Öneri iPhone 11 yada Samsung s10 alcam hangisini almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
iPhone 11 yada Samsung s10+ almayı düşünüyorum genellikle oyun oynuyorum ve youtube de takılıyorum bana s10+ daha iyi geldi sizce hangisini alayım ve ayrıca sarj süresine çok önem veriyorum.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
IPhone 11

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
o zaman şimdiden güle güle kullanın.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
iphone 11 hertürlü s10 plus'u havada karada yerde gökte uzay boşluğunda tokatlar s10 plus almak gibi bi hata yapma karşim

Reaksiyon puanı
8,010
iPhone 11 tabii ki. Samsung, hatta tüm Android'ler kağıt üzerinde iPhone cihazlardan 4 5 kat iyiymiş gibi gözükür. Fakat günlük kullanımda iPhone cihazlar genelde tokatlayıp geçiyor.

Sebebi ise iPhone cihazlar donanım-yazılım uyumunu müthiş bir şekilde hallediyor. iOS çok stabil bir işletim sistemi.

Kendimden örnek vereyim , Galaxy S9+ ve iPhone 8'i aynı anda kullanırken 2GB Rame sahip iPhone 8 ile arka planda çok daha fazla uygulama tutabiliyordum ve hepsine anlık geçiş yapıyordu. 6GB Rame sahip S9+ ise hızlı geçişlerde hafif takılmalar yapıyordu.

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
iphone 11 ile pronun ne farkı var belki proda alabilirim ve ayrıca iphone 11 in rami beni tatmin etmedi 6 yada 8 olan versiyonu varmı? Ayrıca ben onu 8 9 sene kullanmak zorundayım bataryası elbet ilk günki kadar olmicak ama yine pubg da 3 4 saat idare edermi 8 9 sene sonra?

Reaksiyon puanı
8,010
iphone 11 ile pronun ne farkı var belki proda alabilirim ve ayrıca iphone 11 in rami beni tatmin etmedi 6 yada 8 olan versiyonu varmı? Ayrıca ben onu 8 9 sene kullanmak zorundayım bataryası elbet ilk günki kadar olmicak ama yine pubg da 3 4 saat idare edermi 8 9 sene sonra?
11’in 4GB rami var tam olarak nasıl yetmiyor? iOS işletim sistemi için 4GB ram gayet yeterli. Her oyunu programı açar rahatça. iPhone cihazlar zaten en uzun süre giden telefonlar.

11 Pro, çok daha iyi ekrana sahip. Kamera olarak da Makro lens var ve yakınlaştırmayı daha kaliteli yapıyor. Kasa kalitesi de çok üst düzey. Bütçen varsa 11 Pro kesinlikle. Ama çok zorlamak istemem bütçemi dersen 11 de işini görür.

Lossaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun performans gerektiren amaçta kullanacaksan s10, daha uzun kullanışlı ergonomik bir cihaz istiyorsan iphone 11

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bende iphone 11 kullanmış ve hala apple kullanan biri olarak söylüyorum kesinlikle iphone 11 al hatta bütçen yetiyorsa pro max serisine bakabilirsin

Beritankorkusuz

Asistan
Reaksiyon puanı
45
S10+ Kullanan birisi olarak, şu an asla almanı tavsiye etmem. 11 Daha iyi, ekran konusunda belki bir tık S10+ daha iyi olabilir, ama onun dışında kesinlikle iPhone 11 daha iyi. Şu an s10+ da şarj sıkıntısı ve uygulama içinde çökmeler yaşıyorum. Ürün Türkiye garantili ve 1 yıllık.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Her türlü iPhone 11.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
8-9 sene sonra pubg oynar mısınız onu bilemem. Ama herhangi bir telefonun 8-9 sene dayanacağını sanmam. PUBG için değil normal kullanım için dahi.

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
8-9 sene sonra pubg oynar mısınız onu bilemem. Ama herhangi bir telefonun 8-9 sene dayanacağını sanmam. PUBG için değil normal kullanım için dahi.
samsung s3 neo kullandıdm 9 sene pubg dur youtubedir acımadan kullandım 5 10 defa batarya değiştirdim 2012 model bi telefon dayanıyosa oda dayanır heralde diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

S10+ Kullanan birisi olarak, şu an asla almanı tavsiye etmem. 11 Daha iyi, ekran konusunda belki bir tık S10+ daha iyi olabilir, ama onun dışında kesinlikle iPhone 11 daha iyi. Şu an s10+ da şarj sıkıntısı ve uygulama içinde çökmeler yaşıyorum. Ürün Türkiye garantili ve 1 yıllık.
çok teşekkür ediyorum yorumun için
Mesaj otomatik birleştirildi:

11’in 4GB rami var tam olarak nasıl yetmiyor? iOS işletim sistemi için 4GB ram gayet yeterli. Her oyunu programı açar rahatça. iPhone cihazlar zaten en uzun süre giden telefonlar.

11 Pro, çok daha iyi ekrana sahip. Kamera olarak da Makro lens var ve yakınlaştırmayı daha kaliteli yapıyor. Kasa kalitesi de çok üst düzey. Bütçen varsa 11 Pro kesinlikle. Ama çok zorlamak istemem bütçemi dersen 11 de işini görür.
son bi soru daha : sarj ı nasıl? yani mesala pubg oynamıyorum ama 6 7 saat götürürmü onu ben youtubede 2 3 saat video bile izlerim bana yetermi 3 senede bi bataryasını değiştirsem 7 8 kullanamazmıyım?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
3 senede 1 batarya değiştiriseniz tabii ki pil ömrü olarak sizi götürür. Ancak her işletim sistemi upgrade'i ile gelen yeni özellikler ile veya gelen daha kuvvetli uygulamalar ile eski jenerasyon telefonlardan aldığınız hız sizi tatmin etmez hale geliyor bir süre sonra. Mesela annem iphone 6 kullanıyor ama sadece telefon + mobil bankacılık + youtube + whatspp.. Ama bundan fazlası o telefonda artık performans vermez.

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
3 senede 1 batarya değiştiriseniz tabii ki pil ömrü olarak sizi götürür. Ancak her işletim sistemi upgrade'i ile gelen yeni özellikler ile veya gelen daha kuvvetli uygulamalar ile eski jenerasyon telefonlardan aldığınız hız sizi tatmin etmez hale geliyor bir süre sonra. Mesela annem iphone 6 kullanıyor ama sadece telefon + mobil bankacılık + youtube + whatspp.. Ama bundan fazlası o telefonda artık performans vermez.
bankacılıkla işim olmaz whatsapp instagram ve 2 3 tane oyun bu performans verirmi? oyunlarda aman aman bir oyun değil a5 de bile oynuyorum bu oyunları beni 6 7 sene götürsün yeter