iPhone 12'den iPhone 14 Plus'a geçilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,118
Merhabalar,

İphone 14 Plus modeline oldukça ön yargılı yaklaşan biriydim, Ancak yakın zamanda yapmış olduğum incelemelerde ilgimi çekmeye başladı.
Diğer yandan da 13 Pro Max modeline bakıyorum ancak 2 el cihaz almak istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Gereksiz heyecan mı arıyorum? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
8,428
Aslında almaya pek ihtiyacınız yok fakat 13 pro max almalısınız bence. Para bol ise 14 alın?

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Merhabalar,

İphone 14 Plus modeline oldukça ön yargılı yaklaşan biriydim, Ancak yakın zamanda yapmış olduğum incelemelerde ilgimi çekmeye başladı.
Diğer yandan da 13 Pro Max modeline bakıyorum ancak 2 el cihaz almak istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Batarya ve ön kameradan çok büyük beklentin varsa 14 plus almanı tavsiye ederim.Benim için 120hz ekran hızı ve telephoto lens daha önemli diyorsan 13 pro al kullan.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,118
Aslında almaya pek ihtiyacınız yok fakat 13 pro max almalısınız bence. Para bol ise q4 alın?
Para maalesef bol değil 35.000 TL’yi zorlayacağım biraz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ikinci el alacagima sifir kendime ait 14 Plus kullanirim. 12'den gecilmeye gecilmez de fiyatlar surekli arttigi icin su an 14 Plus'a gecmek mantiksiz gelmiyor.
Bende öyle düşünüyorum doğrusu, 2 ellerde sorun yaşanabiliyor.
2 ele pek yaklaşmak istemiyorum.

Batarya ve ön kameradan çok büyük beklentin varsa 14 plus almanı tavsiye ederim.Benim için 120hz ekran hızı ve telephoto lens daha önemli diyorsan 13 pro al kullan.
Çok fazla bir beklentim yok ama pil ve ekran boyutu bakımından 14 Plus tercih sebebim olabilir.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Para maalesef bol değil 35.000 TL’yi zorlayacağım biraz.

Bende öyle düşünüyorum doğrusu, 2 ellerde sorun yaşanabiliyor.
2 ele pek yaklaşmak istemiyorum.

Çok fazla bir beklentim yok ama pil ve ekran boyutu bakımından 14 Plus tercih sebebim olabilir.
İkinci el olayı eğer tanıdıktan almıyorsan sıkıntı olabilir.Ben tanıdıktan 25k e ikinci el iphone 12 pro aldım.Bugün kurulumu yaptırdım.Bir sorun yok.Cihazdan çok memnunum.14 plus olayına gelince batarya konusunda şu anda Apple ın en iyi cihazı.60hz olması canını sıkmasın cihazda çok iyi bir 60hz var.Ben elime alıp kullandığımda akıcılıktan çok memnun kaldım.14 ile 14 plus ın bana göre tek ciddi kusuru kameradaki zoom un çok az olması.Cihazda 30x yada 50x olmasını beklemiyorum ama bir 10x yada 12x digital zoom olsa güzel olurmuş.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Merhabalar,

Benim İçin Hala Düz 14 Modelleri Tam Olarak Fiyasko Bir Çok Kişinin Fikirleri Zamanla Değişti Fakat Benim Hala Fikrim Katı Bir Şekilde Aynı Cihazları İncelememe Rağmen Aynı.

Tavsiyem Elinizde İmkan Varsa iPhone 13 Pro Max Veya 14 Pro Geçmeniz. Yok İse iPhone 12 Hala Yeterli Bir Cihaz. Bu Seneyide Bekleyip Seneye Çıkıcak 15 Modellerinden Faydalanabilirsiniz.

