iOS 10.3.2 yayınlandı!

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Apple, 28 Mart'tan beri test ettiği iOS 10.3.2'nin final sürümünü yayınladı. Beş beta sürümünün ardından yayınlanan iOS 10.3.2'nin ayrıntıları haberimizde.

ios-103-2-cikti-1494262547.jpg

Apple, bir hafta içinde iki beta sürümünü arka arkaya yayınladığı iOS 10.3.2 için uzun bir bekleyişin ardından bugün de final sürümünü yayınladı. Yaklaşık 1.5 aydır test edilen iOS 10.3.2, önemli yenilikler içeren iOS 10.3 için bir hata düzeltmesi niteliğinde.

iOS 10.3.2 yayınlandı

Apple, geçtiğimiz ay iOS 10.3'ü yayınladıktan sonra bu güncellemede ortaya çıkan hataları düzeltmek için ilk etapta iOS 10.3.1'i yayınlamıştı. Daha sonra da iOS 10.3.2'yi test etmeye başlamıştı. Uzun süren test sürecinin ardından iOS 10.3.2 yayınlandı.

sirikit.jpg

Bu güncelleme ile CarPlay için SiriKit komutlarının düzgün çalışması ve üçüncü parti VPN uygulamalarının uyumluluğunu sağlama gibi hata düzeltmeleri yapıldı. Bunun dışında iOS 10.3.2, genel anlamda performans geliştirme ve hata düzeltmelerini içeren bir güncelleme.

iOS 10.3.2'nin ilk betalarında 32 bit işlemcili iOS cihazlar için indirme linklerinin sunulmaması Apple'ın bu cihazlar için güncelleme desteğini kestiği düşüncesine sebep olmuştu. Fakat iOS 10.3.2'nin final sürümünde 32 bit işlemcili cihazlara da desteğin devam ettiği görülüyor.

iOS cihazınız üzerinden güncellemeyi yapmak için Ayarlar/Genel/Yazılım Güncelleme bölümünü kullanmalısınız. Bu güncellemeyi yüklemek için cihazınızın bataryasının % 50'nin üzerinde olması yada cihazınızın şarja takılı olması ve WI-FI bağlantısı olması gerektiğini unutmayın. iTunes üzerinden yüklemek için iOS cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes'ta güncellemeleri denetle butonuna tıklamanız gerekiyor. Güncelleme yapmadan önce yedek almayı unutmayın.

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Artık siri araçta daha aktif dedi arkadaşım bugün denemiş
Güzel...:)

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
ve de en güzel olan güncellemede 3 GB lık ekstra yer açıldı :cool::)

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
3 GB'lık yer alanı güzel oldu :)

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
IMG_1394.PNG

--- Gönderi Güncellendi ---
Yükledik haydi hayırlısı bakalım. Final sürümü bu yoksa 10.3.3 gibi bir sürüm gelecek mi

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
iPad'e yükledim ortalama 1gb kadar alan açıldı.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
akşama iPad'e yükleyelim bakalım neler değişecek can çekişiyordu :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus' a yükledim 194 MB. Yine hiçbir yenilik ve özellik yok böyle güncelleme mi olur.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Yükledik haydi hayırlısı bakalım.
6S Plus' a yükledim 194 MB. Yine hiçbir yenilik ve özellik yok böyle güncelleme mi olur.
ara güncelleme de ne gibi bir özellik bekliyorsun ki kolay kolay olmaz küçük dokunuşlar ancak birde çöp dosyaları temizler kendi için deki. Ios 11 de ancak asıl büyük yenilik olursa

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yükledik haydi hayırlısı bakalım.

