İos ve Android Kullanıcıları Bir Yıl Daha Office Kullanamayacak

Bu konuyu okuyanlar

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Mobil kullanıcıların merakla beklediği uygulamaların başında Microsoft’un Office programları geliyor. Uzun süredir çıktı, çıkacak, ekran görüntüleri sızdı gibi haberler ile gündemi meşgul eden Office’in Android ve iOS versiyonları görünen o ki uzun bir süre daha uygulama mağazalarında kendilerine yer bulamayacak.

Android-%C4%B0%C5%9Fletim-Sistemi-ve-%C4%B0Os-%C4%B0%C5%9Fletim-Sistemi-i%C3%A7in-Microsoft-Office-Mobile-Geliyor.jpg

ZDNet‘in ulaştığı bilgilere göre Microsoft’un yol haritasında 2014 Ekim’e kadar Office’in Android ve iOS versiyonlarını yayınlamak yer almıyor. Bu kararın ardında yatan birinci sebep ise profesyonelleri Windows işletim sistemli mobil cihazlara yönlendirmek.

Şu zamana kadar ortaya atılan iddialar 2013′ün ilk döneminde Office’in mobil uygulamalarının yayınlanacağı yönündeydi. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında kaynaklar bu yılın Mart’ını gösterirken şirket içerisinden de bu yönde bir açıklama gelmişti.

Microsoft bir yandan elma şekerini rakipleriyle paylaşmayarak en büyük kozunu saklı tutmayı seçerken bir yandan da milyon üzeri milyon dolar bir zarar ile karşı karşıya kalıyor. Microsoft’un sadece iPad uygulamasını çıkarmamasından dolayı 2.5 milyar dolar zararda olduğu ve bu rakamın her geçen gün arttığı belirtiliyor.

Microsoft’un şu zamana kadar sadece Windows 8 ve RT için Office yayınlamış olması şirketin mobil tarafta Apple ve Google’a yaklaşabilmesi için en büyük kozu. Beklenen satış rakamlarına ulaşamayan Windows’lu tabletler profesyoneller tarafından Office artısı sebebiyle seçilirken, iOS ve Android için geciken Office programları da iPad ve diğer tabletlere sahip olan iş dünyasından kişilerin elini kolunu bağlıyor.

Ancak Office olmadığı için iPad ve Android’li tabletleri seçmeyen profesyonellerin nüfusunun ne kadar olduğunu ve bu grubunun ne kadarının Surface ve diğer Windows’lu tabletleri tercih ettiğini hiç bir zaman bilemeyeceğiz.

kaynak

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Neden?
Ben şahsen Microsoft'un sunacağı paketin çok daha berbat olacağını düşünüyorum. :) Bir sürü başarılı alternatif varken, Microsoft'un yayınladığını kullanmayabilirim bile. :)

Bireysel kullanımda sorun olmayabilir ama iş için öyle değil. MS nin çıkaracağı mobil sürüm office 2010 ve 2013'e tam uyumlu olacağını düşünüyorum.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
google docs fazlasıyla yeterli. hiç gelmesede olur

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bireysel kullanımda sorun olmayabilir ama iş için öyle değil. MS nin çıkaracağı mobil sürüm office 2010 ve 2013'e tam uyumlu olacağını düşünüyorum.

Ben de iş için kullanıyorum da, Outlook veya Project Pro falan olacağını mı düşünüyorsun pakette? Project'in mesela takvimle entegrasyonu falan? :)
Yani, yıllarca Windows Mobile kullanmış biri olarak ben şu an kullandığımdan Polaris etc gibi dış kaynakların uygulamalarından daha bir iyi yanını görmedim.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bana göre yazı yazma vs. programların en iyisi Office

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Office gelir rekor kırar sanırım... :)

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Kingsoft kullanıyorum galiba şimdi, daha önce de Pro bir uygulamayı kaçak kullanıyordum :) Benim işimi görüyor, özellikle Kingsoft ücrestsiz ve hoş.