İntikam mı, İnat mı, Yoksa bu kızlar Şeytan mı?

Bu konuyu okuyanlar

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar şu an içinde bulunduğum garip durumu anlatmak istiyorum.
Konu biraz uzun ve karışık..

Başladığım dersanede bir kızla uzun süreli bakışmanın ardından geçen hafta çay içmeye davet ettim.
Kız kabul etti ve o akşam 1 2 saat beraberdik ve güzel bir sohbet ortamımız oldu. Telefonunu aldım ve ilk mesajı da o attı.
Tüm gün mesajlaşmanın sonunda ertesi gün ders çıkışı sınıfta oturduk ve ben teklif ettim.
Uzun uğraşın sonunda da evet dedirttim :) Evet cevabı; birbirimizi tanıyalım anlaşırsak uzun bir ilişkiye başlama üzerineydi.

O gün gece 3 e kadar sohbet mesajlaşma falan çok güzeldi.
Ertesi sabah 7,30 da günaydın ile tekrar başladı.
Taki öğlen saat 10,30 a kadar.
Gelen mesaj aynen şöyleydi : " Ben seni üzmek istemiyorum ".
Kız ayrılmak istiyor olmayacağını söylüyor ve hayatında birinin olmamasını istiyordu.
Emin olup olmadığını yaptığının bence yanlış olduğunu daha tanışamadığımızı ve ilişkinin ilk gününden böyle yapmamasını uzun uzun söyledim.
Fakat ısrar etti ve bende tamam kendine iyi bak o zaman dedim :)

Ardından gelen mesaj ise kafayı sıyırmak için yeterliydi : " Ben seni denemiştim ama sen hemen pes ettin. Demek benimle ciddi değilsin ve elimi bile tutmadan bırakmayı seçtin. "...

Bunun saçma olduğunu çocukluk olduğunu böyle bir testin çok saçma olduğunu defalarca anlatmama rağmen ikna edemedim.
İşi gücü bırakıp patronu bile aramadan direk yanına gittim. Gözlerinin içine baktım ama o benim gözlerime bakamıyordu.
Güvenim kayboldu sana karşı çok çabuk pes ettin dedi ve olmayacağını söyledi.
Hiçbirşey söylemedim. Elini tuttum öptüm ve ayrıldım.

Birkaç mesajdan sonra ise tamamen suskunluğa terk ettik herşeyi.
Bir daha ki derse 5 gün vardı ve ben gelip gelmeyeceğinden bile şüpheliydim.

O ders geldi ve sınıfa girdiğimde o ordaydı. Sadece ona baktım ve başka hiçbirşeye dikkat etmedim. Arkadaşım yanında başka biri olduğunu söyleyince tek bir sefer baktım ve evet derste başka biriyle oturuyordu ve benim sinirlerim tavan yapmıştı.

Hiç bakmadım hiç önemsemediğimi belli etmeye çalıştım. Ama duruşumdan bile o ortamdan rahatsız olduğum belliydi.

Çıkış saati geldi ve yine hiç bakmadan çıktım dersanenin önüne.
Onlarda çıktı. El ele !!!!!

Çok garipsedim, sanki herşey bir inat intikam alma şekliydi. Ama ben hiçbirşey yapmadım ki...

O gün bugündü ve ben oruçtum. Sabrın son taşları çatırdıyor ama ben sinirlerime hakim oluyordum.
(Oruç gerçekten güzel birşey.. İnsanlıktan çıkmayışımın tek sebebiydi )
Benim için kötü bir durum mu iyi bir durum mu hala da çözebilmiş değilim :)

Şu an 1000 yıl dahi konuşmasak ve hergün onu görsem görmemezlikten gelirim. Tekrar geri hiçbirşey olmayacağına da eminim.
Ama gel gör ki böyle birşey niye oldu. Nasıl oldu. Amaç ne sebep ne hala çözemedim ???

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İyi işte Allah hemen kurtarmış.
Belki o gördüğün kişiden intikam almak için kullanmıştı sizi belli mi olur? Her şekilde de kızın yaptığı iş değil. Bence çözmeye uğraşmaya bile değecek birşey değil, testmiş bilmem neymiş bunlar boş işler.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Dediğin gibi intikam gibi görünüyor. Kusura bakma ama biraz kullanılmışsın. Sana inat olması için ilişkinizin mantıken uzun olması ve tam bi bağlılık gerekir. İlişkinin başında inat'dan çok tanıma yada sende olduğu gibi kullanma olur. Ancak senin yanında ki çocuğu da tanıyor olman gerek aynı sınıftasınız. Onu tanıyan bi arkadaşından öğrenebilirdin ne zamandır tanıştıklarını elini nasıl hemen tutmuş olabileceğini vs.

Bunlar senin de yaptığın gibi sadece bi tahmin. En doğrusnu Allah bilir ve senin olayı tamamen kapatıp takmayıp yoluna bakman gerekir.

