İphone 12 serisi ne zaman tanıtılacak? Sizce Türkiye’de ne kadar olacak?

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Biraz aptalca bir soru olabilir ama ben kesin olarak ne zaman tanıtılacak hiç bilmiyorum. Olsa olsa bu ay veya diğer ay içinde tanıtılacağını biliyorum. Bilen varsa beni bilgilendirsin :)

İphone 12 çıktığında fiyatlar büyük ihtimalle Apple mağazasındaki tüm fiyatlar güncellenecek. Dolar’ın karşısında TL daha çok eridiği için fiyatlar pahalılaşır gibime geliyor ama ne kadar pahalı olacağı hakkında hiçbir fikrim yok.

Bundan dolayı 12 serisinin fiyatının yanı sıra 11 serisinin güncel olacak fiyatını da merak etmeye başladım. Acaba 12 çıktıktan sonra 11 serisinin fiyatı 600₺ düşecek mi yoksa yükselecek mi gibi kafamda birçok soru var....

M

Murat Burç

SDN Okuru
8 veya 10 Eylül. Hangisinde olursa olsun izleyip ekran görüntüleri ile bir özet yapmayı planlıyorum çünkü video alırsan Apple telif atıyor diye biliyorum. Bakarız o gün ama ekran görüntüleri ile direk özetleeyip atmayı planlıyorum inşallah.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz aptalca bir soru olabilir ama ben kesin olarak ne zaman tanıtılacak hiç bilmiyorum. Olsa olsa bu ay veya diğer ay içinde tanıtılacağını biliyorum. Bilen varsa beni bilgilendirsin :)

İphone 12 çıktığında fiyatlar büyük ihtimalle Apple mağazasındaki tüm fiyatlar güncellenecek. Dolar’ın karşısında TL daha çok eridiği için fiyatlar pahalılaşır gibime geliyor ama ne kadar pahalı olacağı hakkında hiçbir fikrim yok.

Bundan dolayı 12 serisinin fiyatının yanı sıra 11 serisinin güncel olacak fiyatını da merak etmeye başladım. Acaba 12 çıktıktan sonra 11 serisinin fiyatı 600₺ düşecek mi yoksa yükselecek mi gibi kafamda birçok soru var....
Yükselecek. iPad Pro'ların zam yemesinden korkuyorum. Fiyatlar çok kötüi

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İpad Proyu çok istiyorsan 6500 bulmak lazım. Zam yerse fiyatı nasıl olur bilemiyorum :(

Hmm...12 Ekim’i bekleyecek kadar sabırlı olduğumu düşünmüyorum...Acaba beklemeye değer mi diye düşünmüyor değilim. Beklersem fiyatlar artabilir ve beklemeye değmeyebilir.

Ama aynı zamanda fiyatlar mucize ile değişmeyebilir ve 12 serisi çok iyi gelişmelerle tanıtılabilir...

Bu tahmin en yüksek model için mi geçerli?
Genel ortalama fiyat olarak söyledim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Doğru ya. Yanına airpods da veriyorlardı. Ağır ve büyük tabletlerle sorunum olmasaydı o proyu saniyesinde almıştım...
Ben ilk defa 2-3 gün önce denedim. 11 inç aşırı küçük 12.9 ise ortalama hatta hafif. Para olsa direk pro. 11i alırsam da içim buruk olur.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Bir konuda en baz modeli Türkiye vergilerini dahil ederek hesaplamıştım oda iphone 12 128 gb (5.4 inç) modeli 649 dolar + Tüm TR vergileri ile giriş =10125 yapıyordu apple kar marjı koyunca en baz modelin 10499 a satılacağını düşünüyorum

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bir konuda en baz modeli Türkiye vergilerini dahil ederek hesaplamıştım oda iphone 12 128 gb (5.4 inç) modeli 649 dolar + Tüm TR vergileri ile giriş =10125 yapıyordu apple kar marjı koyunca en baz modelin 10499 a satılacağını düşünüyorum
TR vergilerini detaylandırabilir misiniz?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tabi ;
649 Dolar *Güncel Kur ( en iyi ihtimal 7.40-7.45)
%1 Kültür Bakanlığı
%10 Trt
%50 Ötv
%18 KDV
Uygulamasını yaparak çıkacak telefonların giriş ücretlerini satıcı firmanın kar marjı olmadan hesaplayabilirsin
Teşekkür ederim. Artık daha detaylı bir şekilde hesaplama yapabilirim.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Düşündüğümde bu kadar çok inceleme yapan teknoloji sitesi editörlerinin analizi olması gerektiğini düşünüyorum. Iphone 6'dan sonra 6S çıktığında veya 7,7+ sonrasında 8,8+ da nasıl bir duruş oldu ? Sonuçta bir iphone inceleme yazdığımızda çıkan 100 videodan 90'ı sdn'in videoları. 1 2 dakida anlatabilecek veya hepsini tek bir videoda birleştirebilecekleri bu kadar minor veriyi tutan kişiler bu major veriyi kesinlikle biliyor olmalı bana göre.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Düşündüğümde bu kadar çok inceleme yapan teknoloji sitesi editörlerinin analizi olması gerektiğini düşünüyorum. Iphone 6'dan sonra 6S çıktığında veya 7,7+ sonrasında 8,8+ da nasıl bir duruş oldu ? Sonuçta bir iphone inceleme yazdığımızda çıkan 100 videodan 90'ı sdn'in videoları. 1 2 dakida anlatabilecek veya hepsini tek bir videoda birleştirebilecekleri bu kadar minor veriyi tutan kişiler bu major veriyi kesinlikle biliyor olmalı bana göre.
Katılıyorum ama sanırsam bunu zaten yapıyorlardı. Yalnız etkili bir şekilde yapıyorlar mı orasını bilemiyorum. Belki de makalelerinde fahiş vergileri ele almayıp telefon fiyatını ₺’ye çevirip o fiyatı söylüyorlardır...

Reaksiyon puanı
7,999
Yine 7-8 Bin Tl civarında bir model olur bence. Çünkü XR , 11 ve SE uygun fiyatlı çıktı diğer modellere kıyasla ve çok fazla sattılar.

Reaksiyon puanı
6,381
Pahalı olur ama deneyimi de kötü olmayacaktır. Tanıtımı da 8-11 eylül deniliyor ama sanmıyorum, ya 8 ya da 10 eylül olacaktır.