Iphone 13'Ün Yalnızca Pro Sürümleri 120Hz Olacak

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Ben hem S21 i hem S20 yi 60hz da kullandım.İki cihazında akıcılığına tahammül edemediğim için hemen ikisininde ekran hızını 120hz a aldım.120hz belki senin dediğin gibi gerçekten 120hz olabilir ama ben S21 deki 60hz ın gerçek 60hz olduğuna inanmıyorum.
60hz gerçek 60hz. 1,5 sene s10 kullanmıştım ekranı 60hz di ve s21 in 60hz moduna alınca o cihaz gibi oluyor akıcılığı. iPhone un 60hz li cihazları, 60hz android cihazlardan biraz daha akıcıymış gibi geliyor animasyonlar sayesinde. Ama 120hz cihazlar ise kesinlikle tartışmasız iphone dan daha akıcı. Şuanlık 120hz lik android cihazlar daha akıcı. Ama 120hz iPhone lar çıkınca durum ne olacak çok merak ediyorum.

CraYen

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
O zaman 60hz in size akıcı gelmesi normal. Bir teknoloji mağzasına gidebilme şansınız varsa, 120hz ekran cihazları inceleyin.
Ben 60 Hz için akıcı demiştim. Yani PC'de de 60 Hz var, telefonda da var ama telefon daha akıcı.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Mi10t ile 144hz den selamlar ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Facebook Instagram YouTube gibi uygulamaların iPhone Xs e göre kesinlikle daha akıcı ve takılmasız çalıştığını söyleyebilirim. iPhone Xs te bu uygulamalarda aşağı yukarı kaydırma yaparken hem takılmalar oluyordu hemde tabiki 144hz gibi akıcı değildi. Yani iPhone 60hz ama 120hz lik android lerden daha akıcı savunması gerçek dışı.

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
120hz ın şu anda oyun dışında bir esprisi yok.Az önce Oneplus 9 Pro incelemesi izledim.Cihazı kullanan kişi 120hz a rağmen YouTube, Facebook, Instagram gibi uygulamalarda kaydırırken hafif takılma olduğunu söyledi.Burda sürekli 120hz deyip android daha akıcı deneyim sunuyor diyenler için yazdım.Apple tarafındada 60hz lı İphone 13 de alsan 120hz lı İphone 13 Pro da alsan tek fark oyun tarafında olucaktır.Appstoredaki oyun dışındaki uygulamalar ne zaman 120fps verir o zaman 120hz ekran hızının bir anlamı olur.
Nasıl oyun dışında esprisi yok? Arayüz? Popüler çoğu uygulama da 120Hz destekliyor. 120Hz ile Android tarafı daha akıcı bir deneyim sunuyor. Apple 13 serisinde 60Hz ile devam ederse yine Android daha akıcı bir deneyim sunacak. Bunu kabul edin.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Bomboş ve saçma üslubuna göre cevap veriyorum.

Sana ne bundan dostum? Yapmışsam yaptım.
Seni ilgilendiren yada zoruna giden bir şey mi var?
Bomboş ve saçma bir üslup olduğunu düşünmüyorum, kişisel görüşünü belirtmekte herkes özgür. Senin yaptığın gibi hakarete varacak söylemde de bulunmadım, kendi mesajına bak önce.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Bu arada Facebook Instagram YouTube gibi uygulamaların iPhone Xs e göre kesinlikle daha akıcı ve takılmasız çalıştığını söyleyebilirim. iPhone Xs te bu uygulamalarda aşağı yukarı kaydırma yaparken hem takılmalar oluyordu hemde tabiki 144hz gibi akıcı değildi. Yani iPhone 60hz ama 120hz lik android lerden daha akıcı savunması gerçek dışı.
Aynen öyle. Dünden beri bu konuyu anlatıyorum arkadaşa hala oyun dışında 120hz gereksiz yazıyor. S21 Plus ın instagramdaki sayfa kaydırma akıcılığını gördükten sonra, benim iPhone 11 pro kasıyormuş gibi geliyor.

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99

Xs deki kasmanın sebebi 60hz değil dark mode.Sen fazla batarya performansı için dark mode kullanıyorsun.Şöyle bir durum var.Amoled ekranlı iPhonelarda 60hz da dark mode devreye girdiğinde pikseller kapandığı için daha fazla batarya performansı ortaya çıkıyor ama akıcılık bir miktar bozuluyor.Bu durum android cihazlardada var.İphone 8 kullanıyorum.İps panel olduğu için dark mode ile işim yok.Akıcılık gayet iyi.