ara güncelleme de ne gibi bir özellik bekliyorsun ki kolay kolay olmaz küçük dokunuşlar ancak birde çöp dosyaları temizler kendi için deki. Ios 11 de ancak asıl büyük yenilik olursa
Haklı olabilirsiniz ama şu ara güncellemede hücresel veri kısa yolunu verse iyi olmaz mı, İOS 11' de verse büyük yenilik diye söyleyecekler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Haklı olabilirsiniz ama şu ara güncellemede hücresel veri kısa yolunu verse iyi olmaz mı, İOS 11' de verse büyük yenilik diye söyleyecekler.
Hücresel veri kısayolunu getireceklerini düşünmüyorum. 10 sene içinde getirmeyen artık bu saaten sonra getirmez.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hücresel veri kısayolunu getireceklerini düşünmüyorum. 10 sene içinde getirmeyen artık bu saaten sonra getirmez.
10 senede bu özelliği vermediyse dediğiniz gibi beklemeye gerek yok touch ID' den halledeceğiz demektir ama İOS' a yakışmıyor hiç.

M

Murat Burç

SDN Okuru
10 senede bu özelliği vermediyse dediğiniz gibi beklemeye gerek yok touch ID' den halledeceğiz demektir ama İOS' a yakışmıyor hiç.
Appledan yazılımsal yenilik mi bekliyorsunuz ? Apple asla tepki gelmeden yenilik yapmaz.
Büyük ekran istiyoruz dediklerinde anca Plus modelleri çıkardı. Batarya meselesinde de aynı.
Tarayıcı kısmında RAM yetmiyor denildi anca ram yükseltildi. Tasarım kalas gibi deniliyor. 5.7 inç Samsung GALAXY Note 5 , 5.5 inçlik 6 Plus, 6S Plus , 7 Plusdan kasa olarak daha küçük. 3 senedir birebir aynı tasarım kullanılıyor. Samsung tasarım işini çok üst seviyeye çıkarmasaydı. Apple tasarımda değiştirmezdi. İlk aklıma gelenler bunlar.
Bana bu forumda çok fanboy denildi. Altta attığım resimdeki arkadaş bana fanboy damgasını en ağır vuranlardan birisidir.
Yorumu bu.Ben daha önce dediğim gibi geçin androide kurtulun. Hatta yeğeniniz sanırım. S7si olan onunla 1 hafta cihazı takas edin deneyimleyin.
upload_2017-5-17_0-34-57.png

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Appledan yazılımsal yenilik mi bekliyorsunuz ? Apple asla tepki gelmeden yenilik yapmaz.
Büyük ekran istiyoruz dediklerinde anca Plus modelleri çıkardı. Batarya meselesinde de aynı.
Tarayıcı kısmında RAM yetmiyor denildi anca ram yükseltildi. Tasarım kalas gibi deniliyor. 5.7 inç Samsung GALAXY Note 5 , 5.5 inçlik 6 Plus, 6S Plus , 7 Plusdan kasa olarak daha küçük. 3 senedir birebir aynı tasarım kullanılıyor. Samsung tasarım işini çok üst seviyeye çıkarmasaydı. Apple tasarımda değiştirmezdi. İlk aklıma gelenler bunlar.
Bana bu forumda çok fanboy denildi. Altta attığım resimdeki arkadaş bana fanboy damgasını en ağır vuranlardan birisidir.
Yorumu bu.Ben daha önce dediğim gibi geçin androide kurtulun. Hatta yeğeniniz sanırım. S7si olan onunla 1 hafta cihazı takas edin deneyimleyin.
Ekli dosyayı görüntüle 22777
Açıkçası İOS beni yanılttı. Umduğum gibi çıkmadı. Lumia 950 XL ' yi bulabilse idim onu kesin alıyordum. Ama bulamadığım için Iphone 6S Plus aldım. Memnun muyum memnunum ama İOS' un daha iyi olduğunu düşünüyordum. Kullandıktan ve forumda yazılanlardan sonra en iyi olduğunu zannetmiyorum. Lakin her görüşe saygım vardır herkes istediğini ve zevkine göre kullanır. Herkese saygılar sunuyorum.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Dün yükledim telefonuma (5s) ve şarjın daha çabuk bitmesi dışında farklı birşey yok.
Bunun dışında elle tutulur gözle görülür birşey yok.

