İphone 11 pro max mi İphone 11 mi Note 10 plusmı

Bu konuyu okuyanlar

neonidas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba bir kaç sorum olucak iphone 11 pro max kayıtsız almayı düşünüyorum 3 ay kullanıcam yazında kayıdını açtırmayı düşünüyorum fiyatı 256 gb 8300 Tl iphone 11 ise tr kayıtlı 6999 note plus da tercihlerim arasında sizce kayıtsız alsam iphone 11 pro max 3 ay kullandıktan sonra kapandıktan sonra her hangi bi ceza ödermiyim yardımcı olursanız sevinirim hangisini tavsiye edersiniz 3 ay sonra herhangi bir ceza alırmıyım vergi cezası felan

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yanlış hatırlamıyorsam telefona Türkiye’deki bir operatörün SIM kartını taktığında 3 ay süren başlıyor. Bu süreç içinde pasaport kayıtlı yapıp 1500₺ ödemezsen o telefon iletişime kapanıyor(sanırsam türkiyedeki sim kartlarını kullanamıyorsun)

neonidas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanlış hatırlamıyorsam telefona Türkiye’deki bir operatörün SIM kartını taktığında 3 ay süren başlıyor. Bu süreç içinde pasaport kayıtlı yapıp 1500₺ ödemezsen o telefon iletişime kapanıyor(sanırsam türkiyedeki sim kartlarını kullanamıyorsun)
Ya yaza kadar kapalı kalsın sorun değil gürcistana giriş çıkış yapıcam bi cezası felan olurmu ondan korkuyorum sonra kayıt ettirebilirmiyim telefonu kapandıktan 5 ay sonra

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Aksiyona gerek yok. Note 10 Plus ya da iPhone 11 hayli hayli yeter.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ya yaza kadar kapalı kalsın sorun değil gürcistana giriş çıkış yapıcam bi cezası felan olurmu ondan korkuyorum sonra kayıt ettirebilirmiyim telefonu kapandıktan 5 ay sonra
Kapandıktan sonra ceza falan olduğunu sanmıyorum ama kapandıktan sonra kayıt yaptıramıyorsun diye biliyorum.

Eğer daha sonra kayıt yaptırmayı falan düşünüyorsan telefonu sim kartı takmadan kullan. Fırsatın olduğun zaman takarsın.

neonidas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kapandıktan sonra ceza falan olduğunu sanmıyorum ama kapandıktan sonra kayıt yaptıramıyorsun diye biliyorum.

Eğer daha sonra kayıt yaptırmayı falan düşünüyorsan telefonu sim kartı takmadan kullan. Fırsatın olduğun zaman takarsın.
kapandıktan sonra kayıt yaptıramıyorsam yazı beklelemem lazım ozamana kadar telsiz duramam note 10 plus öneririmsiniz

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar Merhaba bir kaç sorum olucak iphone 11 pro max kayıtsız almayı düşünüyorum 3 ay kullanıcam yazında kayıdını açtırmayı düşünüyorum fiyatı 256 gb 8300 Tl iphone 11 ise tr kayıtlı 6999 note plus da tercihlerim arasında sizce kayıtsız alsam iphone 11 pro max 3 ay kullandıktan sonra kapandıktan sonra her hangi bi ceza ödermiyim yardımcı olursanız sevinirim hangisini tavsiye edersiniz 3 ay sonra herhangi bir ceza alırmıyım vergi cezası felan

3 ay değil 4 ay süre var. Bu süre içinde kayıt olmazsa telefon kapanır. Herhangibir ceza yok. Ne zaman pasaport kaydı yaptırırsanız tekrar açılır

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42

Kapandıktan sonra kayıt yapılmadığını nereden çıkardınız. İlk defa duyuyorum

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kapandıktan sonra kayıt yapılmadığını nereden çıkardınız. İlk defa duyuyorum
BRK’nın soru-cevap kısmında bunula ilgili bir şey yazıyordu.

“Kayıt işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar nedir?” Sorusunun cevabının son cümlesinden yola çıktım.

“IMEI kaydı için kişiye ait yurda giriş yapılan belgenin son üç yıl içerisinde herhangi bir cihaz kayıt işleminde kullanılmamış ve kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarih üzerinden 120 günlük hak düşürücü sürenin geçmemiş olması gerekmektedir.”

Sanırsam benim yukarıdaki “120 gün sürenin sim kartını taktığın an başlaması” doğru değil gibi görünüyor.

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
BRK’nın soru-cevap kısmında bunula ilgili bir şey yazıyordu.

“Kayıt işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar nedir?” Kısmının cevabı:

“IMEI kaydı için kişiye ait yurda giriş yapılan belgenin son üç yıl içerisinde herhangi bir cihaz kayıt işleminde kullanılmamış ve kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarih üzerinden 120 günlük hak düşürücü sürenin geçmemiş olması gerekmektedir.” diyor. Son cümleden yola çıktım.

Hak düşürücü acaba o mu demek. O zaman bu yeni birşey. Teşekkürler bi araştıracağım

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Hak düşürücü acaba o mu demek. O zaman bu yeni birşey. Teşekkürler bi araştıracağım
Son zamanlarda bu sistem sıkça (ve bizim aleyhimize) değişiyor. Bundan yeni şeyleri görmek normal bir şey diye düşünüyorum. Ben de zaten bu konuda çok bilgili değilim.

kapandıktan sonra kayıt yaptıramıyorsam yazı beklelemem lazım ozamana kadar telsiz duramam note 10 plus öneririmsiniz
Note 10 çok güzel bir cihaz ama şahsen ben onun yerine S10+’a bakardım: S10+ hala çok iyi bir cihaz ve note 10+ kadar kabiliyetli olduğunu düşünüyorum. Elbette batarya ve işlemci gibi konularda note 10+ biraz daha iyi ama o fark ikisi arasında fazla değil. Asıl nedenim s10+’un daha ucuz olması.

Yalnız s-pen’i seviyorsan veya s-pen’i deneyimlemek istiyorsan note 10+ çok iyi bir seçenek olur diye düşünüyorum. Hem s10+,hem de note 10+ çok kabiliyetli telefonlardır...