Yardım iPad Pro 2021 kendi kendine şarj oluyor

Bu konuyu okuyanlar

Kerem Kara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Dün satın aldım. Bugün şarza taktım. Cihazı şarzdan çektiğimde %95 idi. Giderek kendi kendine artıyor. Şimdi %98 oldu. Şarza bağlı bile değil. Bu nasıl oluyo bende anlamadım. Acaba batarya bozulmuş olabilir mi?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Batarya bozulmuş olabilir. Şu şekilde deneyebilirsin
Şarjı bitir, kapansın -> şarja tak kapalı dursun %100 e kadar çıkarma
Şarjı tamamen bitmeden şarja takma.
Bunu 3 kere tekrarla batarya kalibrasyonu yapmış olursun ve daha doğru göstermeye başlar.
3 kere bu şekilde yapınca istediğin gibi şarja takabilirsin daha sonrasında.

Kerem Kara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Batarya bozulmuş olabilir. Şu şekilde deneyebilirsin
Şarjı bitir, kapansın -> şarja tak kapalı dursun %100 e kadar çıkarma
Şarjı tamamen bitmeden şarja takma.
Bunu 3 kere tekrarla batarya kalibrasyonu yapmış olursun ve daha doğru göstermeye başlar.
3 kere bu şekilde yapınca istediğin gibi şarja takabilirsin daha sonrasında.

Bataryayı %20 nin altına düşürmemeye dikkat ediyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bataryayı %20 nin altına düşürmemeye dikkat ediyorum.
Genel bir kullanım için yararlı bir şey ancak bataryayı kalibre etmek istiyorsan sıfırlamak iyi gelebilir birkaç kez sıfırladın diye bozulacak değil tablet merak etme.

Kerem Kara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Genel bir kullanım için yararlı bir şey ancak bataryayı kalibre etmek istiyorsan sıfırlamak iyi gelebilir birkaç kez sıfırladın diye bozulacak değil tablet merak etme.
Tabletin her hangi bir özelliği olabilir mi? henüz daha yeni tam alışamamıştır sanırım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dün satın aldım. Bugün şarza taktım. Cihazı şarzdan çektiğimde %95 idi. Giderek kendi kendine artıyor. Şimdi %98 oldu. Şarza bağlı bile değil. Bu nasıl oluyo bende anlamadım. Acaba batarya bozulmuş olabilir mi?
Apple destek ile görüş.
Yepyeni tablet için buralarda çözüm arama. Sen sal onlar uğraşsın.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ürün belli ki fabrikasyon hatalı çıkmış. Bu sebep ile yenisini talep etmelisiniz.

Kerem Kara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Ürün belli ki fabrikasyon hatalı çıkmış. Bu sebep ile yenisini talep etmelisiniz.

Aslında bu sadece 1 kere oldu. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu da anladım. Cihazı şarj %100 olmadan çekmemek gerekiyormuş. %100 olmadan çekilirse batarya bozulabiliyormuş. Şu an öyle bir sorun ile karşılaşmıyorum değiştirmeye gerek varmı?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Bataryanın içine fazladan elektrik kaçmış olabilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aslında bu sadece 1 kere oldu. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu da anladım. Cihazı şarj %100 olmadan çekmemek gerekiyormuş. %100 olmadan çekilirse batarya bozulabiliyormuş. Şu an öyle bir sorun ile karşılaşmıyorum değiştirmeye gerek varmı?
Öyle bir şart yok yeni cihazlar artık epey akıllı istersen yüzde 60'da istersen yüzde 80'de çekersin illa yüzde 100 yapmana gerek yok.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bu foruma 2017 yılından beri üyeyim. Genellikle mobil cihazlar konusuna büyük bir miktarda mesajlarım var. Şarjın %100 olmadan şarjdan çekilmesinin hiçbir sorun olduğu söyleyen ne üyeyle karşılaştım ne de öyle bir sorun yaşadım. Uzun lafın kısası sizin tabletiniz hiçbir bağlantı olmadan şarj oluyor. Bu durum teknik bir problemdir. Apple teknik servisine cihazım fabrikasyon hatalı geldi yenisini talep etmek istiyorum açıklamasında bulunmalısınız. Aksi taktirde boşu boşuna cihazın onarımı için 2 hafta gelmesi içinde 1 hafta beklerseniz ve belki de sorun çözülmemişte olabilir.

Kerem Kara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Bataryanın içine fazladan elektrik kaçmış olabilir.
Bu foruma 2017 yılından beri üyeyim. Genellikle mobil cihazlar konusuna büyük bir miktarda mesajlarım var. Şarjın %100 olmadan şarjdan çekilmesinin hiçbir sorun olduğu söyleyen ne üyeyle karşılaştım ne de öyle bir sorun yaşadım. Uzun lafın kısası sizin tabletiniz hiçbir bağlantı olmadan şarj oluyor. Bu durum teknik bir problemdir. Apple teknik servisine cihazım fabrikasyon hatalı geldi yenisini talep etmek istiyorum açıklamasında bulunmalısınız. Aksi taktirde boşu boşuna cihazın onarımı için 2 hafta gelmesi içinde 1 hafta beklerseniz ve belki de sorun çözülmemişte olabilir.
Arkadaşın dediği gibi bataryaya fazladan elektirik kaçmış olabilir mi?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşın dediği gibi bataryaya fazladan elektirik kaçmış olabilir mi?
Bildiğim kadarıyla her cihazın akım koruma devreleri var.
Sizin tabletteki bu devre bozuk veya hiç yok ise dediğim gibi yenisiyle değiştirmeniz gerekebilir.