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Yani kısaca arkadaşlar iPhone 13 60Hz olacaksa gidip 12 almak daha mantıklı. A14 Bionic hali hazırda mükemmel bir işlemci uzun yıllar boyunca götürür. Bir de 13 ülkemizde yüksek fiyata çıkacak ben 12'yi daha alınır buluyorum.

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Nasıl oyun dışında esprisi yok? Arayüz? Popüler çoğu uygulama da 120Hz destekliyor. 120Hz ile Android tarafı daha akıcı bir deneyim sunuyor. Apple 13 serisinde 60Hz ile devam ederse yine Android daha akıcı bir deneyim sunacak. Bunu kabul edin.
Mesela hangi uygulama destekliyor? 120hz lı S21 ultranın gözümün önünde kastığını gördüm.12 Pro nun pestilini çıkardım.Bir kere teklemedi.Mi 10t Pro nun 144hz a rağmen arayüz geçişlerinde hafif takıldığını gördüm.Kağıt üzerindeki verilere değil pratiğe bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Aynen öyle. Dünden beri bu konuyu anlatıyorum arkadaşa hala oyun dışında 120hz gereksiz yazıyor. S21 Plus ın instagramdaki sayfa kaydırma akıcılığını gördükten sonra, benim iPhone 11 pro kasıyormuş gibi geliyor.
Kullandığın cihazda dark mode u kapat.Sendeki takılma muhtemelen dark mode kaynaklı.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Xs deki kasmanın sebebi 60hz değil dark mode.Sen fazla batarya performansı için dark mode kullanıyorsun.Şöyle bir durum var.Amoled ekranlı iPhonelarda 60hz da dark mode devreye girdiğinde pikseller kapandığı için daha fazla batarya performansı ortaya çıkıyor ama akıcılık bir miktar bozuluyor.Bu durum android cihazlardada var.İphone 8 kullanıyorum.İps panel olduğu için dark mode ile işim yok.Akıcılık gayet iyi.
Ben dark mod kullanmıyorum ve 120hz cihazlara kıyasla 60hz lik iPhone 11 Pro sayfa geçişlerinde kasıyormuş gibi hissettiriyor. Dark modun etkisi olacağını hiç sanmıyorum. 120hz cihazları görmeden önce 60hz lik cihazlar özellikle iPhone akıcı gelirdi. Şimdi 120hz ekranli cihazları gördükten sonra hala 60hz kullanan iPhone lar kasıyormuş gibi geliyor.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Bomboş ve saçma bir üslup olduğunu düşünmüyorum, kişisel görüşünü belirtmekte herkes özgür. Senin yaptığın gibi hakarete varacak söylemde de bulunmadım, kendi mesajına bak önce.
Hakaret gibi degil, boyle üsluba boyle cevap verdim güzel dostum.

kirdiysam özür dilerim

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Yani kısaca arkadaşlar iPhone 13 60Hz olacaksa gidip 12 almak daha mantıklı. A14 Bionic hali hazırda mükemmel bir işlemci uzun yıllar boyunca götürür. Bir de 13 ülkemizde yüksek fiyata çıkacak ben 12'yi daha alınır buluyorum.
Günümüzde hala 6s,7 kullanan bir sürü insan var.İphone 13 yerine İphone 12 alınabilir.

American Megatrends

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
"İşte bu cihazlara ahmak Epıl Fanboyları para veriyor moruk", "Ama Epıl Abii" bu iki kitleden de nefret ediyorum.

Android ve iOS'un farkları var. İhtiyacını karşılayanı alırsın. Ölümüne savunmaya ne gerek var?
Yukarıda bazı kişiler ya Apple'ı gömmüş ya da yüceltmiş. Sinir oldum okurken.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
120 Hz video desteği olmaz mı?
Filmler 24 fps, tv yayınları 25 fps, videolar 30 ya da 60 fps olur. Yapay zeka yardımı ile aralara kare ekleyerek videoyu daha akıcı göstermeye çalışan üreticiler var ama kullananlar bu çözümün pek iyi olmadığını söylüyor.