iPad 8. Nesil gelen ses

Bu konuyu okuyanlar

Aslıasya1882822

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba iPad 8.nesil alalı 1 hafta olmuştur. Bugün odamda sessizken bir ses fark ettim daha sonra tabletimin hoparlörüne kulağımı iyice koyunca böyle fan sesi mi denir derinden bir ses geldiğini fark ettim tarif de edemiyorum ama tıss sesi bip sesi gibi sesler duydum hani bilgisayar çalışırken gelen bir ses vardır ya onun gibiydi ama tabi kulağıma dayayınca duyuyorum iPad 8`i olanlar deneyebilir mi bu normal mi. Sonuçta her cihaz ses çıkartır diye düşünüyorum ama bi yandan da sadece benim mi böyle diye üzülüyorum yardımcı olabilecek olan varsa çok ama çok sevinirim
?
sevinirim Not: sadece hoparlörden değil arka tarafından da geliyo kulağımı yaklaştırınca

Reaksiyon puanı
16,118
ses normal bobin ağlaması denen coil whine kulağını dayamadan duymadıkça sorun yok duysan da arıza değil.

Aslıasya1882822

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ses normal bobin ağlaması denen coil whine kulağını dayamadan duymadıkça sorun yok duysan da arıza değil.
Sessiz bie ortamda kulağımı dayayınca duyuyorum benim fazla pimpirikli olmamla alakalı sanırım apple desteği aradığımda da her cihazda olduğunu söylediler rahatladım bu yorumu görünce de teşekkürler

burak.emir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba iPad 8.nesil alalı 1 hafta olmuştur. Bugün odamda sessizken bir ses fark ettim daha sonra tabletimin hoparlörüne kulağımı iyice koyunca böyle fan sesi mi denir derinden bir ses geldiğini fark ettim tarif de edemiyorum ama tıss sesi bip sesi gibi sesler duydum hani bilgisayar çalışırken gelen bir ses vardır ya onun gibiydi ama tabi kulağıma dayayınca duyuyorum iPad 8`i olanlar deneyebilir mi bu normal mi. Sonuçta her cihaz ses çıkartır diye düşünüyorum ama bi yandan da sadece benim mi böyle diye üzülüyorum yardımcı olabilecek olan varsa çok ama çok sevinirim
?
sevinirim Not: sadece hoparlörden değil arka tarafından da geliyo kulağımı yaklaştırınca

Ses ayarlarınızı kontrol edin​

Aygıtınızda Zil/Sessiz anahtarı varsa anahtarı turuncu renk görünmeyecek şekilde ileri (aygıtın ekranına doğru) itin. iPad kullanıyorsanız sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırarak da Denetim Merkezi'ni görüntüleyebilir ve Sessiz Mod'un kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Ayarlar > Rahatsız Etme bölümüne gidin ve Rahatsız Etme özelliğinin kapalı olduğundan emin olun.

iPhone zil/sessiz anahtarı

Alıcılarınızı ve hoparlörlerinizi temizleyin​

Tüm ekran koruyucuları, film kaplamaları veya kılıfları aygıtınızdan çıkarın. Hoparlör girişinin engellenmediğinden veya kirli olmadığından emin olun. Yalnızca iPhone'da, alıcının engellenmediğinden veya kirli olmadığından emin olun. Gerekirse küçük ve yumuşak bir fırçayla hoparlör veya alıcı girişini temizleyin. Fırçanın temiz ve kuru olduğundan emin olun.

Aygıtınızın sesini kontrol edin​

Ayarlar > Sesler (veya Ayarlar > Ses ve Dokunuş) bölümüne gidip Zil Sesi ve Uyarılar sürgüsünü birkaç kez ileri geri sürükleyin. Herhangi bir ses duymuyorsanız veya Zil Sesi ve Uyarılar kaydırıcısındaki hoparlör düğmeniz soluksa hoparlörünüzün servise ihtiyacı olabilir. iPhone, iPad veya iPod touch için Apple Destek ile irtibat kurun.

Bir arama yapmayı deneyin​

Ses duyarsanız iPhone'unuzla arama yapmayı deneyin ve hoparlörü açın. iPad veya iPod touch'ta bir FaceTime araması yapın. Hâlâ ses duyamıyorsanız ya da statik bir ses veya cızırtı duyuyorsanız söz konusu sorun ağınızdan veya sinyal alımınızdan kaynaklanıyor olabilir. Daha sonra veya farklı bir konumdan tekrar aramayı deneyin