iPhone 11 - İPhone XS - Samsung S10 - Açıklamada bir şey sorucam cevaplarsanız sevinirim

Bu konuyu okuyanlar

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Fazla konu açtım bununla ilgili, ama gerçekten çok kararsızım, Iphone Xr mı daha iyi İPhone XS mi ? iPhone XS ile İPhone 11 arasında kaldım, aralarında işlemci kamera konusunda fazla fark yok anladığım kadarıyla, İPhone XS İPhone 11 Pro ile karşılaştırılacak cihaz sanırım, ayrıca ben ekran konusuna takılıyorum, Iphone 11 Ips LCD ekran kullanıyor, kötü değil ama İPhone XS Süper Amoled kullanıyor, ikisine de baktığınızda görüntü farkını anlayacaksınızdır, s10a gelince gerçekten çok güzel ve şık bir cihaz, android özgürlük konusunda rahat cihaz ama aklım hep İPhone XS’te, aşırı şık ve zarif cihaz, çok hoşuma gitti, uzun ömürlü götürür diyorsanız İPhone XS alıcam, oyunları full HD kalitesinde hiç kasmasın, sesi iyi çıksın, kamera konusunda iyi olsun, arayüz akıcı olsun, uzun ömürlü olsun, bilgi verirseniz sevinirim son olarak İPhone X eski olduğu halde neden hepsinden pahalı

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Fazla konu açtım bununla ilgili, ama gerçekten çok kararsızım, Iphone Xr mı daha iyi İPhone XS mi ? iPhone XS ile İPhone 11 arasında kaldım, aralarında işlemci kamera konusunda fazla fark yok anladığım kadarıyla, İPhone XS İPhone 11 Pro ile karşılaştırılacak cihaz sanırım, ayrıca ben ekran konusuna takılıyorum, Iphone 11 Ips LCD ekran kullanıyor, kötü değil ama İPhone XS Süper Amoled kullanıyor, ikisine de baktığınızda görüntü farkını anlayacaksınızdır, s10a gelince gerçekten çok güzel ve şık bir cihaz, android özgürlük konusunda rahat cihaz ama aklım hep İPhone XS’te, aşırı şık ve zarif cihaz, çok hoşuma gitti, uzun ömürlü götürür diyorsanız İPhone XS alıcam, oyunları full HD kalitesinde hiç kasmasın, sesi iyi çıksın, kamera konusunda iyi olsun, arayüz akıcı olsun, uzun ömürlü olsun, bilgi verirseniz sevinirim son olarak İPhone X eski olduğu halde neden hepsinden pahalı
İp11,xs’e göre daha iyi performans,kamera ve batarya ömrüne sahip. Hem de uzun kullanım için daha iyi(1 yıl daha güncel) ama ekrana takılıyorsan xs te gayet iyi bir seçim olur. Yalnız batarya ömrü sıkıntı olabilir.(bu etkiyi azaltmak için siyah arkaplan/gece modu kullanabilirsin. LED ekranlar siyahta çok az enerji tüketiyor. Bu LCD ekranlar İçin geçerli değil)

A12 ile A13 işlemcisi arasında çok fark yok gibi görünebilir ama a13 enerji konusunda a12’ye göre baya verimli ve grafen tabakaya sahip(ısıyı dağıtıyor,yani daha geç ısınıyor)

Xs’teki a12 işlemcisinin seni üzeceğini sanmıyorum. En ağır oyunlarda bile güzel performans veriyor ama ısınınca performansı tüm işlemciler gibi düşüyor. Xs’in cam arkası ve neredeyse sıfır soğutma sistemi bu işlemciyi çabucak ısındırabilir.

S10 ise Xs’e göre video,performans,güncellik ömrü ve kameradaki bazı faktörler(dinamik aralık,portre modu vb) hariç her türlü daha iyi

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,022
iPhone Xs uzun süre seni götürür rahat ol o konuda öncelikle. Tasarım konusunda da iPhone X , Xs , 11 Pro serisi en üst segment cihazlar olduğu için tasarımları gerçekten güzel ve ince detaylara sahip. Şu anda iPhone 8 ve X'in kullandığı A11 işlemcisi bile App Store'da bulunan oyunların neredeyse tamamını sorunsuz bir şekilde oynatıyor. A12'de çok güçlü bir işlemci 2020 şartlarında. Bence Xs alıp uzun süre kullan arkana bakma. Kamera olarakta müthiş bir kameraya sahip. Tek eksisi gece modu.

Bu arada iPhone X'in üretimi durduğu için fiyatları çok pahalı ona takılma.

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
İlk iPhone umu bu Ocak başında aldım. Bir android kullanıcısı olarak biraz özelleştirme özlemedim değil ama yorumum şu. Bugüne kadar adam akıllı telefon kullanmamışım diyorum
Eski telefonlarım
Galaxy S3 (S4 piyasaya yeni çıktığında aldım 3 yıl kullandım)
Samsung galaxy note 4 (Aldım piyasaya note 5 çıktı çok memnun kaldım bı cihazdan artık yeni biriey istediğim için yeni cihaz aldım)
Geçen Ağustos ayında Mi note 3 aldım bu zamana zor dayandım
Bu cihazı da 3 4 yıl rahat kullanırım
Demek istediğim son cihaz hariç amiral gemisi kullandım. Kalite budur dedim
İphone geçme sebebim ise son kullandığım cihazda çeşitli uygulama ve sistem güncellemesi sonraları hataların çok sık olması. Örneğin mail ile gelen belgeyi direkt drive a kaydetmeye çalıştığımda cihaz tıkanıyordu ve işlemi yapmıyordu
Şimdiye kadar iPhone saat gibi çalışıyor umarım böyle devam eder

Reaksiyon puanı
296
iphone 11 al hem stabil hem güncel alınabilecek en iyi telefon

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Kamera konusunda İPhone XS mi İPhone 11 mi

Reaksiyon puanı
8,022
Gündüz çekimlerde çok fazla bir fark yok. Ancak gece çekiminde iPhone 11 daha başarılı. Üstüne Ultra Geniş Açı Kamerası ile gayet güzel fotoğraflar çekebiliyorsun.