Destek İphone 11’imi Samsung Note 10 plus ile takas etmelimiyim?

Sizce İphone 11’imi Samsung Galaxy Note 10 Plus ile değişiyimmi?

• Kullanılan toplam oy
    28
  • Anket kapatılmış .

CheriouR

Asistan
Ekranına rağmen İphone 11. Yıllarca güncelleme desteğin ve stabiliten garanti. Ve herhangi bir teknik servislik durumda alacağın hizmet.

Szayel

Profesör
Velhasıl elimde 11 olmuş olsa, cihaz kadar benim için tasarımda önemli olması sebebiyle ip 11de kalırdım.

Satılabilirlik benim diğer bir mantaritem. S10+ ilk çıktığında ne haldeydi, şimdi hbde 5500. 1 yılda 1000 tl kayıp. Iphone'nin elden düşmeleri çokça oluyor ve insanlar da alıyor. Bak mesela ip7'ye 3200 ile 3000 arasında geziyorken yıllardır, 3700e çıktı. Velhasıl temiz bakıp değerinde satılabilir. Yatırım olarak düşünüyorum kısaca, araba gibi.

Öte yandan bu eğimli ekranları da hoş değil bana göre. Ekran maliyetleri uçuk olur ama uzun sürede de piyasada da bulunur. Ama yinede ergonomi açısından uygun bulmuyorum.
Bir diğer ergonomiye uymayan bana göre yıllardır sağda olan butonların solda olması.

Note 5 kullanıcısıyım, düşme sonucu kalem yuvası kullanılamaz hale geldi mesela. Kasa metal malzeme ama dezavantajı da yok değil.

Ip11 almayı düşünüyorum ama çerçeveler akabinde çentik yüzünden kara kara düşünüyorum. En iyisi 11pro ama oda 4bin tl farkla 12bin tl. Neler alınmaz bu fiyata ? :)

Anonym

Üyecik
Velhasıl elimde 11 olmuş olsa, cihaz kadar benim için tasarımda önemli olması sebebiyle ip 11de kalırdım.

Satılabilirlik benim diğer bir mantaritem. S10+ ilk çıktığında ne haldeydi, şimdi hbde 5500. 1 yılda 1000 tl kayıp. Iphone'nin elden düşmeleri çokça oluyor ve insanlar da alıyor. Bak mesela ip7'ye 3200 ile 3000 arasında geziyorken yıllardır, 3700e çıktı. Velhasıl temiz bakıp değerinde satılabilir. Yatırım olarak düşünüyorum kısaca, araba gibi.

Öte yandan bu eğimli ekranları da hoş değil bana göre. Ekran maliyetleri uçuk olur ama uzun sürede de piyasada da bulunur. Ama yinede ergonomi açısından uygun bulmuyorum.
Bir diğer ergonomiye uymayan bana göre yıllardır sağda olan butonların solda olması.

Note 5 kullanıcısıyım, düşme sonucu kalem yuvası kullanılamaz hale geldi mesela. Kasa metal malzeme ama dezavantajı da yok değil.

Ip11 almayı düşünüyorum ama çerçeveler akabinde çentik yüzünden kara kara düşünüyorum. En iyisi 11pro ama oda 4bin tl farkla 12bin tl. Neler alınmaz bu fiyata ? :)
Yorumun için teşekkür ederim ben Note 10+ ile değişmeyi düşünüyordum s10+ ile değil zaten kullanmam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Note 10 plus hakkında ne düşünüyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

iphone xs max 512 olabilir fakat s10 plus olmaz
Note 10 plus

Szayel

Profesör
Ben s10+ fiyatındaki düşüş sebebiyle örnek olarak gösterdim. Iphone almayacak olursam kesinlikle seçimim zaten Samsungdan yana olurdu. Benim için cihaz dedin mi 2 seçenek var, ya apple yada samsung.

Benim gördüğüm veya diyebileceğim şeyler yukarıda. Ekrandaki eğim sizi rahatsız etmiyor, kullanımınıza engel olmuyorsa - al sat yapmayacak şekilde maddi durumunuz iyiyse - usul ve şekil itibarı ile tasarıma önem verip kalas gibi birşey istiyorsanız bana göre :)) elbet gidin samsungu alın. Bana ters gelen size düz gelebilir.