iPhone iPhone 11 satıp iPhone 12 mini almak mantıklı mı?

Görüşünüz nedir?

• Evet, mantıklı.

Kullanılan: 12 24.0%
  • Hayır, mantıklı değil. Çünkü (yorumda belirtiniz).

Kullanılan: 8 16.0%
  • Kardeş, para bol herhalde.

Kullanılan: 8 16.0%
  • Buna kendin karar versen daha iyi olur.

Kullanılan: 3 6.0%
  • iPhone 12 mini değil de iPhone 12 almak daha mantıklı.

Kullanılan: 19 38.0%

• Kullanılan toplam oy
    50

panzr

Profesör
Merhaba arkadaşlar.

iPhone 11’im var ama boyutu tek elle kullanım için uygun değil maalesef.

iPhone 12 mini çok ilgimi cezbetti ve çıktığında iPhone 11’imi satıp iPhone 12 mini almayı düşünüyorum.

Sizce mantıklı mı? Görüşleriniz nedir arkadaşlar? Ankette oy kullanıp görüşünüzü belirtebilirsiniz.
Mantıklı bir seçim olur. Alabilirsin.

Can77

Üyecik
Peki iPhone 11’imi nereden satabilirim? Tavsiye ettiğiniz platform, uygulama veya site nedir? Meşhur bir uygulama var aslında ama adını burada belirtebiliyor muyum bilmiyorum ama sizler biliyorsunuz bence kastettiğim uygulamayı.

Genelde orada satılıyor telefonlar. Sizce ben de orada satışa çıkarayım mı? Türkiye’ye ilk geldiği zamanlar almıştım, Ekim 2019’da.

Temiz kullandım, batarya ömrü %97. Bir defa Apple tarafından ücretsiz ekran değişikliği oldu, garanti kapsamında. Başka da bir sabıkası yok. Buradan alıcısı olursa konuşabiliriz. :)

Minimum fiyat ne olmalıdır sizce 1 senelik bu iPhone 11 için?
Merhaba dostum pil kullanımın çok iyi gerçekten geçen süre için.. Nasıl başardın böyle korumayı acaba nasıl kullandın ?

Geçmesine geçilir de para eklemeniz gerek ciddi anlamda ve o farka değer mi hiç sanmıyorum. 11 çok iyi bir cihaz , 12 serisinde boya soyulma olayı vardı bence bekleyin hemen almayın alacaksanız da. Apple çözüm bulana kadar 11 mis gibi cihaz.

Merhaba dostum pil kullanımın çok iyi gerçekten geçen süre için.. Nasıl başardın böyle korumayı acaba nasıl kullandın ?
Dostum, şarjın %20’nin altına düşmemesine gayret ettim. Yani bu 1 senelik süreçte en fazla 5 defa batarya %20’nin altına düşüp şarj simgesi kırmızı renge dönmüştür.

Ayrıca da bataryayı fazla zorlamıyorum; yani oyun oynamıyorum veya batarya zorlayacak herhangi bir aktivitede bulunmuyor ve uygulama kullanmıyorum.

Bu nedenle batarya sağlığı iyi kaldı.

Anlık anket sonucuna göre, “iPhone 12 mini yerine iPhone 12 almak daha mantıklı bir hareket olur” diyorsunuz.

Aslında doğru. Çünkü iPhone 12, iPhone 11’e göre daha hafif ve küçük bir cihaz ama tabi öyle dağlar kadar fark yok. Çerçeveler biraz daha incelmiş sanırım.

Dediğiniz gibi iPhone 12 daha mantıklı duruyor. Şu fiyatlar açıklansa da önümüze baksak.

Artık çıksa da alsak.

iPhone 11’im ile YouTube’da iPhone 12 mini ve iPhone 12 kutu açılış (unboxing) videolarını izliyorum.

Batıdaki ülkelerde çoktan çıktı; adamlar eskitti bile...

Ekim 2019’da Apple Store’dan satın alınmış ve an itibari ile 11 ay garantisi kalmış olan iPhone 11’imi 7 bin TL’ye sattığımı varsayarsam;

- Üzerine 2.999 TL koyarak iPhone 12 mini ve,
- Üzerine 3.999 TL koyarak iPhone 12 alabiliyorum.

Aslında ben iPhone 12 mini için 8 bin TL ila 9 bin TL arası bir fiyat bekliyordum ama beklediğimden daha fazla bir ücretle geldi.

Siz ne tavsiye edersiniz? Üzerine 3-4 bin TL koyarak iPhone 12 mini veya iPhone 12 almam mantıklı mıdır?

xDalterx

Asistan
Ekim 2019’da Apple Store’dan satın alınmış ve an itibari ile 11 ay garantisi kalmış olan iPhone 11’imi 7 bin TL’ye sattığımı varsayarsam;

Aslında ben iPhone 12 mini için 8 bin TL ila 9 bin TL arası bir fiyat bekliyordum ama beklediğimden daha fazla bir ücretle geldi.

Siz ne tavsiye edersiniz? Üzerine 3-4 bin TL koyarak iPhone 12 mini veya iPhone 12 almam mantıklı mıdır?
Bence 11 den 12 serisine geçmek fiyatları yakın olsa bile düşündürücü olurdu.

Bu fiyatlarda değmez. 13 serisini bekleyin bence hem 120hz ekranı da olacak.

Ekran ve tasarımdan memnun değilsen mantıklı.12 ailesinde ekran,tasarım dışında en ciddi fark dolby vision hdr video çekebilmesi.