ipad mini 1 alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Selamlar

Küçük bir tablet arıyorum 250 300 tl civarı

Birkaç android buldum ama bir anda aklıma ipad geldi

Cihazı youtube twitter ve film izleme için kullanacağım

1 modeli için çok olumsuz şeyler okudum ama o fiyatlara androidler de pek bir şey sunmuyor

Çözünürlük ve ram düşük en çok şüphe uyandıran onlar tabi

Youtube ta 1080p video ve 1080p filmleri kasmadan izleyebilir miyim?

Bu ikisi oluyorsa yeter bana

Büyük tabletim var

7 8 inç ucuz birşey arıyorum

Mini 1 ne derece kullanışlı olur onu merak ediyorum

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
1024x768 bi cihaazda 1080 pi açmaya çalışmanın mantığı ne? bi fark göremeyeceksin jki. üstüne o cihazda hwa yoktur büyük ihtimal. aşırı kasıcaktır.
onu geçtim youtube falan ekran çözünürlük ve frekansı üstünde medyayı sana load ettirmez.
o fiyata androidler de de çözünürlük sorun olmaz.
zaten asıl olarak panel önemli. bildiğim kadarı ile ipad serisinin panelleri çok iyi. düşük çözünürlük de olsa görüntü kalitesi çok iyi olacaktır haberin olsun.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
O fiyata ikinci el Tab S2 alirsin. Performans anlaminda ucurur boyutuyla.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
O fiyata ikinci el Tab S2 alirsin. Performans anlaminda ucurur boyutuyla.
Tab s2'yi o fiyata bulun sizi tebrik ederim (tablet 1000 TL ne kafası reis), konuya gelirsek IOS 9'dan IOS 6'ya düşürürseniz o işlerinizi rahatça görecektir, IOS 6+Jailbreak ile iyi bir kullanım sunacaktır ama IOS 9'da asla ve asla diyorum (4s'i biliyorum, telefon kaplumbağa hızında idi).

Reaksiyon puanı
8
İpad mini 1'in teknolojisi çok eski. Zaten Apple artık 4 yıl üzeri cihazlara yazılım destwğini çekiyor. Kesinlikle tavsiye etmem. Ipad mini 4 desen (yanlış hatırlamıyorsam 2015'te çıktı) o bile oldukça eski bir cihaz ama onu alabilirsin. Tabii maddi durumdan kaynaklı ise ipad mini 1 modelini seçmen, diyecek sözüm yok. Ama maddi sıkıntı yoksa, daha üst modellere bak.

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Selamlar

Küçük bir tablet arıyorum 250 300 tl civarı

Birkaç android buldum ama bir anda aklıma ipad geldi

Cihazı youtube twitter ve film izleme için kullanacağım

1 modeli için çok olumsuz şeyler okudum ama o fiyatlara androidler de pek bir şey sunmuyor

Çözünürlük ve ram düşük en çok şüphe uyandıran onlar tabi

Youtube ta 1080p video ve 1080p filmleri kasmadan izleyebilir miyim?

Bu ikisi oluyorsa yeter bana

Büyük tabletim var

7 8 inç ucuz birşey arıyorum

Mini 1 ne derece kullanışlı olur onu merak ediyorum
Paranızı boşa harcamış olursunuz. Ayrıca istediğiniz tablet 720p videoları destekliyor. Ayrıca ekranı da göz için uygun değil. Bunun yerine retina ekrana sahip İpad Mini 2'yi almanızı öneririm. Ben İpad Mini 1'i bi kaç yıl kullandım İOS 7 zamanlarında çok hızlıydı. Ancak İOS 8 den sonra yavaşlamaya başladı ve İOS 9.3.5 sürümünde çok kötü bir hale geldi. Yazılımsal bir yöntem ile İOS 8.4.1'e düşürdüm, ancak yine de yeterince iyi çalışmıyor.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Herkese cevapları için teşekkür ediyorum
Amacım ucuza iyi birşey almaktı malum apple da kaliteli ama cihaz dediğiniz gibi baya eski
Mini 2 yada diğer söylenenler baya aşıyor beni
Artık android bakıcam mecbur

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Herkese cevapları için teşekkür ediyorum
Amacım ucuza iyi birşey almaktı malum apple da kaliteli ama cihaz dediğiniz gibi baya eski
Mini 2 yada diğer söylenenler baya aşıyor beni
Artık android bakıcam mecbur
Android tarafında da 300 TL'ye iyi cihaz yok buna kimse bakmıyor herhalde, IOS 6'ya düşürürseniz işinizi görebilir o android cihazlara göre.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Android tarafında o fiyata alınabilecek ikinci el tablet var mıdır bilemem ama ipad mini 1 de iyi bir tercih değil bence...
Benim de demeye çalıştığım şey o zaten, iPad'in fil çağından kalma haline getirerek da olsa kullanma imkanı var en azından veya Tab 3 alıp Custom ROM'lara yönelecek (çok nadir performans ROM'ları çıkıyor ve ondan dolayı iPad alması biraz daha makul, malzeme olarak da daha önde)
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. el olarak bu fiyat segmentinde bulunan ve eskiden önerilen cihazları olan (aklımda kalmış olanlardan, 5-6 yıl oluyor nerden bakarsanız tabi bu bilgiler) markaları seçmeye çalıştım, bir tek Apple'da tek tableti baz aldım çünkü küçük ekran istiyorum dediniz.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Benim de demeye çalıştığım şey o zaten, iPad'in fil çağından kalma haline getirerek da olsa kullanma imkanı var en azından veya Tab 3 alıp Custom ROM'lara yönelecek (çok nadir performans ROM'ları çıkıyor ve ondan dolayı iPad alması biraz daha makul, malzeme olarak da daha önde)
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. el olarak bu fiyat segmentinde bulunan ve eskiden önerilen cihazları olan (aklımda kalmış olanlardan, 5-6 yıl oluyor nerden bakarsanız tabi bu bilgiler) markaları seçmeye çalıştım, bir tek Apple'da tek tableti baz aldım çünkü küçük ekran istiyorum dediniz.
Sağolun hocam
Aklımda
Turkcell t tablet
Capser via l8 /s18/s28
Samsung tab4 t230 var