Soru İnverter Klima

Bu konuyu okuyanlar

racu3400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben arçelik ekolojik inverter klima 15000 btu satın aldım. İnternetten inverter klimamanın özelliğine baktığımda kompresörün hiç durmadan sürekli çalıştığını, istenen dereceye geldiğinde ise gücünü azalttığını ama kompresörün yinede durmadığı yazıyor. Benim klimam öyle değil. Örneğin 24 dereceye ayarladığımda ortam sıcaklığı 22-23 derece olduğunda kompresörü kapatıyor ve sadece fanla içeriye kötü koku üflüyor. Kokunun ne kadar kötü olduğunu anlatabilirmiyim bilmiyorum. Klimayı çok düşük dereceye ayarlayıp sürekli kompresör çalışsın dediğimde de oda çok soğuk oluyor ve donuyorum. Acaba bu klima gerçek inverter değil mi ? Ekolojik inverter olduğundan mı kompresör duruyor ?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Ekolojik olanlarda bildiğim kadarıyla kompresör duruyor çok saçma bir mevzu sanane kardeşim yaksın elektriği belki ben çalışmasını görmek hoşuma gidiyor kişinin tercihine bırakılması gerekiyor yıllar geçtikce teknoloji kötü olmaya başladı.

Ayarlarına bakman lazım biraz detaylı araştırma yap bende inverter var düz hiç kapatmıyor 7/24 çalışmasına rağmen taş gibi.

racu3400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanma kılavuzunu baştan sona okudum. Malesef bir ayar bulamadım. Bilseydim böyle olduğunu satın almazdım.Şuan kompresör kapanmasın diye düşük dereceye alıyorum. Oda çok soğuduğunda uyku moduna alarak klimanın gücünü biraz kırmaya çalışıyorum.

teknolojin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bizim klima istenildiği dereceye gelince kompressör yavaşlıyor daha düşük dereceye gelince duruyor ama fan hep çalışıyor. Eski klimamız markası farklıydı onda ayarlanan ısıya geldiği an kompresör, fan hepsi durup, sıcaklık ayarlanan ısıdan 7-8 derece fazla olduğunda çalışıyordu. İki klimada inverter ama çalışmaları farklıydı. Ayrıca koku konusunda detaylı temizlik yapmanız gerekli yoksa klima değil, hastalık saçan bir canlıya dönüşür temiz tutmazsanız