Ama Sizin Yerinizde Olsam Kesinlikle 14 Plus Tercihi Yapmam. Ha Alınır Mı Konusuna Gelirsek. Buraya Kadar Bahsettiklerim. Öznel Fikirlerimdi. Tabiki Alınabilir. Ne Kadar Benim İçin Fİyasko Olsada Hala Muhteşem Güçlü Bir Cihaz 14 Plus Kullanıcısını Pişman Etmez.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,230
İkinci el olayı eğer tanıdıktan almıyorsan sıkıntı olabilir.Ben tanıdıktan 25k e ikinci el iphone 12 pro aldım.Bugün kurulumu yaptırdım.Bir sorun yok.Cihazdan çok memnunum.14 plus olayına gelince batarya konusunda şu anda Apple ın en iyi cihazı.60hz olması canını sıkmasın cihazda çok iyi bir 60hz var.Ben elime alıp kullandığımda akıcılıktan çok memnun kaldım.14 ile 14 plus ın bana göre tek ciddi kusuru kameradaki zoom un çok az olması.Cihazda 30x yada 50x olmasını beklemiyorum ama bir 10x yada 12x digital zoom olsa güzel olurmuş.
Apple zoom özürlüsü bir telefon zaten

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,118
Di
Apple zoom özürlüsü bir telefon zaten
Diğer markaları da görüyoruz çok fazla zoom yapıldığında pastellesen fotolar karşımıza çıkıyor.

Benim İçin Hala Düz 14 Modelleri Tam Olarak Fiyasko Bir Çok Kişinin Fikirleri Zamanla Değişti Fakat Benim Hala Fikrim Katı Bir Şekilde Aynı Cihazları İncelememe Rağmen Aynı.

Tavsiyem Elinizde İmkan Varsa iPhone 13 Pro Max Veya 14 Pro Geçmeniz. Yok İse iPhone 12 Hala Yeterli Bir Cihaz. Bu Seneyide Bekleyip Seneye Çıkıcak 15 Modellerinden Faydalanabilirsiniz.

Ama Sizin Yerinizde Olsam Kesinlikle 14 Plus Tercihi Yapmam. Ha Alınır Mı Konusuna Gelirsek. Buraya Kadar Bahsettiklerim. Öznel Fikirlerimdi. Tabiki Alınabilir. Ne Kadar Benim İçin Fİyasko Olsada Hala Muhteşem Güçlü Bir Cihaz 14 Plus Kullanıcısını Pişman Etmez.
Mantıklı geldi yeni gelecek aile de hangi özelliklere yer verileceğini görerek tercih yapmak daha sağlıklı olacak gibi görünüyor.
Çok teşekkür ederim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Di

Diğer markaları da görüyoruz çok fazla zoom yapıldığında pastellesen fotolar karşımıza çıkıyor.

Mantıklı geldi yeni gelecek aile de hangi özelliklere yer verileceğini görerek tercih yapmak daha sağlıklı olacak gibi görünüyor.
Çok teşekkür ederim.

Iste yeni gelecek aile muhtelemen fiyat tarafinda cok can yakar. Duz 15 modelinin 35-40K'lara ciktigini gorebiliriz. O yuzde su an 14 Plus alabiliyorsaniz alin. Telefonun tek eksigi 60 Hz olmasi o da cok onemli bir eksik degil. ABD'de 14 ve 14 Plus satmamasinin nedeni 14 fiyatina 13 Pro, 14 Plus fiyatina 13 Pro Max alabiliyor olmak. Ancak burada durum cok farkli. O yuzden 14 Plus alin gecin derim. 15'de degil de 16'da degistirirsiniz o cok onemli degil.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Iste yeni gelecek aile muhtelemen fiyat tarafinda cok can yakar. Duz 15 modelinin 35-40K'lara ciktigini gorebiliriz. O yuzde su an 14 Plus alabiliyorsaniz alin. Telefonun tek eksigi 60 Hz olmasi o da cok onemli bir eksik degil. ABD'de 14 ve 14 Plus satmamasinin nedeni 14 fiyatina 13 Pro, 14 Plus fiyatina 13 Pro Max alabiliyor olmak. Ancak burada durum cok farkli. O yuzden 14 Plus alin gecin derim. 15'de degil de 16'da degistirirsiniz o cok onemli degil.
Bence bu cihazın eksiği 60hz değil kameradaki zoomun çok az olması.Apple cihazları içinde 60hz ı 12 Pro ve 12 Pro max le beraber akıcı sunan cihazlardan biri.Kendim 12 Pro kullanıyorum.60hz dan yana şikayetim yok.Birde 14 ve 14 plusta 240hz dokunmatik hızı ve yazılımsal iyileştirmeler var.Bu açıdan bakıldığında 60hz dan yana şikayetçi olacağını düşünmüyorum.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,230
Bence bu cihazın eksiği 60hz değil kameradaki zoomun çok az olması.Apple cihazları içinde 60hz ı 12 Pro ve 12 Pro max le beraber akıcı sunan cihazlardan biri.Kendim 12 Pro kullanıyorum.60hz dan yana şikayetim yok.Birde 14 ve 14 plusta 240hz dokunmatik hızı ve yazılımsal iyileştirmeler var.Bu açıdan bakıldığında 60hz dan yana şikayetçi olacağını düşünmüyorum.
Şöyle bir fotoğraf mı ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221216_122105_Gallery.jpg
    Screenshot_20221216_122105_Gallery.jpg
    18.7 KB · Görüntüleme: 59

