İphone 11 vs İphone XS

Bu konuyu okuyanlar

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar kafam çok karıştı iphone xs mi iphone 11 mi sizce benim için önemli olan şey görünüş ve kamera

Reaksiyon puanı
7,999
Görünüş olarak iPhone XS daha kibar ve zarif bir cihaz. iPhone 11'in çerçeveleri XS ailesine göre çok kalın. Kamera olarak da iPhone 11 gece çekimlerinde daha başarılı. Ek olarak iPhone 11 Geniş Açı kamera sunuyor. Yani tasarıma mı öncelik veriyorsunuz yoksa kameraya mı buna karar verip seçin bence.

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şöyle bir durum var benim için öncelik görünüş bir de hiçbirimiz profosyenel fotoğrafcı değiliz sadece çekip instagrama vs atıyoruz portre modunda vs ciddi farklar var mı varsa 11 alırım ama geniş açı ve gece modu dışında kamerada ciddi fark var mı

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Merhaba arkadaşlar kafam çok karıştı iphone xs mi iphone 11 mi sizce benim için önemli olan şey görünüş ve kamera
Görünüşte xs daha iyi çünkü paslanmaz çelik yan kullanıyor ve çerçevesi 11’e göre daha ince

Kamerada ise ana sensörde çok fark yok(dinamik aralık biraz iyileştirilmiş) ama gece moduna sahip ve geniş açı çekebiliyor.

şöyle bir durum var benim için öncelik görünüş bir de hiçbirimiz profosyenel fotoğrafcı değiliz sadece çekip instagrama vs atıyoruz portre modunda vs ciddi farklar var mı varsa 11 alırım ama geniş açı ve gece modu dışında kamerada ciddi fark var mı
Geniş açı ve gece modu hariç ciddi iyileştirmeler yok diye biliyorum. Bir dinamik aralığı iyileştirildi ama xs’in dinamik aralığı zaten çok iyiydi.

Galiba sadece yüz kısmında iyileştirdiler onu bilmiyorum doğrusu

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar ben zaten öyle fazla fotoğraf çekilen biri değilim gece falan da öyle fazla çekilmem sizce hangisini almalıım önemli olan görünüş ve büyüklük!

Reaksiyon puanı
7,999
Görünüş önemli ise Xs al. Kamera olarak gayet güzel kamerası var. Geniş Açı kullanmazsan üzmez. Sosyal medya için yeter de artar.

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
2 ay önce İphone x den 11 e geçtim bildiğimiz xR üstüne hiç bişey koyulmamış geniş açı çok gereksiz hiç kullanmıyorsun ayrıca ekran kasa oranı kalın telefon genelleme kalın zaten çok kaba duruyor kamera olarak xs ile iphone 11 arasında uçurum yok tavsiyem Xs çok kibar bir telefon ve telefoto olması çok iyi ekran farkı da var tabi ve iphone 11 e 15 dayanıp bi o kadar da borca girip pro max aldım sakın bulaşma

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone 11 ile iPhone XS’in ekranlarının arasında aman aman bir fark var mı ekran gövde oranında vs

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Eğer hiç iPhone X'e sahip değilsen iPhone 11 Pro almaya çalış, paran yetmezse iPhone 11 ya da XS de kötü seçenek değil. :)

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone 7 im var telefonu değişecem ama ben gerek daha güncel gerek sistemsel olarak ve kamerası da daha iyi olduğu için 11 e yakınlaşıyorum 11 i gören veya kullanan varsa söyleyebilir mi ekranda aman aman göze çarpan bi durum var mı?

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Dostum bende bunun hakkında konu açtım fakat istediğim cevapları tam alamadım, kendim araştırdım gözlemledim. iPhone 11 ile İPhone XS arasındaki farklı sana yazayım. Iphone 11de gece çekimi ve geniş açı özelliği var, ama bu geniş açı olan özelliği İPhone Xstede yazılımsal olarak var, bunun dışında aralarında fazla bir kamera farkı yok, arka kamerası ve ön kamerası neredeyse aynı diyebilirim, Iphone 11in tek üstünlükleri işlemci şarj ve performans fakat bunlarda da fazla üstün değil, gözle dikkat edilecek kadar performans ve hız farkı yok, neredeyse xsle aynı sayılır. Ben şuan Iphone 8 Plus kullanıyorum 8 Plus A11 bionic işlemci kullanıyor, ve ben 8 Plusta bütün oyunları son grafiklerde ayarlarda hiç kasmadan ısınmadan oynayabiliyorum, İPhone XS A12 Bionic işlemci kullanıyor Iphone 11 A13 bionic işlemci kullanıyor, 8 Plus A11 işlemci ile herşeyi hiç kasmadan çalıştırıyorsa Xsteki A12 işlemci yeter de artar bile. Ayrıca şunu da ekliyeyim, Iphone 8 Plus için herkes takoz gibi telefon diye söylenip durdu, şuan İPhone 11e bakıyorum o da sonsuz ekrana sahip takoz bir kalınlıkta bir cihaz duruyor, İPhone XS görünüş olarak zariflik olarak çok güzel bir telefon aşırı şık bir cihaz. Bir detayı daha belirteyim bir telefona 7bin TL para veriyorsun IPS LCD bir ekran ile karşılaşıyorsun, tamam LCD ekran kötü değil ama Oled kadar canlı bir görünüm sağlamıyor, ayrıca İPhone 11de HDR ekran desteği yok, İPhone XS Süper Amoled bir ekran kullanıyor ve hdr desteğinde sağlıyor, film izlerken oyun oynarken o canlılık hissiyatını çok güzel sağlıyor. Bende bu ay içinde inşallah Xs alıcam sanırım, sana da almanı tavsiye ederim :D Iphone 11 kötü bir cihaz değil ama fiyatına göre alınacak bir cihazda değil sanırım, çok bilmişlik yapmak istemem ama düşüncelerim bu şekilde umarım aldığın cihazdan memnun kalırsın dostum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Detaylara çok takılan biri değilsen Iphone 11 al en son sürüm kullan, ama bilgin olsun Xs 5 sene daha güncel kalır, aralarında sadece 1 sene var

