iOS 7.0.4 için Tethered Jailbreak Çıktı | Sadece iPhone 4 !

Bu konuyu okuyanlar

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Jailbreak İçin Gereken Araçlar
- Ragebreak
- Java Development Kit

Jailbreak Nasıl Yapılır ?
Adım 1 : İlk önce Java Development Kit'i biraz önce verdiğim linkten indirin. Sisteminiz 32 bit ise x86 olanı 64 bit ise x64 olanını indirmeniz gerek.

Adım 2 : RageBreak isimli programımızı Windows yüklü PC’nize indirin. İndirmiş olduğunuz RageBreak programını sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” modunda açın.

Adım 3 : RageBreak açıldıktan sonra “Download Files”a tıklayın ve dosyanın inmesini bekleyin.

Adım 4 : iPhone 4’ü PC’ye bağlayın ve DFU moduna alın. DFU Moduna almayı bilmiyorsanız buraya tıklayınız.

Adım 5 : Eğer iPhone 4’ü DFU moduna başarılı bir şekilde aldıysanız, RageBreak programı DFU moduna aldınız diye bir uyarı verecek. Bu uyarıya tamam dedikten sonra Zip’li Jailbreak dosyasını nereye çıkartacağınıza dair bir uyarı gelecek. Jailbreak dosyalarını Zip'ten çıkartın.
Karşınıza bir uyarı daha çıkacak ancak buna şimdilik “OK” demeyin ve diğer adımları takip edin.

Adım 6 : Bir önceki adımı tamamladıktan sonra Java programı otomatik olarak açılacak ve iPhone’a dosyaları yüklemeye başlayacak. Bu işlem biraz uzun sürecek.

Adım 7 : Java panelinde “login: Root ve Password: alphine” yazınca RageBreak programımızda duran “SSH Tool” uyarısına “OK” deyin.

Adım 8 : Java’da yapılan işlemler iPhone’a tekrardan yüklemeye başlayacak. Karşınıza bir uyarı penceresi çıkacak bu pencereye “OK” dedikten sonra çıkan programı çalıştırın.

Adım 9 : Karşınıza CMD paneli açılacak. İşlemlerin bitmesini bekleyin. CMD paneli kapandıktan sonra RageBreak programındaki uyarıya “OK” deyin.

Adım 10 : iPhone’u tekrardan DFU moda alın. BKZ: Adım 4

Adım 11 : iPhone’u DFU moda aldıktan sonra RageBreak programından iOS 7.0.4 - Boot 3,1’i seçin. Çıkan pencerede çalıştır butonuna tıklayın. Karşınıza CMD paneli tekrardan gelecek işlemlerin bitmesini bekleyin.

Adım 12 : CMD paneli kapandıktan sonra iPhone'a dosyalar yüklenmeye başlayacak. Daha sonra iPhone açılana kadar bekleyin.

Adım 13 : iPhone açılınca Ayarlar>Wi-Fi bölümüne girin. Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının sağ tarafındaki “İ” harfine tıklayın. Buradaki IP rakamını bir yere not edin.

Adım 14 : RageBreak programına geri dönün ve “Install Cydia” seçeneğine tıklayın. Açılan CMD paneline bir önceki adımda not etmiş olduğunuz IP adresinizi yazın ve Enter tuşuna basın. IP adresinizi girdikten sonra CMD panelinde “Y” tuşuna basın ve tekrardan Enter’a basın.

Adım 15 : CMD panelindeki işlemler bittikten sonra iPhone açılacak. Ana ekran Cydia uygulamasını bulun ve açın. Eğer Cydia açılırsa işlem başarıyla sonuçlanmış demektir.
Jailbreak işlemini kaybetmemek için telefonunuzu kapatmayın ve asla yeniden başlatmayın. Aksi takdirde bu işlemleri baştan yapmak zorunda kalabilirsiniz.

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Diğer taraftada sormuştum :) Ben bunun aracılığı ile ios 6.x.x sürümlerine dönüş yapabilecekmiyim. (shs kaydı yoktu.)

vexille27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer telefonun şarjı biterse ve telefon kapanırsa o zmnda mı gidiyo jb

- - - Mesaj Güncellendi - - -

üstat ragebreak kırık link yenileyebilir misin

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaslar ben yapıyorum zip dosyasını cıkartıyorum bir yere sonra
TeamSycb/ragebreak jailbreak diye bi hata alıyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz hemen acil..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone 4 ios7.0.4 tethered jailbreak yaptım ama cydia dan hiç bir programı indirip kuramadım hep hata verdi..bu şekilde olupta düzgün çalıştırabilen var mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ragebreak de download files a basınca site açılıyor hangisine tıklaıp indiricez

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş ragebreak bilinmeyen bir uyarı veriyor açılınca

uygulamanızda özel bir durum oluştu devam ı tıklarsanız uygulama hatayı yok sayar ve devam etmeyi dener....

Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
BbsRUxBCAAAtaD7.png

iPhone 4'e sorunsuz kurulmuştur

McKoLpA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar;
Bu işlem 4s içinde geçer li mi? Lakin ben telefonumu dün aldım.. Ve telefonuma güncelleme yapmadım şuan İOS 6 yüklü.. Sizce güncelleme yapayım mı?

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Merhaba Arkadaşlar;
Bu işlem 4s içinde geçer li mi? Lakin ben telefonumu dün aldım.. Ve telefonuma güncelleme yapmadım şuan İOS 6 yüklü.. Sizce güncelleme yapayım mı?
iPhone 4s iOS 7 Jailbreak çıkmadı Jailbreak yapacak isen cihazı 6.1.3 için Jailbreak var onu kur yok Jailbreak istemiyorisen 7.0.4'e güncelle telefonu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş dfu moda alıyorum itunes görüyor ragebreak görmüyor itunesi silmem lazım mı işlemden önce

Son mesajlar