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,230
12 pro kullanıyorum.Cihazımın kamerasında 2x optik 10x digital zoom var.Benim için fazlası ile yeterli.10x ile 20x arasının yeterli olduğunu düşünüyorum.
Xiaomi 12 pro 20x ama ayı böyle çekemiyor, zoom olayı çok güzel bence ama 30x bana gayet yeterli geliyor şuan kullandığım için 10x 20x bana yetersiz gelir ama 100x te çok gerekli değil ama iphone a 20x olmalıymış bence ?

Şuan s21 ultra yada s22 ultra isterdim ama olmasada olur sıkıntı yok.

Mesela z fold 3 10x ti z fold 4 te 30x yaptılar bu çok iyi oldu yeterli ?

Samsung kral telefon cidden ?

Bide samsung pass o kadar güzel özellik ki mobil bankacılık şifrelerini bile kaydedip samsung pass ile giriş yapabiliyorsun, bu özellik ne iphone da var nede xiaomi de

brkyldz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37

iphone 14 128 yerine 13 256 aldık iyi ki de öyle yapmışım

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Bize Hayırlı Olsun Demek Düşer Ben Artık 14 Düz Serisi İle Dalga Geçmeye Başladım Geçen MediaMarkt'a Gittim Touch ID Destekli Magic Keyboard Aldım Geçmişken iPhone Alanına Uğradım iPhone 14'ün Fiyatını Sormak İçin Birini Çağırdım Oysaki Fiyat Önünde Yazmasına Rağmen Dedim Bu iPhone 13S'in Fiyatı Ne Kadar Abi Başta Dedi iPhone 14 Bu Diye Bende Biraz Konuştum Abiyle Sohbet Ettik

Sonunda Ne Oldu Diyicekseniz Adam Hafif Bir Gülüseme Attı Haklısınız Dedi Geçti Başka Bir Şey Diyemiyor Bunun Sebebinin Ya Benle Uğraşmamak İstemesi Ya Da Satıcağı Malı Kötüleyememesi Olduğunu Düşünüyorum :D

Aldım Klavyeyi Çıktım Sizede Hayırlı Olsun Mükemmel Bir Seçim :)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,118

Benim şahsi fikrim 1 yıl daha güncelleme alacak cihazı tercih etmek daha mantıklı.

Bize Hayırlı Olsun Demek Düşer Ben Artık 14 Düz Serisi İle Dalga Geçmeye Başladım Geçen MediaMarkt'a Gittim Touch ID Destekli Magic Keyboard Aldım Geçmişken iPhone Alanına Uğradım iPhone 14'ün Fiyatını Sormak İçin Birini Çağırdım Oysaki Fiyat Önünde Yazmasına Rağmen Dedim Bu iPhone 13S'in Fiyatı Ne Kadar Abi Başta Dedi iPhone 14 Bu Diye Bende Biraz Konuştum Abiyle Sohbet Ettik

Sonunda Ne Oldu Diyicekseniz Adam Hafif Bir Gülüseme Attı Haklısınız Dedi Geçti Başka Bir Şey Diyemiyor Bunun Sebebinin Ya Benle Uğraşmamak İstemesi Ya Da Satıcağı Malı Kötüleyememesi Olduğunu Düşünüyorum :D

Aldım Klavyeyi Çıktım Sizede Hayırlı Olsun Mükemmel Bir Seçim :)

Yurt dışındaki arkadaşımdan rica ettim İphone 14 Pro Max 1 TB aldıracağım, Kendi pasaportuma kaydettireceğim ardından :)
Bu şekilde olması daha iyi olacak benim adıma :)
Yorumlarınız ve şahsi fikirleriniz için çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Benim şahsi fikrim 1 yıl daha güncelleme alacak cihazı tercih etmek daha mantıklı.

