İphone 11 Pro Max Vs Samsung S20 Ultra Vs Huawei P40 Pro ?

• iPhone 11 Pro Max

Kullanılan: 20 66.7%
  • Samsung Galaxy s20 Ultra

Kullanılan: 6 20.0%
  • Huawei P40 Pro

Kullanılan: 4 13.3%

• Kullanılan toplam oy
    30

Bu konuyu okuyanlar

Merto0060

Asistan
Reaksiyon puanı
13

Son düzenleyen moderatör:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

P40 Pro yu salla.Eğer çektiğim videolar Instagram storiese attığımda kalite düşmesin diyorsan,Video performansı mükemmel olsun, ikinci eli iyi olsun,güncelleme takıntında varsa (güncelleme benim için önemli değil) iPhone 11 Pro Max.Mükemmel fotoğraflar çeken çok iyi bir kamera olsun,en iyi teknolojileri bünyesinde barındırsın,Çok iyi bir ekran kalitesi olsun, olağanüstü akıcılık bekliyorsan S20 ultra al derim.

Son düzenleyen moderatör:

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Konunun OnePlus ile hiçbir alakasını göremeyen tek ben miyim?

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
İnstagramda video paylaşıcam görüntü kalitesi düşmesin diyorsan İphone
Ekranı büyük olsun (neredeyse tablet boyutunda) çok film izlerim arada 8K video çekerim diyorsan S20 Ultra
İşlemcisi diğerlerinden daha iyi olsun, fotoğrafla daha çok uğraşırım diyorsan P40 Pro

Dostum bence bu üç cihazın hangisini alırsan al neden diğerini almadım demezsin diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
10
Bence İPhone çünki s20 ultrada bazı sıkıntılar oldu p40 da googke yok ama iphonede bu sıkıntılar yok en iyisi bence İPhone 11 pro max

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Keşke sadece nokta koyacağınıza önceliklerinizi belirten iki kelam bir şey yazsaymışsınız.
Ben bugün alsam S20 Ultra alırdım ama video performansı ve pil açısından Pro Max akıl çeliyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İnstagramda video paylaşıcam görüntü kalitesi düşmesin diyorsan İphone
Ekranı büyük olsun (neredeyse tablet boyutunda) çok film izlerim arada 8K video çekerim diyorsan S20 Ultra
İşlemcisi diğerlerinden daha iyi olsun, fotoğrafla daha çok uğraşırım diyorsan P40 Pro

Dostum bence bu üç cihazın hangisini alırsan al neden diğerini almadım demezsin diye düşünüyorum.
P40 Prodaki işlemci diğerlerinden iyi değil.Burda yanlışınız var.En iyi işlemci Apple da.Kamera konusuna gelince Huawei kameralarına otomatik hdr koymadığı,Ryyb sensördende kurtulmadığı sürece Apple ve Samsung dan iyi olması mümkün değil.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
A13 bionic işlemci frekans hızı 2,65 6 Çekirdek 7 nm
Kirin 990 işlemci frekans hızı 2, 86 Ghz. 8 çekirdek 7 nm

A13 Bionic iphone için en iyi işlemci. Ama Kirin 990 daha iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

A13, Kirin 990 dan çok daha iyi bir işlemci

yanlışım varsa düzeltin lütfen :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

A13 Bionic iphone için en iyi işlemci. Ama Kirin 990 daha iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yanlışım varsa düzeltin lütfen :)
Frekans hızı daha yüksek ve çekirdek sayısının daha fazla olması, daha iyi bir işlemci olduğu anlamına gelmiyor. Note 4 ün sd805 versiyonu ise 4 çekirdek 2,7 ghz frekans hızı var ama performans olarak 2 çekerdekli 1,8 ghz lik a9 un çok gerisinde kalıyor.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Frekans hızı daha yüksek ve çekirdek sayısının daha fazla olması, daha iyi bir işlemci olduğu anlamına gelmiyor. Note 4 ün sd805 versiyonu ise 4 çekirdek 2,7 ghz frekans hızı var ama performans olarak 2 çekerdekli 1,8 ghz lik a9 un çok gerisinde kalıyor.

