Iphone 11 dökülüyor

Bu konuyu okuyanlar

Abdullah81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Telefonu alalı 6 ay falan oldu aldıktan 1 ay sonra kameranın içinde toz olduğunu farkketim bariz gözüküyor ama kamerayı açtığında falan hiç birşey bekli olmuyor sorun yapmadım aradan 1 2 ay geçtikten sonra kameranın etrafındındaki çıkıntılar var gören varsa bilir oraların boyaları dökülmeye başladı ve alttaki beyaz tabakası gözükmeye başladı gidiyosun 7 bin tl veriyosun daha yılı dolmamış boyası dökülüyor bu ne rezaletliktir yaa !!

Abdullah81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yaşadığım yere yakın servis yok yakın servis olsa çoktan göstericem ama yok hani çok saçma daha 6 7 aylık telefon ya hayatta hor kullanan birisi değilim kılıfsız asla kullanmam ama harbiden çok moralimi bozdu varya anlatamam yani

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
Yaşadığım yere yakın servis yok yakın servis olsa çoktan göstericem ama yok hani çok saçma daha 6 7 aylık telefon ya hayatta hor kullanan birisi değilim kılıfsız asla kullanmam ama harbiden çok moralimi bozdu varya anlatamam yani
Bir telefona 7bin versem benimde bozulurdu :D

KarabelaGustavo

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Daha fazla problem yaşamadan servise götürseniz iyi olur

Abdullah81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yani servise hadi diyelim getirdim değişim olursada açıkcası içime sinmez değişim telefonlarına güvenmiyorum daha öncesinde 6 kullanıyordum 4 kere değişti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Appleden yana şansım yok benim

İlk defa böyle bir sorun okudum. İnternette başka bir yerde anakonu var iPhone 11 diye orası aktif kullanıcı dolu, oraya sorununu yaz bi bakalım. Başka sorun yaşayan var mı neler yapmış görürüz.
Hangi site ?

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
Yani servise hadi diyelim getirdim değişim olursada açıkcası içime sinmez değişim telefonlarına güvenmiyorum daha öncesinde 6 kullanıyordum 4 kere değişti

Bu soyulma sadece kamera kısmında var değil mi?

Abdullah81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Evet evet başka biyerinde birşey yok kameranın çıkıntıları var 11 de oralar nokta nokta dökülüyor beyaz beyaz oldu belli oluyor

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
iPhone 11 değilde diğer modellerinde olan boya dökülmeleri olaylarına baktım ve çoğu İphone7 mat renkte gerçekleşmis,servis de bu kozmetik bir hata deyip garanti kapsamına almamışlar ve tamir için ücret talep etmişler.

Evet evet başka biyerinde birşey yok kameranın çıkıntıları var 11 de oralar nokta nokta dökülüyor beyaz beyaz oldu belli oluyor
Umarım servis kozmetik hatası deyip sizi yollamazlar.

Abdullah81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
11 de bu sorunu yaşayan ne gördüm ne duydum ne bulabildim ki bilgi alsam heralde tek bu durumu yaşayan ben olmalıyım öyle gözüküyor

iPhone 11 değilde diğer modellerinde olan boya dökülmeleri olaylarına baktım ve çoğu İphone7 mat renkte gerçekleşmis,servis de bu kozmetik bir hata deyip garanti kapsamına almamışlar ve tamir için ücret talep etmişler.

Umarım servis kozmetik hatası deyip sizi yollamazlar.
Kozmetik hatası nasıl ne oluyor ?

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
11 de bu sorunu yaşayan ne gördüm ne duydum ne bulabildim ki bilgi alsam heralde tek bu durumu yaşayan ben olmalıyım öyle gözüküyor

Kozmetik hatası nasıl ne oluyor ?
Dediğim gibi boya dökülmeleri,soyulmalar vs.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278

Hangi site ?
Diğer büyük forum sitesinde anakonusu aktif oraya sor. İphone 11 ana konu diye Google de arama yap görürsün.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Telefonu alalı 6 ay falan oldu aldıktan 1 ay sonra kameranın içinde toz olduğunu farkketim bariz gözüküyor ama kamerayı açtığında falan hiç birşey bekli olmuyor sorun yapmadım aradan 1 2 ay geçtikten sonra kameranın etrafındındaki çıkıntılar var gören varsa bilir oraların boyaları dökülmeye başladı ve alttaki beyaz tabakası gözükmeye başladı gidiyosun 7 bin tl veriyosun daha yılı dolmamış boyası dökülüyor bu ne rezaletliktir yaa !!
Öncelikle geçmiş olsun.Cihazında yaşanan kameraya toz girme olayı İphone larda olabiliyor.Cihazı servise gönderin.Cihazı geri aldığınızda içinize sinmiyorsa elden çıkarın.İphone 11 in balon,fiyasko bir cihaz olduğunu bu forumda yüzlerce kere söyledim ama hep tepki aldım.Yine İphone alacaksanız xs yada Se 2020;android tarafında bir cihaz alacaksanız S20 plus a bakın derim.

Reaksiyon puanı
7,999
Cihaz satışa sunulduğu gün satın alan arkadaşıma sordum böyle bir sorun yok dedi. Hatalı üretim denk gelmiş olabilir veya kullanırken kimyasal falan temas etmiş olabilir (Temizlik maddeleri vs.)

Apple Türkiye garantiliyse yollayıp anlatın onlar yardımcı olur müşteri memnuniyeti iyi Apple'ın.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Bende ilk defa öyle bir sorun okuyorum ki, reddit gibi uluslararası ortamda dahi kameranın etrafındaki boyanın soyulması şikayetini görmedim. Acaba diyorum kılıfsız kullanıp ,telefonu o şekilde biryerlere koyunca olmuş olabilir mi?

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23

Son durum nedir?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ben de iPhone 11 almayı düşünüyordum da böyle bir sorun görünce (her ne kadar binde bir olsa da) son durum nedir, değişim yaptılar mı diye merak ettim. :)
Boşver kardeşim, muhtemelen aynı paraya, belki daha ucuza ondan bin kat daha güzel ve kalitelisini alabilirsin. S10 plus gibi mesela. Ayrıca android özgürlüğünü de doya doya yaşarsın.

monarosa

Asistan
Reaksiyon puanı
74
servisine götürün benim bı-undan 3 yıl önce aldığım iPhone vardı servis çözemedi yenisini verdiler memnunda kaldım.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
geçmiş olsun imkanın varsa apple store'a bizzat git...

BTHNBLR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Garanti dediğimiz durum bunun için var zaten. Yeri geliyor adam 600 bin liraya araba alıyor 3 gün sonra servise götürmek zorunda kalıyor. Teknoloji şans işi. Kötü şans için firmalar garanti sağlar ve sırf bu garanti için binlerce lira alır. O telefonlardan garantiyi çıkarın %30 %40 ucuzlar.

Sen sıkıntılı bi üretim serisine denk gelmiş olabilirsin. Yıllar önce bir serisinin ışık kaçırması gibi. Sonra toplatmıştı hepsini. Garantiye verdiğinde ilgi alaka seni memnun eder diye düşünüyorum. Bende 12'yi bekliyorum duruma göre 11 veya 12 almayı istiyorum.