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
evet bende o açıdan bakıyorum. Allah kurtardı. Karakterli biri olsa bunu yapmazdı.

fakat kullanılmam için bir süre birine karşı bir gösteri yapılması gerekiyor. gelen çocuğu hiç tanımıyorum ve ilk defa misafir öğrenci olarak geliyor. ben onu görmedim o beni görmedi. kullanılsam bile bi işe yaramamış olur :)

sonuç olarak hayat bazen karaktersizleri karşına çıkarıyor ki sonuç olarak karakteri sağlam kişilerin kıymetini bilesin. ahh ah Allah'ın sevdiği kişiymişim ki sadece 3 gün sürdü :) :)

yine de kimsenin günahına girmek istemem. herkes yoluna baksın ben ilgisizliğimle cevap vereceğim...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bir kız saçma sapan şeyler yapıyorsa konudaki gibi mesela, susan coffey olsa çekilmez. Bu tür durumlarda söylediğim bir laf var
"Genç adamsın elini sallasan ellisi." Garip bir tür için kendinden ödün vermeye o güzel canını sıkmaya hiiç gerek yok.

Reaksiyon puanı
10,324
İnleyip sırrını faş eyleme ağyara sakın
Düşme bilmezlik ile varta-i inkara sakın
Değmesin ahların kakül-i dildara sakın
Sonra Mansur gibi çıman olur dara sakın
Arz-ı acz etmeyesin yareden ol yare sakın
Bulduğun cevher-i alileri bi-çare sakın

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen
Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen (şeyh galip)
deyip keyfine bak yeğenim, takma kafana...
hayat kısa, yol uzun...
Allahtan hayırlı olanları karşına çıkarması için dua et ve,
rahat bir uyku çek! :)

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
elimi sallasam ellisi ondan şüphem yok çok şükür. düzgün bir kişiliği var gibi düşünmüş ve onun için üzerine düşmüştüm.

hiççç bu tarz şeylerle uykumu kaçırmak gibi bir alışkanlığım yok. mışıl mışıl uyurum :)
ama sessiz bir zafer bekliyorum kendimden ... bu olacak..

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Kızlara akıl sır ermez. Değişik bi varlıklar, ilaç olsa içilmezler :)

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=17238]erhandeniz[/MENTION]
bir bayan olarak anlattıklarından hissettiğim sey su bahsettiğin kızın aklında senden öncede o arkadaş varmış ama daha bişeyler oturmamış kız aslında onu seviyor ama sana karsı da begenme ya da ilgi varmış teklifini kabul etmesi hem bundan hem de diğer cephede de bi gelişme olmamasından.
ayrıca görüşmeye başladıktan sonra seni üzmek istemiyorum demesinin sebebi aklında diğer arkadasın bulunması.eger seni seviyor olsaydı kolay silemezdi sogutmak istemiş kendinden belli sen kestirip atınca da kolay silinmek zoruna gitmiş

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
[MENTION=17238]erhandeniz[/MENTION]
bir bayan olarak anlattıklarından hissettiğim sey su bahsettiğin kızın aklında senden öncede o arkadaş varmış ama daha bişeyler oturmamış kız aslında onu seviyor ama sana karsı da begenme ya da ilgi varmış teklifini kabul etmesi hem bundan hem de diğer cephede de bi gelişme olmamasından.
ayrıca görüşmeye başladıktan sonra seni üzmek istemiyorum demesinin sebebi aklında diğer arkadasın bulunması.eger seni seviyor olsaydı kolay silemezdi sogutmak istemiş kendinden belli sen kestirip atınca da kolay silinmek zoruna gitmiş

Ooo hem başkasında gönlü olacak hem de hazırı onu kestirip atınca zoruna gidecek öyle mi?
Yok daha neler, ayrılmayalım felan dediğinde kız kabul etseydi bu sefer konuyu açan arkadaş kızın cebinde olacaktı heralde.
Neyse elalemin kızı hakkında daha fazla konuşmasam iyi olacak.

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kadınları anlamak, tavuğa çikolata yedirip kinder yumurta yumurtlamasını beklemek gibidir. :D Fazla takma sürekli hayırlısı diyip geç :)

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ooo hem başkasında gönlü olacak hem de hazırı onu kestirip atınca zoruna gidecek öyle mi?
Yok daha neler, ayrılmayalım felan dediğinde kız kabul etseydi bu sefer konuyu açan arkadaş kızın cebinde olacaktı heralde.
Neyse elalemin kızı hakkında daha fazla konuşmasam iyi olacak.
:) bence de:)
valla ben bir bayan olarak empati kurmaya çalıştım anlayabildiklerim bu kadar :) belki de öyle değildir

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
@erhandeniz

Sanırım en doğru yaklaşım da bu oldu.

