ne kadar doğru bilmiyorum ama çözümü bulamadım bir türlü.

Telefon recovery modda kalmıştır dedim TinyUmbrella programı aklınıza ne kadar program geliyorsa hepsini denedim. DFU modları denedim. Itunes denedim her seferinde telefon yükleme ekranına gelince kapanıyor ve Itunes 9 hatası veriyor. Farklı bilgisayarlar denedim, farklı kablolar denedim. Telefonun sarjını tamamen bitirttim 5 gün sürdü kapatıp tekrar açarak zor bitirdim ama yine bir çözüm olmadı. Donanımsal mı yoksa ben bir yerde hata mı yapıyorum gerçekten çözemiyorum. Yardımcı olabilecek destek verebilecek bir işletme yada arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar. Teşekkürler.

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Anakarttan olabilir problem her anakart arızası illa ekrana görüntü vermez demek değil tabiki. Yazdıklarını 3 defa dikkatlice okudum. Anlattıklarından yola çıkarak sorunun donanımsal gibi duruyor.

Daha önce telefonu açtırmadıysan, yetkisiz müdahale (yazılımsal ya da donanımsal) yaptırmadıysan yolla servise halletsinler. Gerçi bu anlattıklarından, bunu senin de tek başına düşünebileceğini dolayısı ile garanti sürenin geçmiş olabileceğini düşünüyorum.

Telefon recovery modda kalsa ekranda sadece iTunes logosu ve kablo olurdu ayrıca iTunese bağlayınca kurtarma modu diye göstermesi gerekiyordu.

Deneyebileceğin şey telefonu bilgisayara değil de prize bağla 10 dakika kalsın. Daha sonra prizden çıkartmadan açma kapama tuşu ve orta tuşa basılı tut 30 saniye kadar ( tuşlara aynı anda basmak önemli birine önce diğerine sonra basma işe yaramaz ) Apple logosu geldiğinde çek parmaklarını tuşlardan. İlkinde olmazsa yani Apple logosu gelmezse ikinci defa tuş kombinasyonunu tekrar dene. Olmazsa servis artık...

Üzücü bir durum geçmiş olsun.

Son mesajlar