Soru iPhone 12 mi iPhone 13 mü?

Bu konuyu okuyanlar

y4wnzzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
12 ve 13 modelleri arasinda kaldim. Arastirdigimda aralarinda pek bir fark goremiyorum ama batarya benim icin onemli. 12’nin bataryasi 13’e gore dusuk oldugundan aklim 13’e dogru kaydi. Ama ogrenci oldugumdan kisitli bir butcem var, aradaki fiyat farki batarya icin deger mi bilemedim. Su an yaklasik 5-6 yildir iPhone 6 kullaniyorum ve yeni alacagim telefonu da bu kadar bir sure kullanacagim, iPhone 12 5-6 yil goturur mu bilemedim. Hangisini tercih etmeliyim?

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,989
Arada ki fiyat farkını rahatlıkla ödeyebiliyorsanız kesinlikle değer, 13'e çıkmışken 3k daha verip 14 almanızı öneririm, daha da uzun ömürlü olur. Bu arada evet, iPhone 12 5-6 yıl götürür.

Reaksiyon puanı
103
Arada ki fiyat farkını rahatlıkla ödeyebiliyorsanız kesinlikle değer, 13'e çıkmışken 3k daha verip 14 almanızı öneririm, daha da uzun ömürlü olur. Bu arada evet, iPhone 12 5-6 yıl götürür.
arkadasım zaten kısıtlı bir bütçeden dolayı en fazla 13'e cıkabilirim diyor ama arkadaşın asıl amacı 12 almak. bütçeyi zorlamışken bir de üstüne para mı ekleyecek?

dostum şahsi fikrimi soracak olursan pil ömrü senin için 2.planda olacaksa iPhone 13 mini bile alabilirsin. tabi burda ekran,elinde tutuş gibi şeyler de etken olacak. ama ikisi arasında kaldıysan ve bütçeni de ona göre ayarladıysan 12 alabilirsin. evet 4-5 yıl yazılım güncellemesi ve uygulama güncellemeleri tabi ki alacaktır. ama 13'ün pil ömrü ve işlemcisi bataryayı daha verimli kullanıyor. tercih senin.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,814
iPhone 12 5-6 yil goturur mu bilemedim.
Rahat götürür.
Ama ogrenci oldugumdan kisitli bir butcem var, aradaki fiyat farki batarya icin deger mi bilemedim.
İphone 13 almalısınız.
iPhone 12'de alt alta yerleşen iki kamera lensi, iPhone 13'te çapraz olarak konumlandırılmış. Göze daha güzel geliyor iphone 13'de 12MP geniş açı sensörü, öncekinden yüzde 47 daha fazla ışık emilimine sahip ve iPhone 12'nin 1.4µm'sine kıyasla kalın 1,7µm pikselleri yakalayabiliyor. İphone 13, video çekerken 'Sinematik Mod' ismi verilen bir moda sahip.
İphone 13'ün pil ömrü daha iyi.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
12 ve 13 modelleri arasinda kaldim. Arastirdigimda aralarinda pek bir fark goremiyorum ama batarya benim icin onemli. 12’nin bataryasi 13’e gore dusuk oldugundan aklim 13’e dogru kaydi. Ama ogrenci oldugumdan kisitli bir butcem var, aradaki fiyat farki batarya icin deger mi bilemedim. Su an yaklasik 5-6 yildir iPhone 6 kullaniyorum ve yeni alacagim telefonu da bu kadar bir sure kullanacagim, iPhone 12 5-6 yil goturur mu bilemedim. Hangisini tercih etmeliyim?
iPhone 13 almanız daha sağlıklı olacaktır.

A15 Bionic yeni iOS sürümleri ile daha uyumlu çalışıyor. Aynı zamanda güç tüketimi olarak A15 Bionic verimliliği sağolsun ki kullanıcıya dolu dolu geçirilcek şarj süresi sunmakta. Bataryanın bir kaç mAH daha fazla olması çok önemli etken değil yani.

Sadece güç tüketimi ve işlemci farkı olmayıp kamera tarafında önemli iyileştirmeler bulunuyor. iPhone 11 ve 12 'nin lensleri aynıyken 13 serisinde yeni nesil lens ve geniş açı da verimlilik için kamera lenslerin konumları değiştirildi. Yanı arkada ki lensler in çapraz durması sadece kozmetik değişiklik değil.

iPhone X, Xs, 11 ve 12 modellerinde bulunan çentik 13 serisinde makyajlanarak güncel iOS işlevleri için daha uygun yapıda geliyor.

iPhone 11 ve 12 arasında ki en önemli fark OLED ekran olsa da iPhone 13 ile beraber Apple çıtayı bir üste taşıdı. Arada ödeyeceğiniz fiyat farkına değecektir.

Reaksiyon puanı
4,294

İphone 13 Almanızı tavsiye ederim :)