iPhone iPhone 12 çıkışı ertelenecek mi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Erenist2020

Profesör
Yasaklı
IPS ekran kötü mü? Yıllardan beri Apple IPS ekran kullanıyor ve kullananlar sıkıntı yok diyor ama her sene olduğu gibi bu sene de cihazı kullanmayanlar IPS ekran ne ya gibi ifade kullanıyor. Tamam Amoled ekran kadar iyi değil fakat IPS çöpe atılacak bir ekran değil.
İps ekran konusunda sana katılıyorum.İps ekran kalite olarak kötü değil ama şöyle bir durum var büyük ekranda(5,5 inç ve üzeri) ips kullanılacaksa çözünürlük en az full HD olmalı.Annemde İphone 8 var.Hd ips ekran,ekran küçük olduğu için gayet güzel gözüküyor ama 6 inç bir cihazda HD IPS olduğu zaman bu insanlara batıyor çünkü dikkatli bakıldığında iyi bir kalite sunmadığını anlıyorsun.İps paneli bende seviyorum ama büyük ips panelde bana göre çözünürlük full HD in altında olmamalı.

Redmi note 8 (ana telefonum) ve lenovo tab 3 essential nasil agritiyor basimi bi gorsen.
Redmi serisinin ve Lenovonun kullandığı IPS ekran ile Apple'ın kullandığı IPS ekran bir değil. Apple şu an amiral gemisi cihazlara IPS koyan tek firma bildiğim kadarıyla ve ekranları gerçekten kaliteli. iPhone 7 , 8 , SE gerçekten başarılı bir ekrana sahip.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İps ekran konusunda sana katılıyorum.İps ekran kalite olarak kötü değil ama şöyle bir durum var büyük ekranda(5,5 inç ve üzeri) ips kullanılacaksa çözünürlük en az full HD olmalı.Annemde İphone 8 var.Hd ips ekran,ekran küçük olduğu için gayet güzel gözüküyor ama 6 inç bir cihazda HD IPS olduğu zaman bu insanlara batıyor çünkü dikkatli bakıldığında iyi bir kalite sunmadığını anlıyorsun.İps paneli bende seviyorum ama büyük ips panelde bana göre çözünürlük full HD in altında olmamalı.
Aynen öyle. XR ve 11 FHD veya FHD+ çözünürlüğe sahip IPS ekrana sahip olsaydı çok daha iyi olurdu.

Bu yıl büyük ihtimal tasarım değişicek , tasarım değiştiği yıllarda büyük sorunlar yaşadı apple.Örneğin: iphone 5 çıktığında modem sorunu, 5sde çözüldü,6da kasa yamulması ,6s de çözüldü bu yılda tasarım değişiyor ve umarım bir sorun olmaz .Alacaklara tavsiyemde hemen çıktıktan sonra almamaları. Bence geç çıkarsa apple tasarım geçişinde bir hatayla karşılaşmamak istemesinden de olabilir.

grbzz

Profesör
Ertlenemesi için herhangi bir neden yok ki.
Zaten Apple online lansman işini çok iyi becermiş. Milyonlar bekliyor, Tim'cim yapmaz öyle şey.

ystipi

Asistan
erteleme olmaz, satışı gecikebilir 1 ay falan nitekim SE 2020 modeli de hala satışlarında stok sorunu olabiliyor covid19'dan dolayı.

Son mesajlar