Bende birine seni üzmek istemiyorum dedim bi kaç ay evvel, tabi başkası da yoktu aklımda sadece Allah ısındırmamıştı onu kalbime ve gerçekten üzmemek adına öyle dedim ve şimdi arkadaşız. Yani kıza da yüklenmemek lazım bilmeden.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Gerçekten çok zor bu cinsi çözmek, boşver gerçekten Allah kurtarmış, bu devirde gerçek aşklar yaşanmıyor ne yazık ki, hele ki dershane ortamlarında falan..

Sen temiz bir insan ol hayatına devam et, kader karşına çıkartacaktır doğru kişiyi zaten kasma.

Reaksiyon puanı
188
Kişiliği yeni yeni şekillenen bir insan ancak böyle davranır :) O yüzden takma kafaya :) Bu gün bu bahane ile senden ayrılmasaydı yarın daha saçma bir bahane bulacaktı :) Rahat ol ve kurtulduğuna şükret yani :)

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
allah'ım iyi ki böyleleri bana denk gelmiyor, sen ne büyüksün ya rabbim, kişiye taşıyamayacağı yük vermiyorsun.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Deneme falan hikaye bence.İşin bahanesi yani..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Kız şeytanmış sana küçük bir oyun oynamış..:)

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@erhandeniz
[MENTION=182350]GassipGirl[/MENTION]
evet olabilir bunu çözmek için konuşmak gerek. fakat bu süreçten önce yaşananları kimse bilmiyor. olaylar gayet olumluydu başka biri olmadığına emin olduğumdan teklif etmiştim. yoksa çok işim olmaz. ama bende bu kızı iyi tanımıyorum.

fakat kadınları anlamak gerçekten çok çok çok zor. bu olayların en başta yaşanması benim açımdan güzel oldu. daha sonra böyle birşeyle karşılaşsam eminim ki üzülecektim. veya ben üzecektim.

o kısacık zamanda yaşananları bir anlatsam kitap falan olur herhalde :D

yalnız şöyle de birşey var. neden bunlar benim gözümün içine sokulacak kadar yaşanıyor.

Deneme falan hikaye bence.İşin bahanesi yani..

işin bahanesi kısmı doğru. resmen kafa bulunduk gibi oldu. fakat ilk gün ben güvenmek istediğim kişiyi test ederim demişti. bekliyordum da böyle birşey değil.. :)

Kız şeytanmış sana küçük bir oyun oynamış..:)

başlıktaki kelimeleri anket yapsam galiba en çok oyu bu alırdı :) "şeytan"

Reaksiyon puanı
188
Kadınlar böyle işte. Ya aşkı iş zannedip denemeler yaparlar. Ya da futbol maçı zannedip ara verelim derler. Aşkın ne demek olduğunu bildiklerinden emin değilim açıkçası :)

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Kadınlar böyle işte. Ya aşkı iş zannedip denemeler yaparlar. Ya da futbol maçı zannedip ara verelim derler. Aşkın ne demek olduğunu bildiklerinden emin değilim açıkçası :)

deet :D o ne öyle sanki erkekler çok farkında aşkın ne olduğunun...

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2

benim ısrar etmeyişimin nedeni de buydu aslında. benim yaşım belli. kızın yaşı daha 21. muhtemelen aşkı lisedeki gibi zannediyor. oyun oynamak hoşuna gidiyor. tek üzüntüm oyunun konusu olmak...

ayrıca insanı soğutuyorlar. gezmek eğlenmek kullanmak istesem bu çok kolay olur birçok kız için. illa öylemi olmak lazım. düzgün insan olmamaya itiyorlar bazen...

sleeper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şöyle söyleyeyim aynı durumu üniversitede 5 ay önce bende yaşadım.Sürekli bakışırdık msj atardı elimi tutar bırakmazdı.Emin olmak için 3 ay boyunca hiç bir şey yapmadım.Sonunda teklif ettim ve nazik bir şekilde hayır cevabını aldım.Yaptıklarını başka birine de yapıyor mu diye de iyice takip ettim.Başkalarına da yapmadı.Sonuç olarak 3 ay gibi bir tanışma sürecinden sonra bile hemde o istediği halde olumsuz sonuçlanabiliyor.Karşı cinsi anlamak zor zor zor zor.... :) Diğer arkadaşlarında dediği gibi unut gitsin :)

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Bazen gerçekten kötü amaçlı olmuyor ama karşıdakini anlayamazsınız içinde olmadan,bir yönünüzü beğenmiyor ve bunu söyleyip kırmak istemiyor ve bahanelere sığınıyor

Reaksiyon puanı
31
Bir söz var hani
Aşk dediğin şarkı bitinceye kadar
Sevgi dediğin seni satıp daha iyisini bulana kadardır diye o yüzde salla be kardeşim düşünmene bile değmez kadınların gönlünde daha iyilerini bulana kadar hep misafiriz:)