Ip adresimi gizlemek istiyorum.AnonaBox kullansam yetermi

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam artık "çerez" denen bilgi toplayıcılar sayesinde klavyede nasıl yazı yazdığınıza bile bakarak kimliğinizi tespit edebilirler. Bu dönemde %100 anonimlik çok zor. Eğer cidden anonim olmak istiyorum derseniz aşağıya bıraktığım videodan anonimlik ile ilgili temel detaylara ulaşabilirsiniz.

**Videonun belli bir saniyesinden itibaren başlayacak, isterseniz en baştan izleyebilirsiniz. Bir kısmını atlattım.

BilmezKişi

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Hocam artık "çerez" denen bilgi toplayıcılar sayesinde klavyede nasıl yazı yazdığınıza bile bakarak kimliğinizi tespit edebilirler. Bu dönemde %100 anonimlik çok zor. Eğer cidden anonim olmak istiyorum derseniz aşağıya bıraktığım videodan anonimlik ile ilgili temel detaylara ulaşabilirsiniz.

**Videonun belli bir saniyesinden itibaren başlayacak, isterseniz en baştan izleyebilirsiniz. Bir kısmını atlattım.
Çerezlere izin verincemi olmuyormu dediğiniz şey

BilmezKişi

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Videoyu izleseniz genel olarak fikriniz olur zaten. Sadece IP'm değişsin, anonim olmam önemli değil derseniz sadece Tor kullansanız bile yeterli harici bir cihazın hiçbir gerekliliği yok bence.
Ip adresim belli olmasın,ve yerim bilinmesin istiyorum vpnlere pek güvenmiyorum.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
tor Güvenlirir. ama torun içindeki siteler Güvenliksiz. tor güvensiz değil
Tor ağına sızan fbi aklıma gelince hiçte güvenilir gelmiyor.Bir tarafta tehlikeli hackerlar diğer tarafta FBİ,NSA.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
vpnler bilgilerinizi firmalara gönderir(çoğu). mesela vpn ile netflix uygulamasına girersen vpn kullanıyorsunuz hatası alabilirsin

BilmezKişi

Asistan
Reaksiyon puanı
37
vpnler bilgilerinizi firmalara gönderir(çoğu). mesela vpn ile netflix uygulamasına girersen vpn kullanıyorsunuz hatası alabilirsin
Peki ben bu cihazı alsam ip adresim belli olmaz yerimide bilemezler demi

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Eğer bişeyleri saklamak için başka birisinin ürettiği bir aleti , uygulamayıkullanırsanız hiçbirşeyi saklayamazsınız.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422