İOS 11 Planlı Eskitme Olabilir Mi ?

İOS 11 Planlı Eskitme Olabilir Mi ?

• Evet. Planlı eskitme olduğunu düşünüyorum.

• Hayır. Yeni gelen güncellemeler ile düzelecektir.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
İOS 11 ile gelen yenilikler dışında genel olarak dikkatimizi daha çok gelen sorunlar çekti. Evet , 5S ve 6 gibi modellerde yavaşlama doğal olabilir. Ancak İphone 6S PLUS , İphone 7 ve İphone 7PLUS gibi modellerde de pek görülmese de ufak yavaşlamalar ve özellikle sarj sorunu dikkat çeker cinsten. Belli bir kısım bu sorunların ilerde gelen güncellemeler ile çözüleceğini söylerken belli bir kısım da İphone'un beklentileri karşılamayan 8 modeline odağı arttırmak için yaptığı planlı eskitme projesi olduğu kanaatinde. Bu durum İphone'a geçmek isteyenlerin - ben de dahil - kafasında soru işareti oluşturduğunu düşünüyorum. Sizce bu sorunlar ilerdeki güncellemeler ile düzelecek mi? Yoksa planlı eskitme mi ? İOS 11'e güncellediyseniz hangi modele güncelleme yaptınız ve böyle sorunlar yaşıyor musunuz ?

,ae38Dml0wkq48Z1dR0brDQ.jpg

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
İOS 11 ile gelen yenilikler dışında genel olarak dikkatimizi daha çok gelen sorunlar çekti. Evet , 5S ve 6 gibi modellerde yavaşlama doğal olabilir. Ancak İphone 6S PLUS , İphone 7 ve İphone 7PLUS gibi modellerde de pek görülmese de ufak yavaşlamalar ve özellikle sarj sorunu dikkat çeker cinsten. Belli bir kısım bu sorunların ilerde gelen güncellemeler ile çözüleceğini söylerken belli bir kısım da İphone'un beklentileri karşılamayan 8 modeline odağı arttırmak için yaptığı planlı eskitme projesi olduğu kanaatinde. Bu durum İphone'a geçmek isteyenlerin - ben de dahil - kafasında soru işareti oluşturduğunu düşünüyorum. Sizce bu sorunlar ilerdeki güncellemeler ile düzelecek mi? Yoksa planlı eskitme mi ? İOS 11'e güncellediyseniz hangi modele güncelleme yaptınız ve böyle sorunlar yaşıyor musunuz ?

gelecek olan yeni guncellemelerle sorunlar duzeltilir kanaatındeyim bir android kullanıcısı olarak

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Gelecek olan güncellemelerle düzeltilir diye umuyorum. iOS 11 henüz erkenden çıkardılar. Hala geliştirme aşamasında. Şahsen Android kullanıcısıyım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şuan en güçlü en hızlı Android cihaz Galaxy Note 8. Öyle ki Apple'cı bir kanalda S8'i 2'ye katlıyor. OnePlus 5'e 1.5 dakika fark atıyor. Ama iPhone 7 Plus hepsini geçiyor.
iPhone 7 Plus S8 ile Note 8 ile aynı güçte işlemciye sahip ve 3D Touch'da kasıyor.
Düşünün böyle bir ortamda iOS'un stabilitesinden ve performansından bahsediliyor. Hava cıva.

Sidar Aldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
ip7 yi bu yüzden değiştireceğim normalde 1 günü zar zor çıkarıyordum eve gelince sarjım 0 dı ios11 le iyice berbat ettiler telefon yavaşladı,klavye mavi falan oluyordu şimdi onlar düzeldi ama sarjı halan çok kötü durumda

Sidar Aldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Şuan en güçlü en hızlı Android cihaz Galaxy Note 8. Öyle ki Apple'cı bir kanalda S8'i 2'ye katlıyor. OnePlus 5'e 1.5 dakika fark atıyor. Ama iPhone 7 Plus hepsini geçiyor.
iPhone 7 Plus S8 ile Note 8 ile aynı güçte işlemciye sahip ve 3D Touch'da kasıyor.
Düşünün böyle bir ortamda iOS'un stabilitesinden ve performansından bahsediliyor. Hava cıva.
Söyledikleriniz doğru ama benim gördüğüm videoda farklıydı sanki

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Gerçekten planlı eskimeye inaniyormusunuz günü tamam güncel akıllı cihazlar eskincihazlar gibi olamıyor ama zaten her çıkanı alan bir kitle varken neden eskitme gibi bir şey yapsinlar

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321

Bana sorarsan her ne kadar betadan çıksada beta aşamasında olan bir sürüm şu anda. Gelecek güncellemeler ile birlikte iyileşmeler yapılacaktır tahminimce. Erken çıkardıkları kanaatindeyim biraz daha zamanı vardı sanki. (Android kullanıyorum)

İyi Forumlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Söyledikleriniz doğru ama benim gördüğüm videoda farklıydı sanki
Apple'cı kanala göre konuşmuştum. Ağır işlemlerde Note 8 hepsine fark atıyor.
Ona bakılırsa bu kanalda Note 8, 8 Plus'dan daha hızlı. Zaten bu hız meselesine pek takılmamak gerekiyor.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Planlı Eksitme söz konusu Her sene her ios güncellemesinde aynı skandal o kadar para alıyor tek seferde halledemiyor sanki kendi telefonunu kendi üretip yapıp satıyor yazılım haricinde herşeyi toplama

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
İos 11.1 ya da 11.2'de düzene girer şu anda telefon 6s plus sanki telefonun bataryasına toplu halde tecavüz ediyorlar gibi güncelleme bekleyeceğiz millet geri dön diyor ama dönmek istemiyorum bir süre katlanacağım artık

M

Murat Burç

SDN Okuru
İos 11.1 ya da 11.2'de düzene girer şu anda telefon 6s plus sanki telefonun bataryasına toplu halde tecavüz ediyorlar gibi güncelleme bekleyeceğiz millet geri dön diyor ama dönmek istemiyorum bir süre katlanacağım artık
Beyler yolun başındayken dönün derim ben size :D Bana dua edersiniz daha sonra. Bu durum düzelmeyecek 6'lara da iOS 10'la bunu yaptılar. :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Hazır 8 Plus patlıyor bir şekilde 6S Plus kullanıcılarına 8 Plus aldırmaları lazım.

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
İos 11 %100 eskitme planlı

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Böyle bir dünya yok. 5S’ime 11 yükledim 10’dan daha iyi oldu dokunmatikte problemim vardı büyük oranda azalttı 11.0.2 ile daha iyileşiyor iPhone 7’nin bu fiyatlarda olduğu günümüzde böyle bir olayın olduğunu düşünmüyorum. iOS her zaman candır. Aradaki küçük hız farklarına takılmaya gerek yok hissetmiyorsunuz bile onu.