Öneri iPhone 13 vs Samsung S23

Bu konuyu okuyanlar

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,495
Hocam şimdi iPhone'un ikinci el geliri fazla. iPhone 8 Plus 7000 civarında satılıyor. Onun rakibi S8+ da taş çatlasın 2000 TL'ye satılıyor. Kullandığım telefonun değerini kaybetmeden satmayı düşünüyorum. Bu da 5-6 yıla tekabül eder. Ancak Android tarafının da ekranda daha iyi olduğu aşikar. Performans tutkunu değilim. Benim için ekranı ve performansı olsun yeter. O yüzden yüksek Hz ekran istiyorum.
Şuan iphone 11 13 bin civarındayken S20, S20Fe 11-12 bin civarında. Artık o kadar fazla fark yok ikinci el piyasasında.

S23 daha iyi. Her şeyiyle sizi daha çok memnun eder. Özellikle iyi ekran istediğinizi belirtmişsiniz, ekran olarakta S23 çok çok üstün. "Bir defa da IOS kullanayım tecrübem olsun" diyip 13 alırsan parana yazık edersin.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Şuan iphone 11 13 bin civarındayken S20, S20Fe 11-12 bin civarında. Artık o kadar fazla fark yok ikinci el piyasasında.

S23 daha iyi. Her şeyiyle sizi daha çok memnun eder. Özellikle iyi ekran istediğinizi belirtmişsiniz, ekran olarakta S23 çok çok üstün. "Bir defa da IOS kullanayım tecrübem olsun" diyip 13 alırsan parana yazık edersin.
S23 tercih edeceğim Apple çöp.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,989
Onu da çözdüler bro fransayı seçtiğinde bölgeni o testi 2'ye katlıyor İphone :)
A15'in herhangi bir sentetik testte 8 Gen 2'yi geçmesinin mümkünatı yok. GPU'dan bahsetmiyorum bile, 8+ Gen 1 bile adam akilli soğutmayla A16'yla baş edebiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S23 diyenler neyi yaşıyor bilmiyorum iphone varken android su bile getiremez.
Hoca zaten eline bir Pixel'in ya da Samsung'un amiral gemisini alsan iOS ile arasindaki tek farkin eko sistem el verişliliğinin ve tasarimin olduğunu anlarsin. S6 zamanlarında değiliz, para ödediğin firmanin fanlığını yapmak yerine bilgi birikimi edinebilirsin.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
A15'in herhangi bir sentetik testte 8 Gen 2'yi geçmesinin mümkünatı yok. GPU'dan bahsetmiyorum bile, 8+ Gen 1 bile adam akilli soğutmayla A16'yla baş edebiliyor.

Hoca zaten eline bir Pixel'in ya da Samsung'un amiral gemisini alsan iOS ile arasindaki tek farkin eko sistem el verişliliğinin ve tasarimin olduğunu anlarsin. S6 zamanlarında değiliz, para ödediğin firmanin fanlığını yapmak yerine bilgi birikimi edinebilirsin.
Hocam zaten @AMC denen üyeyi göz ardı ettiştim. Pek kafaya takmadım onu.

Hocam bir de çevremdekiler bu Samaumg Modeline çöp deyip iPhone 8'in bile S23'ten daha iyi olduğunu söylüyorlar. Benchmark testi gösteriyorum fakir diye uğraşıyorlar. Max TC ergen kitlesi.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hayır, değil. S23 daha güçlü bir donanıma sahip ve iPhone 13 modellerinden daha uzun bir kullanım ömrü sunar. Android S7 zamanlarında değil.
Uzun ömürlüden kastım güncelleme desteği, garanti servisi, kullanım rahatlığı vs. Android kendini baya geliştirdi ama IOS'u daha cok seviyorum

Reaksiyon puanı
4,272
Uzun ömürlüden kastım güncelleme desteği, garanti servisi, kullanım rahatlığı vs. Android kendini baya geliştirdi ama IOS'u daha cok seviyorum
Şöyle de bir durum var hani Galaxy S23 Ultra da kullandım, Ama İphone 14 Pro Max daha akıcı geliyor.
Kullandığım için söylüyorum, Hatta aldığıma da pişman oldum firmaya da geri verdim cihazı zaten.
Şaun 2 adet İphone 14 Pro Max kullanıyorum. Bir daha Samsung almam o kadar net.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Şöyle de bir durum var hani Galaxy S23 Ultra da kullandım, Ama İphone 14 Pro Max daha akıcı geliyor.
Kullandığım için söylüyorum, Hatta aldığıma da pişman oldum firmaya da geri verdim cihazı zaten.
Şaun 2 adet İphone 14 Pro Max kullanıyorum. Bir daha Samsung almam o kadar net.
Hocam ben İPhone'dan başka telefon kullanamayacağımı anladım artık. Bağımlılık mı denir ne denir bilemiyorum

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Cihazı kullanmadan bağımlısı mı oldunuz ? Popüler kültür yüzünden olmasın hocam.
Hocam benim Xiaomi Mi9T'den önceki telefonum İPhone 5s idi ilk İPhone'umdu diyebiliriz. Popüler kültür kölesi değilim İPhone tercih etmemin asıl sebepleri IOS, tasarım, ikinci el değeri, aksesuar çeşitliliği vb.