Yurt dışındaki arkadaşımdan rica ettim İphone 14 Pro Max 1 TB aldıracağım, Kendi pasaportuma kaydettireceğim ardından :)
Hayırlı olsun.

brkyldz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37

Tahminimce 14 ve 13 aynı zamanda bitecek güncellemeleri
Pro bir yıl daha fazla alır bence diye düşünüyorum
Hayırlı olsun 14 PM almak daha mantıklı bence de,benim yurt dışı ihtimalim yoktu maalesef

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981

Hayatimda 1 kere bile, ciddi soyluyorum 1 kere bile keske cihazimda daha iyi zoom olsaydi demedim. Cunku zoom ozelligini kullanmadim. Kisiden kisiye gore degisir tabi de zoom'u surekli kullaniyorum diyen bir kisi de tanimadim.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,118
Tahminimce 14 ve 13 aynı zamanda bitecek güncellemeleri
Pro bir yıl daha fazla alır bence diye düşünüyorum
Hayırlı olsun 14 PM almak daha mantıklı bence de,benim yurt dışı ihtimalim yoktu maalesef

Yakın zamanda bende çıkacağım aslında ama yıl başından sonra kayıt ücretleri artacağı için şimdiden almak daha mantıklı olucak benim için, Teşekkür ederim :)
13 bir yıl önce güncelleme listesinden çıkartılırken 14 serisi 1 yıl daha güncelleme ve yeni gelecek özellikleri kullanabilecek.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Hayatimda 1 kere bile, ciddi soyluyorum 1 kere bile keske cihazimda daha iyi zoom olsaydi demedim. Cunku zoom ozelligini kullanmadim. Kisiden kisiye gore degisir tabi de zoom'u surekli kullaniyorum diyen bir kisi de tanimadim.
Tamam da hocam olması gerektiği gerçeğini değiştirmiyor. Şahsen ben zoom kullanmıyorum çünkü zoom yapınca kalite çok kötü oluyor. Olmasa kullanırım.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,936
2. El temiz 13 Pro Max her halükarda daha mantıklı. Aradaki prestij farkı göz ardı edilemez.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Tamam da hocam olması gerektiği gerçeğini değiştirmiyor. Şahsen ben zoom kullanmıyorum çünkü zoom yapınca kalite çok kötü oluyor. Olmasa kullanırım.

Abi adamlar iki tip cihaz uretiyor. Birisine Pro diyor. Senin ihtiyacin varsa bunu al ama ihtiyaci olmayan adama da ben duz modeli sunuyorum daha uygun fiyattan diyor. Burada o cihazin pahali olmasi, bu gercegi degistirmez. TR ekonomisini dusunerek cihaz uretmiyorlar.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Abi adamlar iki tip cihaz uretiyor. Birisine Pro diyor. Senin ihtiyacin varsa bunu al ama ihtiyaci olmayan adama da ben duz modeli sunuyorum daha uygun fiyattan diyor. Burada o cihazin pahali olmasi, bu gercegi degistirmez. TR ekonomisini dusunerek cihaz uretmiyorlar.
Ürettikleri cihaza TR ekonomisine göre özel fiyatlandirma yapsınlar o zaman.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Ürettikleri cihaza TR ekonomisine göre özel fiyatlandirma yapsınlar o zaman.

Niye, hangi sirketin boyle bir zorunlulugu var? Senin yasadigin ulke adamlardan vergiyle daha cok kazaniyor. Senin devletin seni dusunmuyorsa elin sirketi mi dusunecek? Isyanin yanlis yere.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326

Bugün Aynı Şeyi Bende Yaptım 14 Pro'mu Sattım 14 Pro Max Sipariş. Verdmi Turkcell'den Son Stoğu Ben Kaptım Karaborsaya Para Vermemek İçin Zamanla Yarıştım Adeta Bugün ?