İpad air 16 gb yeter mi?

Bu konuyu okuyanlar

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
15 yaşındayım lise 1'e gidiyorum.8. Sınıfın başında bilgisayarım bozuldu ve sbs'ye çalışmam için yaptırtmadık.Şimdi Lise 1'e gidiyorum ve istediğim bilgisayarı alabilirim.Ama pc oyunlarından çok zevk almıyorum ( gta 4 ,Dota fln oynadım ama eglenemedım.). Ve tablet almaya karar verdim. En mantıklı tablet ipad.Babamla konuşurken ipad 2 alalım dedik ipad 2 kasıyor dediler bizde son model olsun uzun süre gider dedik.Şimdi ipad aldım mı video izleyecegım tarayıcısı buna yetiyor.İçine 1 gb lik uygulama falan ındırsem 200 şarkı, ve oyun indiricem.
İndirecegım oyunlar:
1-Modern combat 4
2-Asphalt 8
3-Dead trigger
4-Dead trigger 2
5-fifa 2014
6-minecraft
7-Subway surfers
8-Temple run 2
Bunlardan sıkılırsam birkaç oyun daha indirecegım.Yani 1 yıldır oyun oynayamıyorum acısını cıkarıcam :D:D:D:D .Babam söz verdi diye fazla masrafa sokmak istemiyorum.

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
hepsini aynı anda yüklemen zor bir oyu.nu bitirince veya sıkılınca silip diğerini yklemen gerekir.tablette 16gb çok saçma zaten sana 11.5gb kalır ortalama eh üst düzey oyunlar 2gb a kadar çıkıyor,hiç mi film vb şeyler atıp izleme ihtiyacın olmayacak ileride iyi düşünmek lazım

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hepsini aynı anda yüklemen zor bir oyu.nu bitirince veya sıkılınca silip diğerini yklemen gerekir.tablette 16gb çok saçma zaten sana 11.5gb kalır ortalama eh üst düzey oyunlar 2gb a kadar çıkıyor,hiç mi film vb şeyler atıp izleme ihtiyacın olmayacak ileride iyi düşünmek lazım

Sıkılırsam silerim oyunları.Google play deki oyunları play storede kaydediyor sılsen bile oyundakı ilerlemeler kaydolmuyor mu?

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
oyun oynayacaksan 32 al.bende 16 varda ben oyun falan oynamam tablette,kaliteli oyunlar 2/3 gb yer tutuyor.zaten 16gb'ın 3/4 gb sistem kullanıyor

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Hocam sendeki nasıl bir mantık nasıl bir zevk pc oyunlarından haz alamayıp tablet oyunlarından haz almak ki bence şu oyun dünyasında yapılabilecek en saçma şey tablete hiç bir eklenti ( mouse kol vb ) eklemeden fps oyunu oynamaktır şahsi görüşüm bu :D

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam sendeki nasıl bir mantık nasıl bir zevk pc oyunlarından haz alamayıp tablet oyunlarından haz almak ki bence şu oyun dünyasında yapılabilecek en saçma şey tablete hiç bir eklenti ( mouse kol vb ) eklemeden fps oyunu oynamaktır şahsi görüşüm bu :D

Yani zevk almamaktan değil elbette çok güzel oyunlar ama öyle oyunları bırakamıyorsun sürekli oynama ihtiyacı doğuyor.Ben 3. Sınıftan beri pc oyunları oynuyorum ama artık klavye moustan sıkıldım. Dokunmatik ekran bana çok güzel geliyor. samsungun tabletindeki kalemi asla kullanmam:D.Açıkçası ben pc leri çok çökertıyorum ipad e biraz da ondan kaydım :D.Tartışmaya girsek sen kazanırsın :D ama benım fikrim değişmez.

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oyun oynayacaksan 32 al.bende 16 varda ben oyun falan oynamam tablette,kaliteli oyunlar 2/3 gb yer tutuyor.zaten 16gb'ın 3/4 gb sistem kullanıyor

İpad 2 den ipad air'e çıktık şansımı fazla zorlamak istemiyorum :D.Ama bu gidişle 32 gb ye çıkıcam sonuçta 2-3 yıl kullanımdan bahsediyoruz.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
15 yaşındayım lise 1'e gidiyorum.8. Sınıfın başında bilgisayarım bozuldu ve sbs'ye çalışmam için yaptırtmadık.Şimdi Lise 1'e gidiyorum ve istediğim bilgisayarı alabilirim.Ama pc oyunlarından çok zevk almıyorum ( gta 4 ,Dota fln oynadım ama eglenemedım.). Ve tablet almaya karar verdim. En mantıklı tablet ipad.Babamla konuşurken ipad 2 alalım dedik ipad 2 kasıyor dediler bizde son model olsun uzun süre gider dedik.Şimdi ipad aldım mı video izleyecegım tarayıcısı buna yetiyor.İçine 1 gb lik uygulama falan ındırsem 200 şarkı, ve oyun indiricem.
İndirecegım oyunlar:
1-Modern combat 4
2-Asphalt 8
3-Dead trigger
4-Dead trigger 2
5-fifa 2014
6-minecraft
7-Subway surfers
8-Temple run 2
Bunlardan sıkılırsam birkaç oyun daha indirecegım.Yani 1 yıldır oyun oynayamıyorum acısını cıkarıcam :D:D:D:D .Babam söz verdi diye fazla masrafa sokmak istemiyorum.
Bence 32 GB al 16 artık yetersiz

