İphone 13 yazılım hatası

Mhmtbykkrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 Ocakta Mediamarktan iphone 13 satın aldım.Kurulumunu yaparken eski telefonum iphone 6 dan veri aktarımını kamerayla taratma şeklinde yaparak otomatik olarak geçiş yapıldı. Daha sonra yaklaşık 18 gündür telefonu sorunsuz şekilde kullanıyodum.Dün gece şarj yüzdesi % 40 civarıyken şarja taktım 2-3 saat sonra baktığımda telefonun kitlendiğini fark ettim ekran simsiyahtı açılmıyodu. Telefonu Apple yetkili servisine götürdüğümde hard reset attı ayrıca yazılım hatasının olduğu , eski telefonun yazılımı eski olduğu için aktarılan bilgilerin iphone 13 te yazılım hatasına sebep olduğunu söylediler ve telefonu i cloud a yedekleyip format atmam gerektiğini söylediler. Whatsapptaki bilgiler ne olacak dediğimde whatsappın sıfırlanması gerektiğini eski verilerin hataya sebep olabileceğini söylediler. Şuan iclouda yedek alıyorum ve tüm uygulamalar yedekleniyor. Bu konuda tecrübesi olan birisi varmı.

osmanfurkansahin

Teknolojisever.
SDN
Reaksiyon puanı
201
Veri aktarımları esnasında bazen böyle hatalar yaşanabiliyor. Geçmiş olsun.

Benim hiç başıma gelmedi, ancak aktif ettiyseniz WhatsApp'ın sürekli olarak iCloud yedeği alması sayesinde verilerinizi kurtarabileceğinizi söyleyerek içinizi bir miktar rahatlatayım.