İpad Pro 2 10.5 (2017) mi Yoksa Macbook Air Early 2015 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Xerneo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese iyi geceler diliyorum :)

Başlığa sevgili Shiftdelete.net adminleri de teşrif ederler umarım çünkü soru-cevap etkinliklerini bir türlü yakalayamaz oldum. Uzun lafın kısası soruma gelecek olursam

Ben bu sene üniversiteye başlayacağım ve 4 yıl boyunca işlerimi görecek bir macbook air bakıyordum. Ama Apple'ın bu sene macbook air'leri es geçmesi ve İpad Pro'lara ağırlık göstermesi acaba İpad Pro'lar macbook air'lerin yerini mi alacak dedirtti. Ben de İpad Pro 2 (2017) bakmaya başladım. MacBook Pro'lara çıkacak kadar bütçem yok. Alabileceğim tek mac pc macbook air olabilir.

Üniversitede mailler,sunumlar,slaytlar,kısmen office uygulamaları gündelik işlemler ve video editler vs için bir macbook air alacaktım. Ama Apple mwdc 17 de artık bunları İpad Pro'da da yapılabileceğini söyledi ve aklıma girdi. Sizce İpad pro 2 (2017) kişisel bilgisayar yerine geçebilir mi ? Alırsam pişman olur muyum ? 4 sene civarı kullanmayı düşünüyorum. Gelecek senelerde alacağı iyice mac os'a benzetileceği ios güncellemelerini de göze alarak sizce düşünülebilir mi ?Dezavantajı ve avantajları nelerdir ?
Teşekkürler

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yahu sınırlı iOS işletim sisteminde ne kadar rahat olacaksın ? Mail tamam . Sunum ne sunumu mesela ? Slayt desen MS powerpoint tam anlamıyla mobil platforma geldi mi ? En son ne zaman kullandım hatırlamıyorum. Video edit yaparsın iPad Proda ama bi düşününce kısıtlı iOS işletim sisteminden bunları nasıl alacaksın ? en kısa çözüm Sandisk iXpand gibi gözüküyor.
Niye Apple Ekosistemi içinde dolaşıp duruyorsun ? Windowslu bir bilgisayar seçemez misin ?
iPad Pro dediklerinin rahatlıkla altından kalkabilecek güçte fakat senin istediklerini yazılımsal olarak ne kadar karşılayacak ? Mesela video editleme programları ne kadar kapsamlı ? MS Powerpoint ne kadar çok özellik barındırıyor PC kadar kapsamlı mı ? iPad'i olan bir yakınından veya bir mağazaya gidip bir iPaddden bunları denemelisin.

Xerneo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yahu sınırlı iOS işletim sisteminde ne kadar rahat olacaksın ? Mail tamam . Sunum ne sunumu mesela ? Slayt desen MS powerpoint tam anlamıyla mobil platforma geldi mi ? En son ne zaman kullandım hatırlamıyorum. Video edit yaparsın iPad Proda ama bi düşününce kısıtlı iOS işletim sisteminden bunları nasıl alacaksın ? en kısa çözüm Sandisk iXpand gibi gözüküyor.
Niye Apple Ekosistemi içinde dolaşıp duruyorsun ? Windowslu bir bilgisayar seçemez misin ?
iPad Pro dediklerinin rahatlıkla altından kalkabilecek güçte fakat senin istediklerini yazılımsal olarak ne kadar karşılayacak ? Mesela video editleme programları ne kadar kapsamlı ? MS Powerpoint ne kadar çok özellik barındırıyor PC kadar kapsamlı mı ? iPad'i olan bir yakınından veya bir mağazaya gidip bir iPaddden bunları denemelisin.
Sunumlar vs için keynote kullanmayı düşünüyordum. Office programları word'u exceli geçmez. Öyle çok profesyonel çalışmayacaktım zaten. Apple seçmemin sebebi çevremdeki yıllardır ilk aldığı mac bilgisayar ve tableti kullanan tanıdıklarım. Kafam rahat olsun diyorum.