Haber İntihar etti denilen Aleyna Çakır'ın dayaktan bayıldığı görüntüler ortaya çıktı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Benim anlamadığım nokta şu; bir kadın veya bir erkek fark etmez. İster sevgilisi ister kocası, karısı veya arkadaşı olsun darp edildiği halde neden hala o kişinin(kişilerin) yanında kalır. Sevgi mi başka bir şey mi? Yoksa mazoşist mi? Bir insan başka birisine ister psikolojik olsun ister fiziksel olsun şiddet uyguluyor ise o insan sorunludur. Neden hala o kişinin yanında kalmaya özellikle kızlarımız inatla devam ediyor?
Evet çok üzücü ve asla anlam veremiyorum ben de.

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Kız intihar etmiş olsa bile, bu maganda yüzünden etmiştir. Nasıl bir alakası yok? Böyle dövüp de video çekmenin cezası yok o zaman. Yazık gerçekten. Bu ülkede adalet zaten yok. Ancak şunu da anlamıyorum, bunu yapan şahsa baktığım zaman 50 kilometre öteden ben magandayım diye bağırıyor zaten. Sadece fotoğraflardan, sigara içişinden ve konuşmasından çok rahat anlaşılıyor bu durumlar. Bu kadar kadına şiddetin olduğu bir ülkede, kadınların da özellikle bu tip adamları seçmesini benim aklım kaldırmıyor maalesef. Bu tabi ki hiçbir cinayeti haklı çıkarmıyor. Ancak bazı kadınlar, bile bile bu tiplerle ilişki yaşayıp soluğu karakollarda alıyor veya alamıyor maalesef. Bilmiyorum ben mi çok realistik davranıyorum ama, kadına şiddetin bu kadar fazla olduğu bir ülkede, kadınların biraz daha seçici davranması gerekiyor artık maalesef. Yoksa arkalarında duran bir adalet sistemimiz yok maalesef.
Sonuna kadar haklısın. Silahlarla paylaşım yapan bir insanla muhattap bile olunmaması gerekir, belayım diye bağırıyor resmen.

The Commander

Profesör
Yazık, gerçekten çok yazık. Her gün sosyal medyada mutlaka önüme bir şiddet haberi çıkıyor. O kadar kötü hale geldik ki bu iş şiddette kalır öldürülmezse iyi yine diyoruz. Bu ülkede birini dövüp o halini yayınlamanın cezası yok mu? Görkem'in de eline sağlık. Çok güzel yorumda bulunmuş. Ne olursa olsun bu durumu haklı çıkarmaz ama lütfen kadınlarımız bu tiplerden medet ummasın, kendilerini korusun. Bunun kadını erkeği de kalmadı gerçi ama olsun. Herkes için çok zor bir durum, şahsen ablama biri dokunsa onu komaya sokarım.

defacerGLD

Profesör
arkalarında duran bir adalet sistemimiz yok maalesef.
Sanırım ikinci kez aynı olaydan bahsedicem. Dün haberlerde görmüştüm; Bir mafya bozuntusu maganda adamın bürosunda biri kasığından, biri de bacağından olmak üzere iki kez sıktı. Görüntüler ortada. Ama adam mahkemece serbest bırakıldı, iyi mi? Yani hakimlerimiz diyor ki "Yeter ki öldürme, dilediğin gibi sıkabilirsin, sakat bırakabilirsin!"

Adalet sistemi çöp olduysa artık bunun kadını erkeği falan yok Görkemcim, sayelerinde ülke Teksas'a döndü. Ha bir merakımı da bir kez daha tekrarlamak istiyorum: Acaba diyorum, bu mafya bozuntusu magandalar bu hakimlerin yakını veya sevdiklerinden birine sıkmış olsaydı, karar yine aynı mı olurdu?

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Sanırım ikinci kez aynı olaydan bahsedicem. Dün haberlerde görmüştüm; Bir mafya bozuntusu maganda adamın bürosunda biri kasığından, biri de bacağından olmak üzere iki kez sıktı. Görüntüler ortada. Ama adam mahkemece serbest bırakıldı, iyi mi? Yani hakimlerimiz diyor ki "Yeter ki öldürme, dilediğin gibi sıkabilirsin, sakat bırakabilirsin!"

Adalet sistemi çöp olduysa artık bunun kadını erkeği falan yok Görkemcim, sayelerinde ülke Teksas'a döndü. Ha bir merakımı da bir kez daha tekrarlamak istiyorum: Acaba diyorum, bu mafya bozuntusu magandalar bu hakimlerin yakını veya sevdiklerinden birine sıkmış olsaydı, karar yine aynı mı olurdu?
İnsan canının hiç değeri yok sanırım...

Mustafa.Demiral

Profesör

Maalesef her dava özelinde ayrı şartlar geçerli. O mafyaların devlet içerisinde bağlantısı olma ihtimali bile var. Kanıt var mı diye linç etmeyin ihtimal diyorum sadece. Kurtlar vadisicilik oynamaya falan çok meraklılar.

Son mesajlar