İphone 12 vs 11 Pro - İphone 11 vs Xs karmaşası

Bu konuyu okuyanlar

ero444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar öncelikle .Apple'ın yaklaşık bundan 2 sene önce çıkarttığı amiral gemisi telefon Xs ile geçen sene çıkarttığı bir alt model 11 kıyasında net olarak Xs öndeyken ,bu sene çıkan 12 modeli ile geçen senenin 11 Pro kıyasında 12'nin öne çıkartılmasına anlam veremedim. Apple sanıyorum 11'e gösterdiği önemden çok daha fazlasını mı 12 modeline gösterdi ? Çünkü geçen sene sayısız yerde birçok forumda konusu açılan 11-Xs ikileminde en öncelikli olarak malzeme kalitesi olsun,genel kalitesi olsun işlemcisi bir nesil eski olsada herkes Xs diyordu. Bu sene bunun değişmesinin nedeni 12'nin farklı tasarımı ve kaliteli ekranı ve de genel olarak Apple'ın 11'de gösterdiği tutumun değişmesi mi? Herhalde geçen sene tek sorun ekran değildi?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Merhabalar öncelikle .Apple'ın yaklaşık bundan 2 sene önce çıkarttığı amiral gemisi telefon Xs ile geçen sene çıkarttığı bir alt model 11 kıyasında net olarak Xs öndeyken ,bu sene çıkan 12 modeli ile geçen senenin 11 Pro kıyasında 12'nin öne çıkartılmasına anlam veremedim. Apple sanıyorum 11'e gösterdiği önemden çok daha fazlasını mı 12 modeline gösterdi ? Çünkü geçen sene sayısız yerde birçok forumda konusu açılan 11-Xs ikileminde en öncelikli olarak malzeme kalitesi olsun,genel kalitesi olsun işlemcisi bir nesil eski olsada herkes Xs diyordu. Bu sene bunun değişmesinin nedeni 12'nin farklı tasarımı ve kaliteli ekranı ve de genel olarak Apple'ın 11'de gösterdiği tutumun değişmesi mi?
12 nin ekranı şuan dünyada kullanılan en iyi ekran.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhabalar öncelikle .Apple'ın yaklaşık bundan 2 sene önce çıkarttığı amiral gemisi telefon Xs ile geçen sene çıkarttığı bir alt model 11 kıyasında net olarak Xs öndeyken ,bu sene çıkan 12 modeli ile geçen senenin 11 Pro kıyasında 12'nin öne çıkartılmasına anlam veremedim. Apple sanıyorum 11'e gösterdiği önemden çok daha fazlasını mı 12 modeline gösterdi ? Çünkü geçen sene sayısız yerde birçok forumda konusu açılan 11-Xs ikileminde en öncelikli olarak malzeme kalitesi olsun,genel kalitesi olsun işlemcisi bir nesil eski olsada herkes Xs diyordu. Bu sene bunun değişmesinin nedeni 12'nin farklı tasarımı ve kaliteli ekranı ve de genel olarak Apple'ın 11'de gösterdiği tutumun değişmesi mi? Herhalde geçen sene tek sorun ekran değildi?
12 nin tasarımı ve ekran kalitesi tek kelime ile mükemmel.11 pro da iyi cihaz ama 12 5g desteğine sahip olması,dolby vision hdr video çekebilmesi,bütün kameralarda gece modu olması,ekran,tasarım gibi unsurlardan dolayı 11 pro dan daha iyi.

ero444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
12 nin tasarımı ve ekran kalitesi tek kelime ile mükemmel.11 pro da iyi cihaz ama 12 5g desteğine sahip olması,dolby vision hdr video çekebilmesi,bütün kameralarda gece modu olması,ekran,tasarım gibi unsurlardan dolayı 11 pro dan daha iyi.
Peki malzeme kalitesi,hoparlor kalitesi gibi unsurlarda durum nasil?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iPhone 12 ile 12 Pro arasındaki fark çok az. 2GB daha fazla ram,malzeme kalitesi,Lidar ve telephoto kamera dışında fark yok.11 ile 11 Pro arasındaki fark daha büyüktü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Malzeme kalitesi disinda geri kalan ozelliklerde sizde 12 mi diyorsunuz hocam?
Evet.12 daha iyi bir cihaz.

ero444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone 12 ile 12 Pro arasındaki fark çok az. 2GB daha fazla ram,malzeme kalitesi,Lidar ve telephoto kamera dışında fark yok.11 ile 11 Pro arasındaki fark daha büyüktü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet.12 daha iyi bir cihaz.
Tesekkurler hocam bilgilendirme icin .Telephoto lens icin ne diyorsun hocam oeki 11 pro da bulunan bir ozellik olarak ? 12 nin artilari yaninda goz ardi edilebilir mi?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Peki malzeme kalitesi,hoparlor kalitesi gibi unsurlarda durum nasil?
Malzeme kalitesi olarak 11 Pro daha iyi.Hoparlör konusunda eğer kaliteyi konuşacaksak bütün İphonelarda ses kalitesi iyi.Ses seviyesini konuşacaksak 11 Pro da gür bir hoparlör var.12 deki hoparlörün ses seviyesini bilmiyorum.Cihazla yüzleştiğimde anlayacağım.