Reaksiyon puanı
4,272
Merak ettiğimden soruyorum, sizi pişman eden şey nedir?

Şu şekilde cevaplayacağım sorunuzu, Akıcılık konusunda İOS'un başarılı olduğunu biliyoruz, Uygulamalar arası geçiş yapmak istediğimde o istediğim akıcılığı bulamadım. Ve pil performansı konusunda ise üzerinde daha çalışılması gerektiğini düşünüyorum. 8 Saat kadar açık ekran süresi alabildim, İphone 14 Pro Max kullandığımda aldığım açık ekran süresi 11 Saat 28 dakika.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,989
8 Saat kadar açık ekran süresi alabildim.
Cihazı ne kadar kullandınız? Telefon 2 hafta boyunca pil açısından senin kullanımına bağlı optimize ediyor kendini. Düz S23 modeli 7-8 saat ekran süresi veriyor zaten.

Reaksiyon puanı
4,272
Cihazı ne kadar kullandınız? Telefon 2 hafta boyunca pil açısından senin kullanımına bağlı optimize ediyor kendini. Düz S23 modeli 7-8 saat ekran süresi veriyor zaten.
6 Mart'dan itibaren kullanıyorum, Ve şirket işileri için kullanıyorum.
2 hafta oldu zaten ben konuyu açtığımda da çok yogun kullandığımı ve yapacağım işleri yazmıştım zaten.
Şaun hala kullanıyorum şirket için, iş çıkışı dolabıma kilitliyorum. Ama istediğim verimi alamadım cihazdan.
Ve 6 saat 7 saat 8 saat gibi ekran süreleri aldım hep ki bu yeterli değil benim için, Çünkü benim tüm işim telefon ile ilerliyor. Cihazın verdiği açık ekran sürekleri şaka gibi!

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,989
6 Mart'dan itibaren kullanıyorum, Ve şirket işileri için kullanıyorum.
2 hafta oldu zaten ben konuyu açtığımda da çok yogun kullandığımı ve yapacağım işleri yazmıştım zaten.
Şaun hala kullanıyorum şirket için, iş çıkışı dolabıma kilitliyorum. Ama istediğim verimi alamadım cihazdan.
Ve 6 saat 7 saat 8 saat gibi ekran süreleri aldım hep ki bu yeterli değil benim için, Çünkü benim tüm işim telefon ile ilerliyor. Cihazın verdiği açık ekran sürekleri şaka gibi!
Düz S23 modeli bile 7,3 saat ekran süresi verirken, taban güç tüketiminin 13W olduğu 8 Gen 1'li S22 Ultra bile 6 saat ekran süresi veriyorken S23 Ultra ile 6-7-8 saat ekran süresi almanız hiç inandırıcı gelmedi.

Screenshot (305).png

S23 Ultra modelinin ekran süresi ise 9-10 saatten aşağı inmez, (durmadan oyun oynamak istisna) SIM kartının takılı olduğu bir biçimde yapılan testler bunlar, zira masanın üstüne koyulup sadece oyun da oynanmamış, aşağıdaki videoda doğrudan gerçeği yansıtır bir biçimde test edilmiş,

Cihaz hâlâ sizdeyse 6-7 saat ekran sürelerini bir paylaşabilir misiniz?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Dostlar, son noktayı koyuyorum. Dubai'den ROG Phone 6 Pro alacağım.

Reaksiyon puanı
4,272
Düz S23 modeli bile 7,3 saat ekran süresi verirken, taban güç tüketiminin 13W olduğu 8 Gen 1'li S22 Ultra bile 6 saat ekran süresi veriyorken S23 Ultra ile 6-7-8 saat ekran süresi almanız hiç inandırıcı gelmedi.

Ekli dosyayı görüntüle 180626

S23 Ultra modelinin ekran süresi ise 9-10 saatten aşağı inmez, (durmadan oyun oynamak istisna) SIM kartının takılı olduğu bir biçimde yapılan testler bunlar, zira masanın üstüne koyulup sadece oyun da oynanmamış, aşağıdaki videoda doğrudan gerçeği yansıtır bir biçimde test edilmiş,

Cihaz hâlâ sizdeyse 6-7 saat ekran sürelerini bir paylaşabilir misiniz?

Cihaz 17'sinde 9 saat 33 dk kadar ekran süresi vardi, Ama cihazı istanbula gönderdik o yüzden şaun veri paylaşamıyorum. 9 saat 33 dk'yı da çok üzerine gitmediğim için alabildim fazla yoğunluk yoktu yani.
İnandırmak zorunda değilim deneyimimden bahsettim. Arkadaşlarımın kullandığı S22 Ultra da en fazla 7 saat 31 dk veriyor.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Ekosistem varsa iPhone 13, yoksa S23. Cihazi aldiktan 2-3 yil sonra satacagim diyorsan iPhone 13 ikinci elde sena daha fazla kazanc saglar. ROG Phone ulkede satilmiyor nasil alacaksin? Kayit ucreti vs. ugrastirir.