iPhone 12 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

nihat_nlbnt68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, üniversite öğrencisiyim şuan Xiaomi Mi 11t kullanıyorum ve iPhone geçmek istiyorum. Aklımda iPhone 12 almak var şuanda 30.000tl civarında. iPhone 13 kullanan arkadaşım 12nin boş olduğunu ve bu paraya gereksiz olduğunu söyledi. iPhone 13e baktığım zaman arada çok fark göremedim ve fiyatı 40.000tl civarında. Aradaki bu farkı tamamlayabileceğimi düşünmüyorum. Bu tarihte iPhone 12 almak mantıklı mıdır? Beni 3 4 sene idare edebilir mi?

Alternatif olarak parayı muhafaza edip üstünü sonradan tamamlayabilirim fakat yılbaşından sonra gelecek zamlardan endişeliyim.

Fikrinizi belirtirseniz teşekkür ederim.

KorkmazZzZF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pro ve pro max cihaz alinmicaksa düz iphone serisi alınmaz
M11T iphone 12den biraz daha üstün cihaz. Alsanız sizi memnun etmez. Parayı çöpe atabilirsiniz

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Merhabalar, üniversite öğrencisiyim şuan Xiaomi Mi 11t kullanıyorum ve iPhone geçmek istiyorum. Aklımda iPhone 12 almak var şuanda 30.000tl civarında. iPhone 13 kullanan arkadaşım 12nin boş olduğunu ve bu paraya gereksiz olduğunu söyledi. iPhone 13e baktığım zaman arada çok fark göremedim ve fiyatı 40.000tl civarında. Aradaki bu farkı tamamlayabileceğimi düşünmüyorum. Bu tarihte iPhone 12 almak mantıklı mıdır? Beni 3 4 sene idare edebilir mi?

Alternatif olarak parayı muhafaza edip üstünü sonradan tamamlayabilirim fakat yılbaşından sonra gelecek zamlardan endişeliyim.

12 kullanılabilir,sizi 3yıl rahat götürür diye düşünüyorum ama tabii o fiyata farklı cihazlar bakılabilir. İphone x ten kalma kocaman face ıd çentiği görünüşe önem veriyorsanız cihazı biraz demode kılıyor.onun dışında bana göre iyi bir cihaz kamera ve hız olarak. Pil olarak 13serisi daha iyi,çoğu test videosunda 13mini ile aynı performansı gösteriyor 12 ama oyun oynamıyorsanız gününüzü çıkarır.Zam konusunda apple dolar kuruna göre zam/indirim yapiyor ve geçtiğimiz günlerde bir zam yaptı. Dolar aynı seviyelerde oldugu sürece bir zam daha gelme ihtimali düşük sanıyorum.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İPhone 13 aşağısı alınmamalı bence bu arada İPhone alacaksanız Pro model öneririm çünkü günümüzde 60hz çağ dışı kalıyor artık 120hz standart oldu Apple inatla bu özelliği Pro modellerinde yer veriyor. Ben yerinizde olsam ikinci el temiz 13 Pro Max alırdım.

Reaksiyon puanı
4,383

Pek tavsiye etmiyorum, İPhone 13 Pro modeline bakmanızı tavsiye ederim.