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hala karar veremedim 11 kullanan yok mu hiç

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ikiside çok iyi cihazlar ama xs alsam kamerada pişmanlık yaşarım diye düşünüyorum 11 alsam ekranda pişmanlık yaşarım diye düşünüyorum bir de xs alsam biraz dahaa küçük ben büyük telefon severim

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
ikiside çok iyi cihazlar ama xs alsam kamerada pişmanlık yaşarım diye düşünüyorum 11 alsam ekranda pişmanlık yaşarım diye düşünüyorum bir de xs alsam biraz dahaa küçük ben büyük telefon severim
Xste kamerada pişmanlık yaşamazsın, fotoğrafçı değilim dedin ama fotoğrafçı olsan da yaşamazsın, 11 ile arasında fark yok, benim arkadaşım da 11 var, gece çekimi dışında hiç fark yok aralarında, dostum İPhone XS’ten bahsediyoruz kamera kötü olabilir mi sence :D Ayrıca ekran konusuna gelince Oled ekranın verdiği canlılık çok iyi, telefona 7 bin TL para vereceksin, Oled olmaması iyi olmamış 11de, dediğim gibi kamerada pişman olmazsın, gece çekimi çok önemliyse 11 al ama değilse Xs al, hem şık ve görünüme önem veriyorsan Xs al, aralarında fazla ekran farkı yok, Xs 5.8 ınc ekrana sahip, gayet büyük ve ideal dostum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide 11in ekranında da pişmanlık yaşamazsın :D Kötü değil ekranı çok iyi, ama Xsin ekranı daha iyi böyle bak ikisine de, herkes anlayamaz aradaki renk gerçeklik payını, ekranda gerçek hissiyat istiyorsan Xs alırsın

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
neyse arkadaşlar herkese teşekkür ederim ben gerek daha güncel gerek özellik bakımından olduğu için 11 i tercih edicem kamera vs de daha iyi olduğu için sizce mantıklı bir karar mı?

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
neyse arkadaşlar herkese teşekkür ederim ben gerek daha güncel gerek özellik bakımından olduğu için 11 i tercih edicem kamera vs de daha iyi olduğu için sizce mantıklı bir karar mı?
Bence kamerası için OLED ekrandan, ince çerçevelerden daha kibar bir telefondan vazgeçilmez. XS alın artan paraylada bir tane AirPods 2 alırsınız.

Karais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
iPhone 11 hem daha güncel bir telefon hem de DONANIM olarak gece modu özelliği var XS gibi yazılımla yapmıyor. O kalın çerçevesi bir zaman sonra gözüne alışacak merak etme. 11 al güncel olsun kafan rahat olsun ayrıca geniş açı kamera işine yarayacağı zamanlar olacak ben Mi9'dan iPhone X'e geçmiştim Mi9'umu özlüyorum. 11'de telefoto yok ama hiç gerek yok gerçekten geniş açı daha önemli

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Xs daha mantıklı bence.
Kamerayı çok kullanmıyorum dedin ama genede önemsiyorsun. Ana kameraları arasında pek fark yok.
Xs kamera anlamında üzmez seni.

Ekran ve tasarımda çok fark var. 11 720p LCD ve kötü bir ekran kasa oranına sahip. Kalın çerçeveler ve daha ağır telefon. Xs daha premium daha şık ve çok daha iyi bir ekranı var. Telefonu kullandığın zaman boyu ekrana bakıyorsun. Önemli bir fark bence.

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
beyler ben iphone 7 den geçiceğim için xsin ekranını canlı olarak görmedim hiç 11in ekranı beni rahatsız edermi iphone 7 den geçeceğim içib

Karais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
beyler ben iphone 7 den geçiceğim için xsin ekranını canlı olarak görmedim hiç 11in ekranı beni rahatsız edermi iphone 7 den geçeceğim içib
Etmez hatta daha iyi bi ekran görürsün ayrıca iPhone 11'deki önemli bir özelliği unuttun. Dolby Atmos desteği :)

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Etmez hatta daha iyi bi ekran görürsün ayrıca iPhone 11'deki önemli bir özelliği unuttun. Dolby Atmos desteği :)
Xr ve Xs te de var o özellik. Telefonu yan çevirince sesler sanki telefondan değilde etraftan geliyormuş gibi hissettiriyor.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Muhtemelen etmez. XS'ten 11'e geçsen ederdi.
Orta seviye telefonlardan bile daha düşük çözünürlük ve PPI'ya sahip 11.

Anfanger16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar iphone 11 e karar verdim.