Yine yanlışım varsa düzeltin ama, çekirdek sayısının yüksek olması, hızlı ve düşük Ghz çekirdekler kullanılmasının nedeni bildiğim kadarıyla şarj süresini uzatmak. yani telefon basit işlemler yaparken yavaş cekirdekleri kullanıyor pil süresini uzatıyor. Güçlü uygulamalarda hızlı çekirdekler devreye giriyor. Performansı arttırır. Belki de İphone işlemcileri bu yüzden fazla batarya tüketiyor. Çünkü hep hızlı çalışıyor :)
Frekans hızı ne kadar yüksekse cihaz o kadar hızlı çalışır. Sanırım bu konuda aynı fikirdeyiz. Bir de şu nanometre olayı var tabi. Sanırım en önemli olay da o. Nm ne kadar düşerse performans o kadar artar. Nm yüksekse kaç çekirdek olduğu, frekans hızının ne olduğu o kadar da önemli olmuyor.

İki işlemci de 7 Nm ise, Kirin 990 frekans hızı yüksekse, ve sekiz farklı çekirdek kullanıyorsa, bir nevi sekiz silindirli motor gibi de düşünebiliriz bunu. A13 işlemciden nasıl çok daha yavaş kalıyor? İşte benim devreler bunu anlamakta zorlanıyor. Belki kullanılan yazılım nedeniyle diyebilirsiniz ki zaten Apple bilgisayarlardan bunu biliyoruz. İntel'in düşük işlemcileri Apple cihazlarının içinde çok daha hızlı çalışıyor. Aynı intel işlemciyi Windows tabanlı bilgisayarlarda kullanınca yarı yarı performans düşüyor. Ama buradan hareketle atıyorum Apple içindeki i3 işlemci, windos kullanan bilgisayar içindeki i7 işlemciden daha hızlıdır demek bana pek doğru gelmiyor.

Neyse fazla uzattım sanırım. teknolojik anlamda bana göre daha bilgilisiniz, amacım muhalefet etmek değil. verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkür ederim. Sayenizde çok şey öğreniyorum. Belki bu konuda da yanlışlarım vardır. Cevap verme zahmetine girdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Yine yanlışım varsa düzeltin ama, çekirdek sayısının yüksek olması, hızlı ve düşük Ghz çekirdekler kullanılmasının nedeni bildiğim kadarıyla şarj süresini uzatmak. yani telefon basit işlemler yaparken yavaş cekirdekleri kullanıyor pil süresini uzatıyor. Güçlü uygulamalarda hızlı çekirdekler devreye giriyor. Performansı arttırır. Belki de İphone işlemcileri bu yüzden fazla batarya tüketiyor. Çünkü hep hızlı çalışıyor :)
Frekans hızı ne kadar yüksekse cihaz o kadar hızlı çalışır. Sanırım bu konuda aynı fikirdeyiz. Bir de şu nanometre olayı var tabi. Sanırım en önemli olay da o. Nm ne kadar düşerse performans o kadar artar. Nm yüksekse kaç çekirdek olduğu, frekans hızının ne olduğu o kadar da önemli olmuyor.

İki işlemci de 7 Nm ise, Kirin 990 frekans hızı yüksekse, ve sekiz farklı çekirdek kullanıyorsa, bir nevi sekiz silindirli motor gibi de düşünebiliriz bunu. A13 işlemciden nasıl çok daha yavaş kalıyor? İşte benim devreler bunu anlamakta zorlanıyor. Belki kullanılan yazılım nedeniyle diyebilirsiniz ki zaten Apple bilgisayarlardan bunu biliyoruz. İntel'in düşük işlemcileri Apple cihazlarının içinde çok daha hızlı çalışıyor. Aynı intel işlemciyi Windows tabanlı bilgisayarlarda kullanınca yarı yarı performans düşüyor. Ama buradan hareketle atıyorum Apple içindeki i3 işlemci, windos kullanan bilgisayar içindeki i7 işlemciden daha hızlıdır demek bana pek doğru gelmiyor.

