Soru iPhone 11 çakma batarya kullanırsak pil sağlığında düşme olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
iPhone 11 çakma batarya kullanırsak telefonu iyi kullansak bile pil sağlığı düşer mi?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
iPhone 11 çakma batarya kullanırsak telefonu iyi kullansak bile pil sağlığı düşermi?
Orijinalde kullansan,yan sanayi de kullansan bataryanın belli bir ömrü var.Orjinal bataryada oyun olmadığı takdirde 2,5-3 yıl yan sanayi bataryada 1,5-2 yıl kullanırsın.Yan sanayi bataryanın avantajları: 1-Daha ucuz olması 2-Orjinal bataryaya göre 1,5 saat fazla kullanım sunması. İphone 11e Deji batarya aldığın takdirde minimum 1,5 yıl kafan rahat kullanırsın.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Orijinalde kullansan,yan sanayi de kullansan bataryanın belli bir ömrü var.Orjinal bataryada oyun olmadığı takdirde 2,5-3 yıl yan sanayi bataryada 1,5-2 yıl kullanırsın.Yan sanayi bataryanın avantajları: 1-Daha ucuz olması 2-Orjinal bataryaya göre 1,5 saat fazla kullanım sunması. İphone 11e Deji batarya aldığın takdirde minimum 1,5 yıl kafan rahat kullanırsın.
Teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Çakma batarya Deji falansa sıkıntı olmaz ancak şu artırılmış mAh olayına inanmayın derim. Ben birkaç Android - iOS cihazda denedim, bir fark göremedim.

Reaksiyon puanı
8,023
2-Orjinal bataryaya göre 1,5 saat fazla kullanım sunması.
Deji , Woyax gibi markalar için bu geçerli. Yoksa piyasa satılan yan sanayi bataryaların neredeyse tamamı orjinal bataryanın yarısı kadar bile performans veremiyor.

Ayrıca takılan pil No-name ise patlama riski veya anakarta dengesiz akım verme ihtimali var cihazınızı açılmaz duruma getirebilir.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Deji , Woyax gibi markalar için bu geçerli. Yoksa piyasa satılan yan sanayi bataryaların neredeyse tamamı orjinal bataryanın yarısı kadar bile performans veremiyor.

Ayrıca takılan pil No-name ise patlama riski veya anakarta dengesiz akım verme ihtimali var cihazınızı açılmaz duruma getirebilir.
Benimde yan sanayi bataryadan kastım Deji bataryasıydı.Deji batarya orjinal bataryaya göre 1,5 saat fazla kullanım sunuyor.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Orjinalin yerini hiçbiri tutmuyor ama deji baseus gibi markalar idare eder

Bower
Megatech
Kensa
Syrox
Bu markalar çöp

anil.ozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
benim şahisi görüşüm kaliteli yan sanayi alırsan herhangi pil sağlığında hemen düşme olmaz tabi her elktroniğin olduğu gibi bataryalarında belli bir sarj edilme süresi ve ömrü var ben rova batarya aldım 8 aydır kullanmaktayım pil sağlığında felan düşme olmadı ilk günki gibi performansı felan iyi