Soru iPhone 12 nasıl ?

iPhone 12 nasıl ?

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Para sıkıntı değilse en iyi telefonlar onlar.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,976
İyi telefon aynı fiyata S21'de var onada bakabilirsin.

Can77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
11 al geç dayı 3 bin cebine kalsın

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Keşke alabilsem :( gerçekten harika telefon.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
2 aydır severek kullanıyorum. Dört dörtlük bir telefon. Ancak bütçeyi zorlamaya değmeyeceği de bir gerçek. Fiyatını hak etmiyor yani.
11 ile aralarında fark olmayan bir telefon.
Sadece iPhone 12'nin kasa kenarı köşeli, 11'in kasası da kavisli.
Yanılıyorsunuz. Görünüş açısından dediğiniz doğru ancak özellikle ekran tarafında çok güzel farkı var 12 serisinin: OLED. Ama bunun dışında aradaki fiyat farkına değecek pek bir farkı yok bence.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
İşlemci , ekran , kamera ve batarya farkı ne olacak?
Aralarında çok fark yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 aydır severek kullanıyorum. Dört dörtlük bir telefon. Ancak bütçeyi zorlamaya değmeyeceği de bir gerçek. Fiyatını hak etmiyor yani.

Yanılıyorsunuz. Görünüş açısından dediğiniz doğru ancak özellikle ekran tarafında çok güzel farkı var 12 serisinin: OLED. Ama bunun dışında aradaki fiyat farkına değecek pek bir farkı yok bence.
iPhone 11 LCD mi kullanıyor OLED mi?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Aralarında çok fark yok.
Hayır çok fark var.

11, 900p LCD ekran kullanırken 12 FHD+ OLED ekran kullanıyor.

Kamera olarak özellikle gece çekimlerinde 12 F/1.6 diyafram açıklığına sahip lens nedeniyle çok daha iyi.

Batarya'da kağıt üstünde 11 daha önde gözüküyor ama 12'nin donanımının çok az güç tüketmesi nedeniyle daha uzun süre gidiyor.

İşlemci söylemeye gerek yok. A14 şu ana kadar çıkmış en güçlü mobil işlemci.

Ek olarak 12 serisinde 5G desteği var. Ülkemize gelince telefon değiştirme masrafı olmayacak. 5G Uyumlu sim kart takıp kullanabilecek kullanıcı.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Hayır çok fark var.

11, 900p LCD ekran kullanırken 12 FHD+ OLED ekran kullanıyor.

Kamera olarak özellikle gece çekimlerinde 12 F/1.6 diyafram açıklığına sahip lens nedeniyle çok daha iyi.

Batarya'da kağıt üstünde 11 daha önde gözüküyor ama 12'nin donanımının çok az güç tüketmesi nedeniyle daha uzun süre gidiyor.

İşlemci söylemeye gerek yok. A14 şu ana kadar çıkmış en güçlü mobil işlemci.

Ek olarak 12 serisinde 5G desteği var. Ülkemize gelince telefon değiştirme masrafı olmayacak. 5G Uyumlu sim kart takıp kullanabilecek kullanıcı.
Son kısımda yanlışınız var. Türkiyede satılan 12 modellerinde 5G anteni yok. Yurt dışında satılan modellerde var.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Son kısımda yanlışınız var. Türkiyede satılan 12 modellerinde 5G anteni yok. Yurt dışında satılan modellerde var.
Ben internetten sipariş verdim, satıcı ile görüştüğümde 5G desteği cihazda mevcut, ülkemize geldiğinde hat takıp kullanabilirsiniz demişti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple sitesinde de model ayrımı yapılmadan belirtilmiş. Sadece yüksek frekanslı 5G desteğinin ABD'de olduğu belirtilmiş.

Gerekenler​

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Ben internetten sipariş verdim, satıcı ile görüştüğümde 5G desteği cihazda mevcut, ülkemize geldiğinde hat takıp kullanabilirsiniz demişti.
Yurt dışındaki modellerde güç tuşunun alt kısmında 5g anteni için bir kısım var belirgin şekilde gözüken. Türkiye modellerinde bu yok. Ancak az önce bu konu hakkında bir yazı okudum ve sanırım benim bahsettiğim o anten normalinin daha güçlü versiyonuymuş. Yani sanırım bizim modellerde de 5g anteni var ancak yurt dışındakiler kadar güçlü olmayacak anladığım kadarıyla. Bekleyip göreceğiz bakalım :)

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Yurt dışındaki modellerde güç tuşunun alt kısmında 5g anteni için bir kısım var belirgin şekilde gözüken. Türkiye modellerinde bu yok. Ancak az önce bu konu hakkında bir yazı okudum ve sanırım benim bahsettiğim o anten normalinin daha güçlü versiyonuymuş. Yani sanırım bizim modellerde de 5g anteni var ancak yurt dışındakiler kadar güçlü olmayacak anladığım kadarıyla. Bekleyip göreceğiz bakalım :)
Neden öyle yapıyorlar peki? Türkiye versiyonlarında neden 5G tuşu yok?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Aynen Apple sitesinde de o yazıyor altta küçük bir şekilde. 5G tüm 12 serisinde destekli fakat yüksek frekans ABD'de destekli.

2. Yüksek frekanslı 5G ağları, yalnızca ABD'den satın alınmış bir iPhone kullanan müşteriler için ABD'de desteklenmektedir.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Emin olun xiaomi bile bu cihazı sizin kadar övmedi??.
Yok cvnmert mi ne var forumda onu hiç kimse geçemez. 10TL bütçeye de Xiaomi öneriyor 10.000TL bütçeye de Xiaomi öneriyor. 2 gün sonra kasacağını kendisi de biliyor ama illa övüyor hisse falan aldı herhalde.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
11 ile aralarında fark olmayan bir telefon.
Sadece iPhone 12'nin kasa kenarı köşeli, 11'in kasası da kavisli.
iPhone 12 nin fotoğraf kalitesi daha iyi, video kalitesi daha iyi,ekran kalitesi çok daha iyi,işlemcj performansı daha iyi ve iPhone 11 den daha fazla güncelleme alacak. Aralarında çok büyük fark var sadece ekran farkı bile büyük fark.