Neyse fazla uzattım sanırım. teknolojik anlamda bana göre daha bilgilisiniz, amacım muhalefet etmek değil. verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkür ederim. Sayenizde çok şey öğreniyorum. Belki bu konuda da yanlışlarım vardır. Cevap verme zahmetine girdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.
Rica ederim. Nm daha düşük olunca aynı performansda daha az güç harcayarak daha az pil kaybediyor ve daha az ısınıyor. Bildiğim kadarıyla performans olarak nm nin çok etkisi yok (pil performansı dışında) örnek olarak: exynos 9825 ile 9820 performans olarak hemen hemen aynı işlemciler ama 9825 7nm kullandığı için daha iyi pil/ekran süresi verebiliyor ve daha az ısınıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
şu anda pro max e rakip cihaz mı var piyasada
Soruyu yanlış sordun.Şöyle sorman lazım S20 ultra nın rakibi varmı piyasada? ?? iPhone nun video performansı ve sosyal medya dışında bir esprisi yok.Samsung daki ekran kalitesi,Samsung daki stereo hoparlör,Samsung daki arka kamera,Samsung daki ön kamera,Samsung daki 120 Hz sayesinde oluşan akıcılık İphone da yok.Apple ı bu kadar abartmayın.??

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Performans ve video kayıdı olarak iPhone 11 Pro Max. Huawei'de Google desteği yok tabi ne kadar önemli size bağlı. Samsung ise bu iki telefonun ortasında.

Science

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Huawei yi salla. Oppo find x2 ye bak derim. Yoksa 11 promax s20 ye göre daha mantıklı

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Soruyu yanlış sordun.Şöyle sorman lazım S20 ultra nın rakibi varmı piyasada? ?? iPhone nun video performansı ve sosyal medya dışında bir esprisi yok.Samsung daki ekran kalitesi,Samsung daki stereo hoparlör,Samsung daki arka kamera,Samsung daki ön kamera,Samsung daki 120 Hz sayesinde oluşan akıcılık İphone da yok.Apple ı bu kadar abartmayın.??
apple ı abartmıyorum ekran kalitesi anlamında geçen senenin en kaliteli ekranlı telefonu pro max seçildi.keza pro max daki kadar iyi ses netliğine sahip bir telefon daha yok piyasada. 120hz ekran içinse evet samsung o konuda çok başarışı ona bir lafım yok ama bu apple ın ekranın kötü olduğu anlamanıza gelmez ve kamera konusundaysa gözün gördüğüne en yakın fotoları apple cihazlar çekiyor. s20 ultra daki odaklama sorununuda unutma ayrıca abartmadım ekran kamera batarya performansı gibi kriterlerde telefonlar hep yarışır ama konu işletim sistemi ve işlemciye geldiğinde apple hala rakipsiz[/QUOTE]

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
apple ı abartmıyorum ekran kalitesi anlamında geçen senenin en kaliteli ekranlı telefonu pro max seçildi.keza pro max daki kadar iyi ses netliğine sahip bir telefon daha yok piyasada. 120hz ekran içinse evet samsung o konuda çok başarışı ona bir lafım yok ama bu apple ın ekranın kötü olduğu anlamanıza gelmez ve kamera konusundaysa gözün gördüğüne en yakın fotoları apple cihazlar çekiyor. s20 ultra daki odaklama sorununuda unutma ayrıca abartmadım ekran kamera batarya performansı gibi kriterlerde telefonlar hep yarışır ama konu işletim sistemi ve işlemciye geldiğinde apple hala rakipsiz
[/QUOTE]
Ekran konusunda hiçbir firma Samsung ile yarışamaz.Bütün firmalara ekran tedarik eden,en canlı,en kaliteli ekranlara sahip firmadır Samsung. Hoparlör tarafında Promax iyi bir kalite sunuyor ama S20 ultra hem gür hem mükemmel ses kalitesi sunuyor.Kamera olayına gelince kamera sadece renk doğruluğundan ibaret değil.Renk doğruluğu dışında hdr,zoom,porte,ultra geniş açı gibi unsurlarda var bu unsurların hepsinde S20 ultra İphone 11 Pro Max den daha iyi.Videoda odaklanma sorunu Mayıs güncellemesi ile düzeldi.İşlemci konusunda Apple en iyisi ama günlük kullanımda ben bunu hissetmiyorsam ne yapayım o işlemciyi.İşletim sistemi konusunda rakipsiz değil çünkü dünyanın yüzde 65 i android işletim sistemini kullanıyor.??

Son düzenleme:

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Ben kesinlikle iphone taraftarıyım gerek performans gerek işletim sistemi gerekse tasarımda hepsini sollar

edit:android sevdalısı arkadaşlar lütfen yorumuma komik demesin bunlar gerçekler

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Iphone 11 Pro Max tabii kide. Kamera ve yazılım kısmı daha iyi. Hem çelik kapak var.