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
sistemde kulaniyor micro sd olsa ble 32gb gerekr

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
pc den zevk alamayıpta tablette oynamak istemene şaşırdım tabi ne tür oyun sevdiğine bağlı eğer tablet alacaksan apple tercih etmekle çok iyi yapmışsın da kesinlikle 16gb alma zaten ortalama 12gb civarı bırakıyor o gb sana yetmez bence bir de ipad air 32 gb alacağıma ben olsam ipad air mini retina 64gb alırdım fiyatları aynı airde o koca ekranı tutarken asphalt oyna görürüm seni tablet için en ideal boyut eğer oyun oynamaksa mini de zaten donanımları aynı tamamen ekran küçük olduğu için az da şarj yiyor şahsen ipad mini retina 64 gb alırdım ben tabi imkanlar el veriyorsa(benim görüşüm) :)

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pc den zevk alamayıpta tablette oynamak istemene şaşırdım tabi ne tür oyun sevdiğine bağlı eğer tablet alacaksan apple tercih etmekle çok iyi yapmışsın da ipad air 32 gb alacağıma ben olsam ipad air mini retina 64gb alırdım airde o koca ekranı tutarken asphalt oyna görürüm seni tablet için en ideal boyut eğer oyun oynamaksa mini de zaten donanımları aynı tamamen ekran küçük olduğu için az da şarj yiyor şahsen ipad mini retina 64 gb seçerdim ben kafanı karıştırdım akşam akşam ama öyle :D

Yok abi ben film falan da izlerim büyük ekran iyidir.Ablamın tableti asus transformens prime tableti var 10.1 inç 600 grm onla bile çok zevkli 2 saat oynadım.Bilek biraz ağrıyor ama değiyor. Küçük ekrandan hiç haz duymam.

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi babamla konuştuk iyice kararlaştırdık araya ablam atladı sürpriz yaptı. Mart'ın 15 inde atanıyor ilk maaşıyla bana ipad air grey renk 32gb wifi alıyor :):):):):) şimdi smartcover mi smartcase mi ve hangi renk iyi gidiyor.

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yok abi ben film falan da izlerim büyük ekran iyidir.Ablamın tableti asus transformens prime tableti var 10.1 inç 600 grm onla bile çok zevkli 2 saat oynadım.Bilek biraz ağrıyor ama değiyor. Küçük ekrandan hiç haz duymam.
Ama haklısın zaten ipad air cidden çok hafif oyun oynarken pek de kasmaz seni o zaman air de karar kıldıysan 2-3 yılda kullanacaksan 32 gb almak çok daha mantıklı 12 gb ye toplasan 10 oyun sığar tabi büyük boyutlu oyunlardan sonra geri onları silmeyeceğinden eminim elbet arasıra oynarsın film filanda demişsin eğer pc den atacaksan kesin yetmez 32gb alabileceksen daha iyi olur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Smartcase kırmızı derim space greye kırmızı iyi gider

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ama haklısın zaten ipad air cidden çok hafif oyun oynarken pek de kasmaz seni o zaman air de karar kıldıysan 2-3 yılda kullanacaksan 32 gb almak çok daha mantıklı 12 gb ye toplasan 10 oyun sığar tabi büyük boyutlu oyunlardan sonra geri onları silmeyeceğinden eminim elbet arasıra oynarsın film filanda demişsin eğer pc den atacaksan kesin yetmez 32gb alabileceksen daha iyi olur

Smartcase kırmızı derim space greye kırmızı iyi gider

Bence ya mavi ya kırmızı ya da turuncu hoş duruyor ( hepsini saydım :p) ama çok pahalılar daha sonra ucuza gittigidiyor dan bulabilir miyim? Bide videolarını izledim hoş duruyorda adam dokunuyor pat yere düşüyor
Ayrıca film demedim :p

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
01:25te alıntıladığın yazına bi baksana film dememişmisin :) cidden pahalıymış smartcase fiyatları ama orjinal apple kılıfı olduğu için o fiyat smartcase alacaksan kırmızı al bence ama farklı markaların daha kaliteli daha ucuza kılıfları var araştır iyi bişeyler bulursun.

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
01:25te alıntıladığın yazına bi baksana film dememişmisin :) cidden pahalıymış smartcase fiyatları ama orjinal apple kılıfı olduğu için o fiyat smartcase alacaksan kırmızı al bence ama farklı markaların daha kaliteli daha ucuza kılıfları var araştır iyi bişeyler bulursun.

Heyecan yaptım galiba ipadi almadan koruyucusunu düşünüyorum :D:D:D:D:D:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende alıcam ama yorumlara göre kararımı verdim 32gb uzay grisi alacam amerikadan kılıflar orda türkiyeye görede ucuz hemde kvk ya gidip garantiletirim.