Not : zannımca büyük değişiklikleri yeni cihazla birlikte ios 11 e bıraktılar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Lumia 950 XL ' yi bulabilse idim onu kesin alıyordum
Bir göz atın Microsoft Lumia 950 XL Cep Telefonu sahibinden.com'da
Dün yükledim telefonuma (5s) ve şarjın daha çabuk bitmesi dışında elle tutulur gözle görülür birşey yok.
5S ana cihaz mı ikincil cihaz mı sizin. ikincilse ana cihaz ne ?
Not : zannımca büyük değişiklikleri yeni cihazla birlikte ios 11 e bıraktılar.
iOS ve iPhone ile fazla dalga geçiyorum ama siz yenilik bekliyor musunuz gerçekten ?:D:D

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
M

Murat Burç

SDN Okuru
Aslına bakarsan ana cihaz diye bi durum yok bende. 5s ve Note 4 ü farklı zamanlarda kullanıyorum.
Bunun dışında ipad air 2 evde ve ipad 4 ü evden uzak kaldığımda kullanıyorum.
o 5S Note 4e hakaret oluyor biraz ama neyse :D

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
o 5S Note 4e hakaret oluyor biraz ama neyse :D

:D
Böyle bi cevap geleceğini tahmin ediyordum desem :)

Korkma ben note 7 gidince mecburen 5s i aldım.
Note 4 ü yeğenime verecektim. Telefonsuz kalacağımdan dolayı bu olay sekteye uğradı.
Note 8 veya iphone 8 alıp tek telefon kullanıcam.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Böyle bi cevap geleceğini tahmin ediyordum desem :)

Korkma ben note 7 gidince mecburen 5s i aldım.
Note 4 ü yeğenime verecektim. Telefonsuz kalacağımdan dolayı bu olay sekteye uğradı.
Note 8 veya iphone 8 alıp tek telefon kullanıcam.
iPhone 8? Hikaye.
Samsungun Note serisinin çift sayıları ortalığı yakıp yıkar. Note 7(6) Note 4 bunlara örnek.
8de organik bir atlama olduğu için yakıp yıkıp geçecek:D

M

Murat Burç

SDN Okuru

Bekleyip görücez ;)
Beklemeyip görmeye gerek yok. Bir kaç özellik vereyim.
6.4 inç 4K Super amoled ekran.
Muhtemel 8895den daha güçlü işlemci.
3X optik zoom yapabilen ikisinde de OIS olan çift kamera
IP68
Ekran altında parmak izi okuyucusu.
4K 60 veya 120 FPS video kaydı. (s8deki Exynos 8895 4K 120 fps video kaydı yeteneğine sahip. Snapdragon 835 4K 30 Apple A10 4K 30)

Exynos 8895 iş devretme yeteneğine sahip yani şöyle ki CPU yapacağı işi GPU çekirdeklerine devredebiliyor. ve GPU daha az güç tüketiyor. Bu özellik S8de de var ama bunu destekleyen uygulama var mı ? Vulkan buna yardımcı olacak kullanılırsa.

Basınca duyarlı ekran.
6GB LPDDR4X RAM

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Gönder gelsin.
Açık adresi yazayyım mı :)

Şakası bi yana tasarımı bekliyorum.
Kanlı canlı görmem gerek.
Ayrıca daha öncede sediğim gibi iphone 8 ide beklicem ;)
A10 çok güçsüz. O yüzden A11e geçilecek. Tasarım olarak ekran kasa oranı Note 5e yakınlaşacak. Kamera yataydan dikey pozisyona getirilecek. Yeni iPhone işte.
Bakın
upload_2017-5-17_1-39-49.png

upload_2017-5-17_1-40-43.png

upload_2017-5-17_1-41-7.png

upload_2017-5-17_1-41-31.png

Siz beni anladınız.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544