iPhone 13 serisi kullananlar/sipariş verenler kulübü

Bu konuyu okuyanlar

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Hadi hayırlı olsun

Ekran Resmi 2021-09-24 00.11.22.png

Emre Özdoğan

ShiftDelete.Net
Yönetici
Moderatör
Editor
Reaksiyon puanı
2,652
Hayırlı olsun. Pro'ların teslimatı biraz gecikecek. ABD'de teslimatlar 21 Ekim'e ertelendi, Türkiye'de ne zaman teslimat yapılır bilemiyoruz.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Benimle beraber alan arkadaşlarının aldığı renge göre değişiyor şuan için en erken teslim tarihi alan pro 13 ler sierra blue şuan da. Teşekkür ederim.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
570
Hayırlı olsun. Ben daha ilk defa dün iPhone 12 serisini gördüm ve dokundum (mağazada) :d

Mr.Cabbar

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Şu telefonu alan kişilerin aylık geliri 20 bin falan olması lazım sanırım çok pahalı ya fiyat gerçekten.
Aynen ya nasıl o paraya kıyıyorlar anlamıyorum ben şahsen bir telefona 15k vermem yazık günah daha güzel işlerde kullanırım o parayı tabi bizim gibi orta halli durumu olanlar için bu telefonu almak mantıksız ama zengin olanlar için çerez parası gibi birşey herhalde

Reaksiyon puanı
6,809
Hayırlı olsun ama Gold renk alıp yeşil kılıf takmak , yani ne bileyim asla yapılmaz diye düşünüyorum ama zevkler ve renkler :D
Aynen ya nasıl o paraya kıyıyorlar anlamıyorum ben şahsen bir telefona 15k vermem yazık günah daha güzel işlerde kullanırım o parayı tabi bizim gibi orta halli durumu olanlar için bu telefonu almak mantıksız ama zengin olanlar için çerez parası gibi birşey herhalde
Konu kullananlar ve sipariş verenler diye açılmış. Kim nasıl alıyor , neden alıyor karışamayız herkesin ekonomik durumu kendine bizi ilgilendiren bir şey yok.

Jarvisit

Tech is my home
Yönetici
Admin
Reaksiyon puanı
2,331
1632472887184.png

Bugün belli olan tarihe göre 4-6 iş günü. Hadi bakalım hayırlı olsun. Ben de 12 mini'den 13 mini'ye geçme konusunda kararsızım.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeşil gerçekten çok güzel gözüküyor aşağıda ekliyorum resmini apple sitesinden
MM2F3_AV4.jpg

Eğer özellikle resim veya video sizin önemliyse geçilebilir. Bu sene yenilemezseniz seneye arada ki makas daha çok açılır.

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
350
Parası varsa alır neden almasın fakat ben telefona 5k dan fazlasını fazla buluyorum hatta bana kalsa 3k da laf edenler olur.

Hayırlı Olsun Üstad.

Bende TCL 10L alcam hayırlısıyla :D

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
995
Şu telefonu alan kişilerin aylık geliri 20 bin falan olması lazım sanırım çok pahalı ya fiyat gerçekten.

Yazık hala daha malum oluşumun kurduğu tezgaha para kazandıranlar var 🤢

7000₺ max oda dolar kuru yüzünden edecek telefona 16.000₺ para veriyorlar.

Konuyu açan kardeşim sana gelecek olursak hayırlı olsun, aylık 30.000₺ gelirim olsun gene bir telefona bu parayı vermem

Utku92

Profesör
Reaksiyon puanı
2,087
12 den 13 e para durumu iyi olmayan bence geçmesin aman aman fark yok.

wittroc

witty
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
7,770
11'den 13 Mini'ye geçme fikri ufaktan aklımı çeliyor. Birkaç ay sonrasında ufak düşüşler yaşanırsa geçiş yapabilirim.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
zevkler ve renkler tartışılmaz

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
enteresan bir arkadaş sanırım :)

Yazık hala daha malum oluşumun kurduğu tezgaha para kazandıranlar var 🤢

7000₺ max oda dolar kuru yüzünden edecek telefona 16.000₺ para veriyorlar.

Konuyu açan kardeşim sana gelecek olursak hayırlı olsun, aylık 30.000₺ gelirim olsun gene bir telefona bu parayı vermem
Kardeşim derken bu arada benim yaşım 42 :) Bu hobi meselesi ben 5 binde gelirim varsa yine alırım, 5s den bu yana kullanıyorum şartlar el verdikçe de kullanacağım. Emin olun bende sizin bir çok para verdiğiniz şeye harcama yapmıyorumdur. Malum düzen den kastınız bu benim sorunum değil oy verenlerin sorunu. Ayrıca burası siyaset alanı değil farzedelim ki malum yapı gitti vergiler kalktı ne olacak zarar mı edeceğim _

16000 e aldığım telefon 10000 bin e düşecek sizinkiler de aynı oradan düşecek 8000 e satıp 11000 e yine aynısını alacaksın. Bu arada ben yurt dışına giderek dışarıdan da alabilirdim, ama tercih etmedim şu covid dönemin de evde oturmayı tercih ediyorum açıkcası. Bu arada resimde de belki görebilirsin kullandığım laptop da macbook yani ben bu eko sistemin bir parçası olmuşum.

Ben şu dönemleri de çok iyi hatırlıyorum iphone fiyatları 3000 tl lerde iken insanlar kredi çekerek alıyorlardı bu telefonları sonra bir kaç ay içinde satıyorlar veya zor duruma düşüyorlardı. Herkes kendi imkanları dahilin de yapabildiğinin en iyisini yapmaya çalışıyor siz bir telefona o kadar para vermem diyorsanız 30.000 tl aylık gelirim olsa verirsin kardeşim verirsin varken ile yokken arasında ki düşünce farklılığı anı yaşadığın zaman anlaşılıyor. bak sana aşağıda ki video yu bırakıyorum doğru anlarsan zaman içinde büyük faydasını görürsün.

Son düzenleme: