iPad’e indirdiğim dosyalardan virüs bulaşır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Esen1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar, edebiyat öğrencisi olduğum için safariden sürekli epub olarak kitaplar indiriyorum bilmediğim sitelerden. Virüs bulaşma ihtimali var mıdır acaba? Varsa ne yapmalıyım şu an için? İyi forumlar

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Bilmediğiniz sitelerden indirmek virüs bulaştırabilir. Böyle bir ihtimal mevcut. Şu an için yapılcak bişi yok. Virüs olabilceğini düşündüğünüz durumlar yaşanmıyorsa sorun yok demektir. Bende indiriyorum çoğu zaman ama bu zamana kadar bir şey olmadı

Esen1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bilmediğiniz sitelerden indirmek virüs bulaştırabilir. Böyle bir ihtimal mevcut. Şu an için yapılcak bişi yok. Virüs olabilceğini düşündüğünüz durumlar yaşanmıyorsa sorun yok demektir. Bende indiriyorum çoğu zaman ama bu zamana kadar bir şey olmadı
internetten araştırdığımda ios için neredeyse mümkün değil virüs bulaşması deniliyor o yüzden sormuştum

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
internetten araştırdığımda ios için neredeyse mümkün değil virüs bulaşması deniliyor o yüzden sormuştum
evet, zor ama belli bir yere kadar. Teknoloji gibi zararlı yazılımlarda her geçen gün daha iyi güçlü oluyorlar.
Sizin dikkat etmeniz gereken temel kurallar var.
sitenin https ile başlaması ve uzantısının bilindik olması
bilindik site olması.
Bunlara dikkat ederseniz herhangi bir sorun olmaz.
Ha diyelimki virüs indirdiniz bilmeden. İoslara dediğiniz gibi zor virüs bulaşması.

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Yok her cihaza virüs bulaşabilir ama windows android gibi, birden fazla marka ve çok sayıda telefon veya bilgisayara hizmet eden işletim sistemleri daha korumasız diye biliyorum. Yani Mac Os ve ios daha güvenli ama yinede dikkat et

Esen1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
evet, zor ama belli bir yere kadar. Teknoloji gibi zararlı yazılımlarda her geçen gün daha iyi güçlü oluyorlar.
Sizin dikkat etmeniz gereken temel kurallar var.
sitenin https ile başlaması ve uzantısının bilindik olması
bilindik site olması.
Bunlara dikkat ederseniz herhangi bir sorun olmaz.
Ha diyelimki virüs indirdiniz bilmeden. İoslara dediğiniz gibi zor virüs bulaşması.anladı
anladım teşekkür ederim. Peki şu an sıfırlamama gerek var mı ipadi

Esen1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
iOS'te bu tarz virüs vb. olaylar pek sık yaşanmaz. Zaten olsa bunu anlarsınız. Yapabileceğiniz tek şey cihazı sürekli olarak güncel tutmaktır.
teşekkür ederim
nasıl anlayabilirim virüs olup olmadığını